ראשי חדשות מבחן הסוללות הגדול – מי הטובה ביותר לשימוש בפלאש

מבחן הסוללות הגדול – מי הטובה ביותר לשימוש בפלאש

1
0

אף שמצלמות רפלקסיות עברו מזמן לשימוש בסוללות ליתיום, אלו מאיתנו המשתמשים בפלאשים חיצוניים עדיין נעזרים באופן קבוע בסוללות אצבע. אנו מביאים בפניכם היום תוצאה של בדיקה מקיפה למדי אשר נערכה ברשת ומשווה בין שורה של סוללות AA נפוצות – מי הטובה ביותר? המשיכו לקרוא…

לפני כשנה פרסמנו כאן השוואה מקיפה ויחידה מסוגה בנושא כרטיסי זיכרון. האתר slrlounge ערך בדיקה בסגנון דומה, רק שמושא הבדיקה הפעם היה סוללות AA. החברה מן האתר בדקו 7 סוללות שונות אותן הן ניסו על מבזק ישן אך מסיבי במיוחד (Vivitar 285HV – הסבר מדוע נבחר המבזק נותנים החברה בסרטון). מטרת הבדיקה הייתה לקבוע מה יהיה זמן הטעינה של כל אחת מן הסוללות עם המבזק הן ישר מן הקופסא והן לאחר מספר רב של הבזקות.

הסרטון של slrlounge המסביר על הבדיקה והתוצאות

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cueMf2tj4HY[/youtube]

המסקנות אם כן ברורות למדי (לטעמנו אגב גם לא מפתיעות במיוחד). הסוללות הנטענות של eneloop משני הדגמים תפקדו באופן משמעותי טוב יותר מכל סוללה אחרת, אם זאת מדובר בסוללות יקרות למדי (במיוחד דגם ה-XX שנבדק). אם אתם זקוקים לסוללות רק לעיתים נדירות, סוללות חד פעמיות יכולות להיות אופציה זולה יותר וכאן הדורסל התגלו כטובות למדי. לעומת זאת סוללות האנרג'ייזר ליתיום היקרות התגלו כגרועות ביותר. אגב עוד הבדל מעניין אשר הוזכר בבדיקה – הבדלי טמפרטורות. אף שלא בוצעה בדיקה עם מדחום מדויק הצוות טען כי בעוד הסוללות הנטענות של eneloop היו חמימות למגע – יתר הסוללות היו חמות מאד ואף לוהטות לאחר סדרה ארוכה של הבזקות.

הזוכה הגדולה – eneloop XX – מחיר יקר

eneloop

מה שמעט הפריע לנו בבדיקה הוא היעדר מגוון במיוחד בבחינת הסוללות הנטענות. בארץ ניתן למצוא לפחות 3-4 סוגים נפוצים מעבר לסוללות ה-eneloop היקרות והיה מעניין לראות כיצד דגמים פחות יקרים יתפקדו במבחן שכזה. אנו מקווים לבצע בדיקה משלנו לסוללות בעתיד.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

תגובה אחת

  1. Avatar

    חגי

    13/08/2012 ב 11:21 AM

    נראה לי שטות מוחלטת, מנסיון שלי עם סוללות הליתיום של אנרג'ייזר הן עבדו פי כמה וכמה מסוללות האלקלין (כולל אלו של אנרג'ייזר, חוצמזה ממתי מבססים "מחקר" או "מבחן הסוללות הגדול" כמתואר בכותרת על שתי סוללות?

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.