ראשי חדשות הכרזות מוצרים קנון מכריזה: EOS 5D Mark III

קנון מכריזה: EOS 5D Mark III

15
0

לאחר אין סוף שמועות והדלפות הכריזה חברת קנון על המצלמה לה המתינו הכי הרבה צלמים מקצועיים מזה תקופה ארוכה: קבלו את ה-Canon EOS 5D Mark III. בנוסף למצלמה הכריזה קנון גם על מגוון אביזרים נלווים ביניהם: גריפ חדש, מבזק מקצועי מתקדם – Speedlite 600EX-RT, טריגר חדש לפלאש בשם ST-E3-RT, התקן GPS חדש ומשדר WIFI מדגם חדש.

מאז הכרזתה של ה-5D Mark II באוגוסט 2008 הפכה המצלמה המקצועית של קנון לשם דבר בעולם הצילום ולראשונה בעולם הסטילס חצתה את הקווים והשפיעה בצורה לא מבוטלת גם על עולם הוידאו (פרסומות, קליפים, סרטי סטודנטים ואפילו הפקות סרטים והפקות טלויזיה הוליוודיות נעזרו בה). רבים ציפו בכיליון עיניים לראות כיצד תצליח קנון לשפר את אחד המותגים הבולטים שלה מזה שנים רבות, והיום – לאחר כשלוש שנים של המתנה – מגיעה סוף סוף היורשת.

סרטון רשמי של חברת קנון המציג את ה-Canon EOS 5D Mark III

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4y1BEVd59tc[/youtube]

להלן כמה מן הנקודות העיקריות במפרט של ה-5D MKIII החדשה (קישור למפרט המלא תוכלו למצוא בהמשך הידיעה):

 • חיישן CMOS Full Frame חדש בן 22.3 מגה פיקסל (לעומת 21.1 מגה פיקסל בדגם הקודם).
 • מעבד +DIGIC 5 (לעומת מעבד ה-DIGIC 4 בדור הקודם – בניגוד ל-1D X אשר הוכרזה בסוף 2011 ולה מעבד +DIGIC 5 כפול ליבה – כאן מדובר על מעבד חד ליבתי).
 • רגישות 100-25,600 (לעומת 100-6400 בדור הקודם. עם הגברה הרגישות תגיע עד 102,400 לעומת 25,600 בדור הקודם).
 • מערכת פוקוס: 61 נקודות עם 41 נקודות מוצלבות (לעומת 9 נקודות עם נקודה מרכזית מוצלבת בלבד. מערכת פוקוס דומה לזו המצויה ב-1D-X).
 • מד אור בן 63 אזורים (לקוח מה-7D).
 • מהירות צילום: 6 פריימים לשנייה (לעומת 3.9 פריימים לשנייה בדגם הקודם).
 • מסך: 3.2 אינצ' ברזולוציה גבוהה במיוחד 1,040,000 נקודות (לעומת מסך 3 אינ'צ ברזולוציה של 920k נקודות בדגם הקודם).
 • אחסון: כרטיס CF וכרטיס SD (לעומת כרטיס CF בלבד בדור הקודם).
 • יכולת צילום וידאו ברזולוציה גבוהה מלאה: 1920 על 1080 פיקסלים ב-30 פריימים לשנייה (בדומה לדור הקודם).
 • פורמטי וידאו: AVI, MOV ,MPEG-4 (ב-H.264 video, PCM sound), לעומת MOV format (ב-H.264 video, PCM sound בדור הקודם).
 • תמיכה בפומרטי דחיסת הוידאו ALL-I ו-IPB ליעילות גבוהה יותר באחסון הקבצים.
 • תמיכה ב-SMPTE-compliant timecode embedding לסנכרון אודיו בין מצלמות או מכשירי הקלטה חיצוניים (בדומה ל-1D X).
 • יציאה לאוזניות לניטור סאונד (לא היה קיים בדגם הקודם. קיים ב-D4 וב-D800/D800E של ניקון).
 • אפשרות HDR מובנית (לא קיימת בדור הקודם).
 • עינית משופרת בעלת כיסוי 100% (לעומת 98% בדגם הקודם).
 • מנגנון חדש לתריס ולמראה המאפשרים מוד צילום שקט יותר (אם כי במהירות מקסימאלית של 3 פריימים לשנייה).
 • גוף מגנזיום ועמידות לאבק ומים (גוף המגנזיום היה גם בדור הקודם אך לא הייתה אטימות לאבק ומים).
 • סוללה: LP-E6, בין 850 ל-950 תמונות בין הטענות (בדומה לדור הקודם).
 • עמידות תריס – 150 אלף מחזורים (אין שיפור לעומת הדור הקודם).
 • מחיר צפוי בארה"ב: 3500 דולר. זמינות בארה"ב – סוף מרץ 2012.

