ראשי חדשות פוטושופ CS 6: עומק שדה רדוד בלחיצת כפתור

פוטושופ CS 6: עומק שדה רדוד בלחיצת כפתור

3
0

אנו ממשיכים לסקר את סדרת ההצצות של חברת אדובי אל גרסת הפוטושופ CS6 הצפויה להגיע לשוק בחודש מאי הקרוב. הפעם מציגים באדובי תכונה מעניינת אחת – יצירת עומק שדה רדוד בתמונה באופן קל ופשוט.

בצילום אנו מעוניינים להשיג לעיתים קרובות תמונות בעלות עומק שדה רדוד (ראה מדריך שלנו בנושא). לצורך כך יש בדרך כלל צורך לעשות שימוש בעדשות מהירות בעלות צמצמים בהירים, אלא שהדבר לא תמיד מתאפשר. לצורך כך החליטו בחברת אדובי לאפשר ליצור עומק שדה רדוד באמצעות תוכנת הפוטושופ כחלק מתהליך עיבוד התמונה. אף שניתן היה לבצע את המשימה במידה מסויימת של הצלחה גם בגרסאות קודמות של תוכנת הפוטושופ, תוכנת הפוטושופ CS6 צפויה להפוך את התהליך לפשוט וקל מאי פעם.

הציצו בסרטון הקצר הבא וצפו בהדגמה של Stephen Nelson מאדובי

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FffZ22_o_6M[/youtube]

הפיצ'ר החדש מכונה Blur Gallery והוא מאפשר לשלוט בצורה פשוט באופן בו יופעל הטשטוש על אזורים שונים בתמונה. ראוי לציין כי חברת Alien Skin השקיעו עבודה רבה ביצירת פילטר מתקדם בשם Bokeh 2 אשר אמור לבצע פעולה דומה לזו המתבצעת באמצעות ה-Blur Gallery של אדובי (עם תכונות מתקדמות עוד יותר מאלו הנראות בסרטון של אדובי), אך אין ספק שעבור משתמשי פוטושופ יש כאן בכל זאת צעד בכיוון הנכון. אף שמדובר בכלי מעניין, ספק אם צלמים רבים ימהרו להחליף את עדשות הפריים המהירות שלהם באלגוריתמים וירטואליים.

למעוניינים הינה הסיקור שלנו אודות ההצצות הקודמות של אדובי אל ה-CS 6:

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

3 תגובות

 1. Avatar

  //

  01/03/2012 ב 9:15 AM

  וואו
  מרשים

  השב

 2. Avatar

  N_L-R

  01/03/2012 ב 12:31 PM

  פשוט מדהים! ומילה וחצי לכל מי שילעיזו וישמיצו וידברו גבוהה אוןדות "אבדן הצד האומניתי בצילום" יען כי מה שלא נלכד ע"ג פילם (הם עושים לעצמם הנחה ומרשים גם שימוש בחיישן אלקטרוני) – לא נחשב לאומנות.
  אז זה שכן!
  זו אומנות באבוהה, וכל המרבה בצילום ועיבוד ובשימוש בכלים החדישים – הרי זה משובח כל עוד אין יומרה או שקר דהיינו יש די והותר מקום לעין הצילומית, לציוד, לחשיפה (החלק ה"מסורתי") בצילום ואין במה להתבייש בעובדה שנעה טיפול "קוסמטי", עיבוד, או שימוש תוכנת פוטושופ.
  האמור אינו מעודד צלמים ודוגמניות להפיק BOOK עם רזון ומידות לא טבעיות ואין כאן מילה אחת לגנאי או לשבח מי שמשתמש בפוטושופ.
  התוכנה היא רק עוד חלק בתהליך היצירה (workflow) וכלי יצירתי נוסף להפקת התמונה המוגמרת לשביעות רצונו של היוצר!!! אם זה גם מוצא חן בעיני הצופה בה – הרי זה משובח שבעתיים.

  השב

 3. Avatar

  נפתול

  01/03/2012 ב 3:02 PM

  הממשק יפהיפה!
  אבל התוצאה מוזרה קצת: שימו לב לחלק השמאלי התחתון של התמונה בשניה 50, הטשטוש שמופיע שם בבירור מסגיר את צורת האליפסה של הפילטר

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.