ראשי חדשות ראשוני: נחשף ה-Intuos5 הלוח הגרפי המקצועי החדש

ראשוני: נחשף ה-Intuos5 הלוח הגרפי המקצועי החדש

2
0

חברת Wacom מיפן הכריזה מוקדם יותר היום על הלוח הגרפי המתקדם החדש מסדרת ה-Intuos המקצועית של החברה המיועדת עבור גרפיקאים אך גם צלמים העובדים באופן נרחב על עיבוד תמונה. הגרסה החדשה מביאה עימה לראשונה (בסדרה הנוכחית) משטח רגיש למגע (multi-touch) ואפשרות לחיבוריות אלחוטית. כל הפרטים בידיעה שלפניכם.

חברת Wacom (שילוב של המילים מעגל/הרמוניה ומחשב ביפנית) הוקמה בשנת 1983 והפכה מאז לשם דבר בתעשיית הלוחות הדיגיטליים. מעצבים, גרפיקאים, מאיירים, ארכיטקטים וגם צלמים עושים שימוש במוצרי החברה הנחשבים למתקדמים ולמקצועיים בתחום. הטכנולוגיה הבסיסית מאחורי ה-Intuos5 דומה למדי לזו של דור הלוחות הקודם (אותה רגישות, דרגות לחץ וכו') אך ישנם שורה של הבדלים הלוקחים את ה-Intuos5 צעד קדימה מעבר למה שהיה קיים בשוק עד כה.

סרטון רשמי המציג את ה-Intuos5

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mSA3w6Af6IQ[/youtube]

אז מה חדש ב-Intuos5 וכיצד הוא שונה מן הדורות הקודמים של הסדרה?

 • המשטח של הלוח רגיש מעתה למגע (של אצבעות – לא רק עטים) והוא מאפשר ביצוע "מחוות" כגון זום וסיבוב משטח העבודה.
 • Express View – תצוגה חדשה על מסך המחשב המחליפה את המקשים המוארים בדור הלוחות הקודם.
 • מתאם אלחוטי המאפשר עבודה רציפה בת מספר שעות (נמכר בנפרד יחד עם סוללה נטענת).
 • משטח מגומי נוח יותר להשענת היד.
 • תמיכה בעזרים השונים (עטים וכו') של דור הלוחות הקודם של החברה.
 • שליטה עדינה יותר ברגישות העט מן הדרייבר  ( אם כי 2048 דרגות הלחץ של הדור הקודם נותרו כשהיו).

סרטון רשמי נוסף המציג את התכונות החדשות של ה-Intuos5

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tg3dDgCSi3M[/youtube]

במקום כפתורי ה-OLED של ה-Intuos 4, בגרסה החדשה שולב כאמור ממשק בשם Express View המציג על המסך את האפשרויות של כל כפתור. כך למעשה המשתמש אינו צריך להסיר את מבטו מן המסך בזמן העבודה ויכול לשלוט במגוון רחב של אפשרויות באמצעות כפתורי החומרה שבצד המשטח (אשר ניתנים להתאמה אישית באמצעות הדרייבר המגיע עם ה-Intuos). חיישן מיוחד מזהה הנחה של אצבע על משטח הכפתורים ופותח את ממשק ה-Express View המציג את פעולת הכפתורים – לחיצה על הכפתור מפעילה את הפונקציה הרצויה.

סרטון התנסות קצר (לא רשמי) המציג כמה מיכולות המגע של ה-Intuos5

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uholvixLFIg[/youtube]

אפשרויות ההתאמה האישית תמיד היו הצד החזק של מוצרי Wacom המקצועיים וב-Intuos 5 החברה לקחה עוד צעד קדימה והיא מאפשרת מעתה התאמה אישית של מחוות (finger gestures) כמו אלו המוכרות לכל משתמש סמרטפון. הלוח מסוגל לזהות מחוות בנות עד 5 אצבעות שונות והמשתמש יכול להתאים לכל מחווה פונקציה שונה בכל תוכנה (לדוגמא מחווה מסויימת יכולה לבצע פעולה אחת בתוכנת הפוטושופ ופעולה אחרת בתוכנת הלייטרום).

ה-Intuos5 – לוח רב מגע מותאם אישית

Wacom Intuos5

כמו בעבר חברת Wacom מציעה את המשטח בשלושה גדלים: קטן, בינוני וגדול. המחירים הצפויים של הלוחות הללו יעמדו על 230 דולר, 350 דולר ו470 דולר בהתאמה בארה"ב. הערכה האלחוטית הכוללת משדר, מקלט וסוללה צפויה לעלות כ-40 פאונד באנגליה (המחיר בארה"ב יעמוד כנראה על פחות מ-50 דולרים).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. Avatar

  ניסן לב-רן

  04/03/2012 ב 2:52 PM

  אני משתמש ותיק של אחת הגרסאות הראשונות (BAMBOO) ומאוד מרוצה אך החידושים האחרונים מדגדגים לי את קצות האצבעות…
  מי שמתרגל לעבודה בעט ע"ג משטח טאבלט כזה לא יוכל לחזור לשימוש ב"סתם" עכבר…

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  04/03/2012 ב 4:35 PM

  BAMBOO זה די צעצוע – כבעלים של Intuos 3 ו-Intuos 4 אני בהחלט יכול להעיד שאלו כלי עבודה רציניים (עם מגבלות כמובן והם אינם מתאימים לכל אחד – יש לא מעט אנשים שפשוט לא נוח להם לעבוד עם עט במקום עכבר ולא משנה כמה זה יותר אינטואיטיבי – במיוחד אם הם לא רואים מיד מה הם מציירים וצריכים להתבונן במסך – ואין להם כסף לקנות את ה-Cintiq).

  יכול להיות שבקרוב נפרסם כתבה על הטכנולוגיה שמאחורי ה-Intuos – היא לא ממש השתנתה מאז ה-Intuos 4.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.