את המפרט המלא של ה-Canon EOS 5D Mark III תוכלו למצוא במערכת המפרטים של האתר כמו גם השוואה מלאה בין ה-5D Mark III לבין ה-5D Mark II.

EOS 5D MARK III front side

מה שנראה כתוספת החשובה ביותר ב-5D Mark III היא מערכת הפוקוס החדש אשר נלקחה היישר מה-1D X. לא רק שקנון הוסיפה 61 נקודות (41 מהן מוצלבות) במקום 9 נקודות ונקודה מרכזית יחידה מוצלבת אלא שכעת החלוקה על פני הפריים טובה בהרבה. מעבד ה-+Digic 5 אשר הופיע לראשונה בדגם ה-1D X (גרסה שונה שלו נחשפה מוקדם יותר במספר מצלמות קומפקטיות של קנון) אף הוא צפוי להשפיע באופן משמעותי על ביצועי הדגם החדש עם פי 17 יותר כוח עיבוד מאשר ה-Digic 4 (ראוי לשים לב שב-5D Mark III בניגוד ל-1D X שולב מעבד +Digic 5 יחיד ולא כפול). שינוי נוסף ומשמעותי הוא שדרוג מד האור לדגם הדומה לזה המצוי במצלמת ה-7D (אשר לה הייתה כנראה השפעה רבה על עיצובה של ה-5D Mark III). מד האור החדש כולל 63 אזורים (פי שניים לערך מזה של הדגם הקודם) אך עדיין הרבה הרבה פחות מזה המצוי בדגם ה-1D X (הכולל לא פחות מ-100 אלף חיישנים). גם העינית שודרגה בדגם החדש והיא מאפשרת מעתה כיסוי מלא של 100% (לעומת 98% בדגם הקודם).

EOS 5D MARK III top

הגוף של הדגם החדש דומה למדי לדגם היוצא אך מעוגל מעט יותר וגודלו כמעט זהה (המשקל עלה במעט ועומד כעת על 950 גרם). מבחינת כפתורים קנון הכניסה מספר שינויים – כפתור ההדלקה עבר לחלק העליון השמאלי (בדומה ל-7D) ונוסף כפתור Multi-Function מאחורי כפתור הצילום (בדומה ל-7D). מאחור ישנם מספר שינויים כאשר המרכזי הוא המסך הגדול יותר – 3.2 אינצ' (ברזולוציה משופרת, הזהה לזה המצוי ב-1D X), שינוי נוסף הוא הוספת כפתור צילום וידאו ייעודי, כפתור Q המשמש לשליטה מהירה בתכונות, וכפתור לדירוג תמונה. גם ייתר הכפתורים בגב המצלמה עברו מהפך (כפי שניתן לראות בהשוואה שעשינו עוד בטרם הוכרזה המצלמה). אחד השיפורים המעניינים ביותר בחוגה הוא האפשרות לבצע בה שינויים עדינים מבלי שהיא תשמיע קול – עניין חשוב בעת הקלטת וידאו (כמו כן נוסף כפתור הזזה המאפשר לנעול את החוגה לגמרי). אחד השינויים המרכזיים מבחינת הגוף של הדגם החדש נוגע לאטימות לאבק ולמים אשר נוספה ל-5D החדשה – שדרוג לעומת הדגם הקודם אך עדיין מתחת לרמה המצויה בדגמי העילית כמו ה-1D X.

EOS 5D MARK III side 2רבים עשויים להתבונן על הנתונים היבשים ולהסיק בטעות כי מכיוון שאין כמעט הבדל ברזולוציה בין החיישן מן הדגם הישן לחיישן מן הדגם החדש (22 לעומת 21 מגה פיקסל לערך), אין גם הבדל בביצועים. אלא שטכנולוגיית החיישנים השתפרה לא מעט בשלוש השנים אשר חלפו מאז הוכרזה ה-5D Mark II (והחיישן החדש אכן כולל שורה של שיפורים מבניים שונים וכן מנגנון on-chip noise reduction) ואם נוסיף לכך את עוצמת העיבוד הגדולה משמעותית, אנו זוכים לדחיפה לא מבוטלת לביצועי המצלמה הבא לידי ביטוי לטענת קנון בתוספת של לא פחות מ-2 סטופים (עניין שייצטרך להמתין כמובן למבחנים בלתי תלויים). נתון אודותיו לא ניתן להתווכח הוא מהירות הצילום אשר שודרגה משמעותית ל-6 פריימים לשנייה (מ-3.9 בדגם הקודם). עוד הבדלים אפשר למצוא באחסון אשר שודרג אף הוא וכעת מצויידת ה-5D בכרטיס CF (עם תמיכה מובנית ב-UDMA 7 אשר נוסף לאחרונה גם לדגם הוותיק באמצעות שדרוג קושחה) וכרטיס SD אשר מאפשרים יחד עבודה במקביל או במגוון צורות אחרות (בדומה למה שמתאפשר גם ב-1D X).

