ראשי חדשות פוטוקינה 2010: סרטונים – אולימפוס E-5 "מתחת למים"

פוטוקינה 2010: סרטונים – אולימפוס E-5 "מתחת למים"

2
0

אחת המצלמות מהן התרשמנו במיוחד במסגרת תערוכת פוטוקינה היא ה-E-5 של חברת אולימפוס. הדגם החדש אשר צפוי להגיע גם ארצה בשבועות הקרובים מחליף את דגם ה-E-3 הוותיק ומביא עימו שורה ארוכה של שיפורים. במהלך התערוכה הקלטנו סרטון קצר עם המצלמה ואנו מביאים אותו כאן היום.

ה-E-5 אשר הוכרזה כשבוע לפני תערוכת פוטוקינה כוללת מספר שיפורים ביחס לדגם ה-E-3 הוותיק אשר שוחרר ב-2007, בניהם:

 • חיישן LIVE-MOS ברזולוציה של 12.3 מגה פיקסל – (דגם ה-E-3 הגיע עם חיישן בן 10 מגה פיקסל).
 • מעבד +TruPic V חדש – הכוללת יכולות עיבוד עדין מתקדמות (Fine Detail Process) אשר לטענת אולימפוס אמור לשפר את חדות התמונה.
 • יכולות צילום וידאו ברזולוציה גבוהה (1280 על 720 פיקסלים ב-30 פריימים לשנייה). יכולות אלו נעדרו לחלוטין מן הדור הקודם אשר שוחרר בטרם החל עידן הוידאו הרפלקסי. למצלמה גם כניסת HDMI, מיקרופון סטריאו ויכולת הקלטת קול הנוסף לתמונות סטילס.
 • מסך 3 אינצ' מפרקי בעל רזולוציה גבוהה (920k פיקסלים) – חידוש מבחינתה של אולימפוס אשר עד כה נהגה מעט "בקמצנות" מבחינת איכות המסכים אשר שולבו במצלמותיה.
 • תכונות צילום מתקדמות/אומנותיות (Art Filters) – מצבים דומים לאלו הקיימים בדגמי ה-PEN (ראה סקירה שלנו בנושא ה-E-PL1).
 • 2 כניסות לכרטיסי זיכרון – CF וגם SDHC/SDXC. תכונה מבורכת מאד הקיימת כיום במספר מצומצם של מצלמות. הכרטיסים החדשים מחליפים את פורמט ה-xD המיושן אשר היה קיים ב-E-3.
 • שיפורי ממשק – תפריטים, עריכת תמונה בסיסית, מצב Live-View משופר וכן תכונת זיהוי פנים.
 • למצלמה סוללה משופרת והיא מאפשרת צילום של לא פחות מ-870 תמונות בין הטענות (דירוג CIPA).
 • בדומה לדגם הקודם גם הדגם החדש עשוי מגנזיום ובתצוגה בתערוכה בדקנו אותו בתנאי רטיבות (בהדגמה נוספת בתערוכה הוצגה המצלמה כשהיא פועלת בתנאים המזכירים מדבר).

מהתנסות קצרה עם ה-E-5 בתערוכה ניכר כי מהירות הפוקוס שלה גבוהה מאד – כמובן שלא מדובר בבדיקה מקצועית וזו תצטרך להמתין עד שהמצלמה תנחת בארץ, אך ההרגשה הכללית שסיפקה המצלמה הייתה של כלי עבודה של ממש – שונה למדי מדגמי ה-PEN של החברה איתם התנסינו עד כה.

הצפיה בסרטון מומלצת ברזולוציה גבוהה (720p):

את המפרט המלא של ה-E-5 ניתן למצוא במערכת המפרטים שלנו. אנו מקווים להביא סקירה מפורטת של המצלמה בעתיד הלא רחוק.

ניתן לצפות בכל הסרטונים והראיונות אותם הקלטנו בתערוכת פוטוקינה 2010 בערוץ המיועד לכך באתר. בימים הקרובים צפוי פרסום ראיונות וסרטונים נוספים עם חברות שונות בניהן, פנסוניק, סיגמא, טמרון ומבחר הפתעות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. Avatar

  adam_99

  09/11/2010 ב 8:22 PM

  מתחת למים ממש? או בגשם?

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   09/11/2010 ב 11:00 PM

   בגשם/לחות/אבק/חול וכו' אבל לא מתחת למים – שים לב למרכאות.

   השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.