ראשי חדשות הכרזות מוצרים חדש מ-Lensbaby עדשת Edge 80 Optic

חדש מ-Lensbaby עדשת Edge 80 Optic

1
0

חברת Lensbaby הכריזה אמש על ה-Edge 80 עדשה חדשה המצטרפת לליין המוצרים הנרחב של החברה ומאפשרת יצירת תמונות בעלות "פוקוס סלקטיבי". פרטים נוספים ודוגמאות בידיעה שלפניכם.

חברת Lensbaby הוקמה ב-2004 על ידי צלם העיתונות Craig Strong אשר רצה ליצור מערכת עדשות אשר תספק לו גמישות רבה יותר וחופש יצירתי גדול יותר מאלו אשר אותם קיבל מן העדשות של היצרניות הקיימות. לשם כך הוא הוא פיתח מערכת שלמה של מתאמים, עדשות ואביזרים שונים אותם ניתן להרכיב יחד על מצלמות של מרבית היצרנים המרכזיים.

ה-Edge 80 של Lensbaby

Edge 80 Optic 1

ה-Edge 80 החדשה היא עדשת 80 מ"מ המתאימה לתושבות הקיימות של חברת Lensbaby (בשונה מחברות אחרות Lensbaby מוכרת כאמור מערכות המורכבות ממתאם מיוחד המתחבר לגוף המצלמה ומגוון רכיבים אופטיים אותם ניתן לחבר אליו). בין המוצרים אליהם תואמת העדשה החדשה בליין המוצרים של החברה ניתן למנות את ה-Composer Pro, ה-Composer, ה-Muse, ה-Scout וה-Control Freak (אך היא איננה כוללת התאמה ל-Tilt Transformer המיועד למצלמות NEX ומיקרו 4/3). הצמצם של העדשה הוא f/2.8 ומרחק הפוקוס המינימאלי במצב "מאקרו" הוא 17 ס"מ בלבד.

ה-Lensbaby עם המתאם – Tilt-Shift בתקציב נמוך

Edge 80 Optic 2

העדשה מאפשרת למשתמש ליצור רצועות דקות או רחבות מן התמונה אשר יהיו בפוקוס באמצעות משחק עם הצמצם – בצמצם f/2.8 רק רצועה צרה מן התמונה תהיה בפוקוס בעוד שבצמצם f/22 רצועה רחבה מאד תישאר בפוקוס. באמצעות התושבות השונות של Lensbaby ניתן להזיז את העדשה ולהטות אותה ימינה ושמאלה למטה ולמעלה כמו עדשת Tilt-Shift.

הסרטון הבא אותו הקליטה החברה מסביר טוב מכל הסבר שלנו במה דברים אמורים:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=B6wtMH9bTLs[/youtube]

סרטון בו מדבר הצלם Fritz Liedtke על עבודתו עם ה-Edge 80 Optic ומביא דוגמאות

[vimeo]https://vimeo.com/36799171[/vimeo]

מי שמעוניין לשחק בסימולטור המציג את היכולות השונות של העדשה בשינוי מישורי הפוקוס במצבים שונים יכול לעשות זאת בעמוד הבא באתר החברה. בעמוד הבא תוכלו לראות דוגמאות שונות לתמונות (מכל הסוגים) אשר צולמו עם העדשה.

העדשה החדשה צפויה לעלות כ-300 דולר (ולכך יש להוסיף את את מחירו של המתאם הנע בין כ-150-350 דולר בארה"ב).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

תגובה אחת

 1. Avatar

  ארז

  15/02/2012 ב 11:52 PM

  אוווו
  אין לי עוד את ה-35
  אני מת על הליין שלהם

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.