EOS 5D MARK III gripבתחום הוידאו זכתה ה-5D Mark III לשורה ארוכה של שינויים, תיקונים ותוספות – חלקם עשויים להראות מינוריים במבט ראשון אך הם מצטברים לכדי מסה משמעותית למדי. בדומה לדגם הקודם גם ה-5D Mark 3 מסוגלת לצלם ב-1080p ב-30 פריימים לשנייה (וגם ב-720p ב-60 פריימים לשנייה), אך היא מקבלת לא מעט חיזוקים מה-1D X בדמות ניטור סאונד על המסך ולראשונה בקנון חיבור אוזניות המאפשר להאזין לסאונד בזמן ההקלטה, כמו גם תמיכה ב-MPEG 4 ובפומרטי דחיסת הוידאו ALL-I ו-IPB ליעילות גבוהה יותר באחסון הקבצים (גם הם הוצגו לראשונה ב-1D X). קנון שיפרה (הודות למעבד החדש ולקושחה משופרת) את נושא ה-Aliasing וה-moire (ולטענת החברה מעתה לא נראה יותר line skipping בעת צילום וידאו ברזולוציה גבוהה). גם נושא ה-Rolling shutter שופר (אם כי לא נעלם). שינוי מעניין נוסף הוא הסרה מוחלטת של מגבלת גודל הקובץ אשר עמדה על 4GB או 12 דקות בצילום וידאו רציף בטרם חולק הקובץ לשני חלקים (המגבלה הכללית הנוגעת לאורך המקסימאלי לוידאו – 29.59 דקות נותרה ונובעת מנושאי מיסוי על ציוד וידאו באיחוד האירופי).

סרטון רשמי של חברת קנון אשר צולם באמצעות ה-5D Mark III

[vimeo]https://vimeo.com/37788946[/vimeo]

תוספות מעניינות נוספות כוללות אפשרות צילום HDR מובנה במצלמה (בדומה למה שמאפשרת למשל ה-A77 של סוני), אלא שקנון הוסיפה גם אפשרות לשמור את קבצי המקור ובכך נותנת למשתמש אופציה לעבד אותם בעצמו במחשב אם יחפוץ בכך. שינויי קושחה נוספים כוללים אפשרויות לצילום מקבצי תמונות (bracketing) בני 2,3,5 ואף 7 תמונות – עניין יעיל למדי עבור HDR. בנוסף קיימת תצוגה של פלס בעל שני צירים בדומה לזה המצוי ב-7D. נוספו אפשרויות לפיתוח RAW במצלמה עם אפשרויות התיקון עבור עיוותי עדשה תוך כדי ובנוסף שילבה קנון פונקציה לה הייתה דרישה רבה מצד המשתמשים – הצגת תמונות זו לצד זו כולל זום מקביל והיסטוגרמה (יעיל מאד להשוואה בין תמונות דומות).

למעוניינים, ניתן למצוא תמונות רשמיות לדוגמא אשר צולמו באמצעות ה-5D Mark III באתר חברת קנון.

בנוסף ל-EOS 5D Mark III הכריזה כאמור קנון גם על מספר עזרים חדשים ביניהם: גריפ חדש בשם BG-E11, מבזק מתקדם חדש מדגם Speedlite 600EX-RT, טריגגר פלאש אלחוטי חדש בשם ST-E3-RT (אשר יחליף את דגם ה-ST-E2 הנוכחי), משדר WIFI אלחוטי חדש בשם WFT-E7 להעברת קבצים והתקן GPS בשם GP-E2.

