ראשי חדשות פוטוקינה 2012: ראיון עם חברת קנון

פוטוקינה 2012: ראיון עם חברת קנון

אנו גאים לפרסם היום ראיון אותו קיימנו לפני מספר שבועות עם נציגי חברת קנון במסגרת סדרת הראיונות המקיפים שלנו בתערוכת פוטוקינה 2012.

במסגרת תערוכת פוטוקינה 2012 אשר הסתיימה לפני מספר שבועות קיימנו ראיון מקיף במיוחד עם שני נציגים בחברת קנון (אירופה) – מייק אוון (Mike Owen), מנהל בכיר בחטיבת הצילום בקנון אירופה וריצ'רד שפרד (Richard Shepherd), מומחה בכיר בחטיבת ה-EOS של קנון. את מייק אוון זוכרים בוודאי חלק מקוראי האתר מן הראיון אותו קיימנו עימו בפוטוקינה 2010 (אז יחד עם פיטר יבסלי אשר גם אותו פגשנו במסיבת העיתונאים של קנון והדגים בפנינו כמה מן המוצרים בתחום הוידאו של קנון). מייק אוון הוא כיום אחד האנשים הבכירים ביותר בקנון אירופה בתחום הטכני והייתה זאת זכות גדולה לגזול יותר ממחצית השעה מסדר היום הצפוף מאד שלו בתערוכה בכדי לערוך עימו ראיון מקיף.

Canon EOS 6D side

חלק מרכזי מן הראיון עסק ב-EOS 6D אשר הוכרזה לקראת התערוכה (וצפויה להגיע בקרוב לשוק), מצלמה זאת היא באחריותו של ריצ'רד שפרד והשאלות בנושא הופנו אליו. נזכיר רק כי ערכנו התנסות קצרה בתערוכה עם ה-6D והקלטנו סרטון קצר המציג אותה בפעולה.

ראיון עם מייק אוון וריצ'רד שפרד (צפייה מומלת ברזולוציה גבוהה – רצוי להגביר את עוצמת הסאונד)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DzBPM6yswJE[/youtube]

 • ריצ'רד שפרד הסביר בכמה מילים על פרויקט שיתוף התמונות הניסיוני של קנון בעל השם המוזר – 1709 (תאריך ההשקה של גרסת הבטא). הפרויקט פועל על בסיס הזמנות בשלב זה.
 • לאירועים ביפן בשנה שעברה הייתה השפעה גדולה על השקת ה-1D X. קנון השתמשה בזמן הזה בכדי להוסיף שיפורים נוספים במצלמה עד להשקתה באמצע השנה.
 • בכל הקשור לעיכובים בהבאת עדשות הטלפוטו הארוכות לשוק – היה לקנון חשוב להגיע לייצור מסודר (כפי הנראה גם כאן לפגיעה במפעלים ביפן הייתה השפעה) ולכן נדרש זמן ארוך במיוחד.
 • ה-6D היא מבחינת קנון מצלמת טיולים אידאלית וזה קהל היעד העיקרי אליו מכוונת החברה (אם כי גם קהלים אחרים רלוונטיים כמובן).
 • ה-6D לא תהיה האחרונה עם GPS ו-WIFI אבל אין לצפות כי בכל דגמי ה-DSLR הבאים של קנון נראה תכונות אלו.
 • החלק העליון של ה-6D לא עשוי מתכת בכדי שאותות ה-GPS יוכלו לעבור – זאת הייתה כנראה גם אחת הסיבות לזמן שלקח ל-WIFI ו-GPS להגיע לשוק מצלמות ה-DSLR וזאת גם הסיבה שתכונות אלו לא מצויות ב-5D MKIII למשל (אם כי אפשר לשער שהיו סיבות נוספות).
 • בזמן עריכת הראיון ה-EOS-M לא הייתה זמינה בשוק ולקנון לא היה פידבק לגבי הצורך האמיתי של משתמשים של מצלמות חסרות מראה בעינית. ריצ'רד לא נתן תשובה ישירה האם קנון תשיק בעתיד עינית דיגיטלית עבור ה-EOS-M אבל אמר כי באופן תיאורטי ה-hotshoe אמור לתמוך בכך.
 • צלמים מקצועיים אינם "סומכים" על עיניות אלקטרוניות ולכן בשלב זה ובעתיד הנראה לעין עיניות אופטיות יישארו במצלמות מקצועיות ומקצועיות למחצה.
 • באפן תיאורטי אין מניעה להוסיף focus limiter במצלמה באמצעות עדכון קושחה במצלמות קנון (תכונה הקיימת כיום ב-A99 של סוני). מייק אוון הסביר בראיון כי עד כה לא נתקבלה דרישה לכך מצד כמות מספקת של צלמים.
 • הרעיון של מצלמה המבוססת על מערכת הפעלה פתוחה (כגון אנדרואיד של גוגל) הוא מעניין בעיני קנון אבל לא על חשבון הפונקציונאליות הבסיסית של המצלמה. כנראה שלא נראה מצלמה המבוססת אנדרואיד מקנון בעתיד הקרוב.
 • מטריצת באייר המשמשת ליצירת צבע במצלמות דיגיטליות מתפתחת בשנים האחרונות וב-C300 (מצלמת הוידאו של קנון) יש גישה שונה לנושא.
 • פורמט ה-APS-H לא בהכרח מת לדברי מייק אוון והדבר תלוי בצרכים של הצלמים בשוק.
 • טכנולוגיית ה-eye-control-focus אשר שימשה בין השאר ב-EOS-3 האנלוגית נעלמה אך לא מן הנמנע כי תחזור בעתיד ומידי פעם קנון מקבלת פידבק מצלמים המעוניינים בה אך מצד שני היו גם לא מעט צלמים אשר לא הסתדרו איתה.
 • אין לצפות כי קנון תציג מפת דרכים ל-EOS-M (כפי שעושות חלק מן החברות האחרות) בעתיד הנראה לעין. קנון צפויה להתמקד בעדשות הרלוונטיות לקהל היעד של מצלמות ה-EOS-M (כפי הנראה בעיקר עדשות קומפקטיות יחסית).