ה-Speedlite 600EX-RT – חדש, חזק ומתקדם במיוחד

Speedlite 600EX RT front side

ה-Canon Speedlite 600EX-RT הוא הדגם החדש והמקצועי ביותר בסדרת המבזקים של חברת קנון. בין התכונות של המבזק החדש:

 • טווח: (או Guide number) בן 60 מטרים (ב-ISO 100 ב-200 מ"מ).
 • כיסוי עדשה: 20-200 מ"מ.
 • אפשרות הפעלה מובנית באמצעות רדיו ממרחק של עד 30 מטרים (אפשרות הפעלה במקביל של עד 15 יחידות).
 • טעינה שקטה ומהירה במיוחד (0.1 שנייה).
 • הפעלה באמצעות המצלמה מרחוק.
 • עמידות למים ואבק ברמה גבוהה במיוחד.
 • מחיר 630 דולר.

המפרט המלא של ה-Canon Speedlite 600EX-RT נמצא במערכת המפרטים של האתר.

סרטון Hands-on אותו הכינו באתר imaging resource המציג את יכולותיו של ה-600EX-RT

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yPB_Qmg4whk[/youtube]

Speedlite 600EX RT back

ה-ST-E3-RT הוא טריגר פלאש אלחוטי (RF) חדש של קנון. הוא מסוגל להפעיל מבזקים של קנון התומכים ב-RF ממרחק של עד 30 מטרים (עד 15 במקביל). בדומה ל-600EX-RT גם הוא אטום למים ואבק. מחירו צפוי לעמוד על 470 דולר בארה"ב.

ST-E3-RT – טריגר פלאש אלחוטי מתקדם

Canon Speedlite Transmitter STE3 RTה-ST-E3-RT כשהוא מחובר על ראש מצלמת 7D

Canon Speedlite Transmitter STE3 RT 7dה-WFT-E7 הוא משדר אלחוטי חדש אותו חשפה חברת קנון. הוא כולל את התכונות הבאות:

 • תמיכה בתקן ה-WIFI האחרון (והמהיר) – 802.11n בנוסף לתקני ה-a/b/g הוותיקים.
 • משדר Bluetooth מובנה.
 • אפשרות נוחה לחיבור לרשת מוגנת.
 • תמיכה בהעברת תמונות וסרטונים ל-FTP.
 • יכולת לעבוד כשלט אלחוטי.
 • תמיכה ב-DLNA.
 • עיצוב קומפקטי וקל יותר מן הדור הקודם עם אפשרות חיבור לחלק התחתון של המצלמה.
 • מחיר: 850 דולר.

ה-WFT-E7 – משדר WIFI קטן ומהיר יותר

Canon WFT E7 wifiה-GP-E2 הוא מקלט GPS חדש קטן וקל יותר המופעל על ידי סוללת AA יחידה וניתן להצבה בין השאר על חיבור המבזק של המצלמה. המקלט מאפשר להוסיף מידע אודות המיקום בו צולמה התמונה וכן להקליט את הנתיב בו נסע המשתמש ולהציגו מאוחר יותר על המחשב. המקלט תומך ב-5D MKIII החדשה ב-1D X וכן ב-7D. מחירו בארה"ב צפוי לעמוד על 390 דולים.

ה-GP-E2 – מקלט GPS זעיר חדש

Canon GP E2 gpsהמקלט על המצלמה יחד עם המבזק החדש

EOS 5D MARK III GPSלסיום, הכריזה קנון גם על גריפ חדש מדגם BG-E11 המיועד באופן ספציפי למצלמת ה-5D MK 3 החדשה. הגריפ מאפשר שימוש ב-2 סוללות ליתיום מדגם LP-E6 או בסוללות AA. הוא כוללת כפתורים לצילום אנכי נוח יותר והוא אטום לאבק ולמים. מחירו יעמוד בארה"ב על 490 דולר.

ה-BG-E11 – גריפ חדש במיוחד עבור ה-5D Mark III

Canon BG E11 Battery Grip FSL

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

15 תגובות

 1. Avatar

  יבש

  02/03/2012 ב 9:16 AM

  בוקר טוב.

  1. האם מדידת הספוט נודדת עם נקודת הפוקוס כמו בסידרה 1D, או שהיא נעולה למרכז הפרים כמו בשאר המצלמות DSLR של קנון.

  2. האם המצלמה מסוגלת להוציא סיגנל לא מכווץ דרך טרמינל ה-HDMI, בשעת הקלטת הוידאו או Live view

  השב

 2. Avatar

  ניסן לב-רן

  02/03/2012 ב 12:34 PM

  אני כל כך גאה בסדרה הזו שאני אחד מבעליה של פורצת הדרך הראשונה 5D MKII. השכלולים הללו נובעים בעיקר מעצם העובדה שהמצלמה הזו הפכה להיות נפוצה מאוד שלדעתי אפילו קאנון הופתעה ממגוון השימושים ומינעד המשתמשים במצלמה הזו. תוספת של פלאש חדיש שכה ציפינו לו והנה מערכת מקצועית לעילא ולעילא!
  השאלה: לרכוש או לא לרכוש? אינה רלבנטית – נותר רק למצוא את מקורות המימון…
  שוב תודה למגהפיקסל על העידכון בזמן אמת.
  שבת שלום וחלומות חמש-די-מארק-3 נעימים.