ה-EOS-M – ליין העדשות צפוי להתרחב

Canon EOS M

בימים הקרובים אנו צפויים לפרסם עוד מספר ראיונות מעמיקים מתערוכת פוטוקינה 2012 – את כולם תוכלו למצוא בעמוד המרוכז של ראיונות פוטוקינה 2012.

 צוות מגה פיקסל היה אורח חברת לייקה בתערוכת פוטוקינה 2012
Avatarעידו גנוט , צילום: אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

4 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  26/11/2012 ב 10:49 AM

  ה 6D הולכת להיות שוס ובגדול זה אומר שהיא הולכת להיות מחולל של ביקוש לכל ליין העדשות ל FF. קנון הגיעו כנראה למסקנה ששוק הקונים לעדשות FF שלהם הוא קטן מדי, בגלל המחיר והדימוי האקסקלוסיבי של משתמשים במצלמות FF, והמטרה ביצירת מצלמת FF זולה ואטרקטיבית (WiFi ו GPS) היתה לממש ביקוש לליין היקר יותר של עדשות – ויש אפשרות שלשם כך החברה גם תוזיל במעט את ליין העדשות ל FF, שיכול להיות בשורה טובה גם למשתמשים בפורמט APS-C, כי על אותה עדשה, משתמש APS-C המשתמש רק במרכז הבבואה, יכול להפיק איכות אופטית טובה יותר מאשר משתמש FF המשתמש בכל הבבואה.

  השב

 2. Avatar

  לוי

  26/11/2012 ב 9:00 PM

  דיבורים כמו חול ואין מחליפה ל 7D. דיבורים כמו חול ועיכובים במצלמות ובעדשות ללא תשובות עינייניות. דיבורים כמו חול ואין לקנון עדשות כמו ל נ י ק ו ן 18-300.? או עדשה 28-300.? או 55-300. או מחליפה ל 100-400.של קנון או מחליפה ראויה ל400 כולל מייצב.? העיקר שקנון העילו את מחירי העדשות שלהם. 🙁

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  26/11/2012 ב 9:45 PM

  מאז האירועים ביפן קנון נכנסה לסחרור שעד כה לא יצאה ממנו. החברה אמנם מתפקדת ומרוויחה ואפילו מוציאה מוצרים חדשים אבל כמובילת שוק הצילום יש תחושה של שמרנות יתר והרבה מאד חריקות בחודשים האחרונים. השוק אגרסיבי מידי בשביל שהם יוכלו להרשות לעצמם להמשיך כך לאורך זמן בלי להיפגע…

  השב

 4. Avatar

  עדי

  28/11/2012 ב 3:30 PM

  חברה משעממת

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.