  השב

 3. Avatar

  יונתן

  02/03/2012 ב 12:58 PM

  בכל הפרמטרים שהוזכרו בכתבה הD800 של ניקון משתווה אליה (מצב וידאו לדוגמה) ואף עולה עליה (חיישן בעל 36MP). המחיר של הניקון הוא 3000$ ואפילו הD800E יותר זולה מהקנון.
  ככל הנראה, מחנה ניקון ישאר בניקון ומחנה קנון ישאר בקנון (בגלל העדשות בעיקר). אם כי לדעתי יהיו מעטים שיעברו לניקון, גם בגלל הנוחות הארגונומית ומבנה הכפתורים של הD800 שמתאים מאוד לצלמים מקצועיים.

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  02/03/2012 ב 1:05 PM

  לגבי 1 לא ראיתי כל התייחסות. לגבי 2 גם כנראה לא פורסם – אפשר להניח שבזמן הקרוב הנושא יתברר מול קנון (ראיתי עוד גורמים שהביעו עניין בסוגיה).

  השב

 5. Avatar

  ליאור

  02/03/2012 ב 4:43 PM

  אם היא תהיה זמינה בארה"ב בסוף מרץ, אז מתי זה אומר שהיא אמורה להגיע לישראל ?

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  02/03/2012 ב 4:48 PM

  אין לי מושג מה מתכנן היבואן הרשמי אבל באופן לא רשמי כמה שבועות לכל היותר. שים לב שכמעט כל המצלמות המתקדמות שהוכרזו על ידי קנון וניקון בחודשים האחרונים טרם הגיעו לשוק ויש הרבה איחורים מצידן.

  השב

 7. Avatar

  Mr.PacMan

  02/03/2012 ב 7:36 PM

  חבל שקנון לא משקיעים בפרסומות כמו ניקון.

  השב

 8. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  02/03/2012 ב 8:13 PM

  סוף סוף…………….. אבל המחיר אוף המחיר 🙁

  השב

 9. Avatar

  עידו גנוט

  02/03/2012 ב 8:53 PM

  לגבי הפרסום של קנון – ההשקה הזאת הייתה די מוזרה – קנון לדעתי עד עכשיו לא פרסמה באופן רשמי בעצמה (לא דרך אנשים שהעלו) ל-youtube ו-vimeo את הסרטים שצולמו איתה – אני לא מבין מה נסגר עם היח"צ שלהם.

  השב

 10. Avatar

  שקד

  03/03/2012 ב 9:06 AM

  סרטון מעולה של ידידנו הזריז מהונג קונג
  על המצלמה החדשה
  https://www.youtube.com/watch?v=JnFaIPCU3d8&list=UUuw8B6Uv0cMWtV5vbNpeH_A&index=1&feature=plcp

  השב

 11. Avatar

  עידו גנוט

  03/03/2012 ב 4:07 PM

  בכל מדינה שמכבדת את עצמה בעולם נערכו אתמול מסיבות עיתונאים רשמיות של קנון לרגל ההשקה. אפשר לנחש כמובן באיזה ארץ לא התקיים דבר – פרט לסיקור שלנו…

  השב

 12. Avatar

  תולי

  13/03/2012 ב 2:07 AM

  היי תודה על העידכון 🙂
  יש לכם מושג על נושא האוטופוקוס?
  אני מבין שהאופציה לא קיימת בדגם שיצא..?
  יש שמועה שיצא עוד דגם משופר שיכלול את האוטופוקוס, יש לכם מושג בנוגע לכך?
  תודה

  השב

 13. Avatar

  עידו גנוט

  13/03/2012 ב 3:06 AM

  אין AF – למה הכוונה?

  השב

 14. Avatar

  תולי

  13/03/2012 ב 11:46 AM

  התכוונתי אוטופוקוס במצב וידאו

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   13/03/2012 ב 3:47 PM

   עד כה מכל המצלמות אותן בדקנו לא מצאנו אף מצלמת רפלקס (או חסרת מראה) שבה הפוקוס האוטומטי בוידאו פועל כמו שצריך באמת. האם פה תוקן – אני בספק אבל הכל אפשרי.

   השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.