ראשי מגזין קנון: ירידה של 90% ברווחים – פיטורים בדרך

קנון: ירידה של 90% ברווחים – פיטורים בדרך

44
0

קנון אוסטרליה דיווחה לאחרונה על ירידה חסרת תקדים ברווחיות עבור שנת 2013. הירידה הייתה כה תלולה עד כי החברה שחררה באופן רשמי הודעה לעיתונות בנושא ומסרה כי היא צפויה לפטר במהלך השנה הקרובה 10% מן העובדים בחברה.

כל מי שעוקב אחר הסיקור שלנו את הדרמה שמתחוללת בעולם הצילום בשנה החולפת יודע שמדובר בנפילה חסרת תקדים בהיסטוריה של הענף. בכל העולם נצפו בשנה החולפת ירידות של עשרות אחוזים במכירות בשוק הצילום (בין 40-50 אחוז בסך הכל ו-20% לערך בתחום מצלמות הרפלקס והעדשות). החברות הגדולות סופגות את עיקר ההפסדים וכפי שאנו למדים היום קנון לא מצליחה להתחמק מהאש. החברה דיווחה על ירידה של 90% ברווחים ביחס ל-2012 ועל צמצום של כ-100 עובדים (מתוך קרוב ל-1000 המועסקים בסניף האוסטרלי של קנון).

אם חשבתם במקרה שמצבה של חברת ניקון טוב יותר, טעות בידכם. המניה של חברת ניקון נפלה לאחרונה לשפל חסר תקדים ב-3 השנים האחרונות והחברה פרסמה את הדו"ח הפיננסי השנתי שלה אשר מצביע על ירידה משמעותית במכירות (הרבה מתחת לתחזית ב-2013). החברה הצליחה לבצע מהלכי התייעלות מסויימים אשר שמרו על הרווחיות (והיא מבצעת בימים אלו שינויים משמעותיים במבנה החברה) אך ברור לגמרי כי גם מהלכים משמעותיים של התייעלות לא יועילו לחברה לאורך זמן אל מול קריסת השוק המתמשכת.

מתוך הדו"ח השנתי של ניקון – ירידה משמעותית במכירות

nikon-profit-2013

נזכיר למי שהספיק לשכוח את תרשים האינפוגרפיקה אותו הכנו מוקדם יותר השנה עבור הכתבה באתר LensVid ומתאר את מצב שוק הצילום ב-2013. אגב, למי שחולם ש-2014 תהיה טובה יותר – התחזיות (כולל אלו של חברות הצילום) מדברות על המשך ירידה משמעותית במכירות…

Infographic-1920-1200-01

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

44 תגובות

 1. Avatar

  Kalanit

  23/05/2014 ב 12:27 AM

  כל זמן שהעדשות יותר יקרות האנשים קונים פחות וזאת הכונה שלי היתה בהתייחסות לעדשות איכות ומחיר כאשר החלטתי אחרי יעוץ של מומחים לקנות את טמרון 50-600 זה היה דבר ראשון אם זה מספק אותי אם בעדשה יש כל התכונות שאני מצפה מהעדשה ביחוד בטיולים לצילום כולל ספורט טבע ציפורים וכו בעדשה יש הכל במחיר סביר של 1199 אירו רק מעטים קונים היום את העדשות האיכותיות והכבדות והיקרות מאד וכל עדשה חדשה יותר יקרה אבל לא תמיד יותר טובה כנראה שהחברות ילמדו את זה מהר על תקציבם

  השב

 2. Avatar

  לוי

  23/05/2014 ב 8:07 AM

  הייתה יש לי בטן מלאה על קנון. הראש שלהם עוסק רק בעדשות לבנות ויקרות ללא הצדקת מחיר. בשנת 2103 הם היום אמורים לשחרר לחנויות את ה 400 מ"מ 5.6 דור חדש עם מייצב. או את המחליפה של 100-400 העתיקה. כנ"ל גם לגבי המצלמה 7D הישנה. קנון היו אמורים להכריז על 7D MARK II בשנת 2012 או בתחילה 2013. בנתיים קנון חוגגים באתרי השמועות ברחבי העולם. ואני חוגג עם הטמרון 150-600 ששווה כל שקל.

  השב

 3. Avatar

  רותם

  23/05/2014 ב 8:40 AM

  לקנון יש הרבה דגמים של עדשות שלא חודשו כבר מס' שנים, אפילו בלי דברים בסיסיים כמו מנוע פוקוס שקט בתוך העדשה. כנראה שמה שמעניין אותם זה רק שוק הפול פריים ועדשות ה – "L" היוקרתיות.

  השב

 4. Avatar

  Kalanit

  23/05/2014 ב 8:44 AM

  אתה רואה לוי הטמרון 150-600 שווה כל שקל איכות משקל ומוציאה תמונות טובות מאד קנון ונקיון יחשבו פעמיים

  השב

 5. Avatar

  אכילס

  23/05/2014 ב 1:23 PM

  הירידה ברווחים של קנון היא מעבר לירידה הכללית בשוק הצילום בכללו, ויש לכך הסבר.
  להוציא את דגמי העילית של 1D ו 5D' דור חיישני CMOS של קנון החל מ 50D מפגרים בכמה צעדים לעומת המקבילות של סוני, טושיבה ואחרים. נראה שבזמן שאחרים שיפרו את יכולות החיישן ניקון המשיכה לשקוד על שמריה אפילו בדגמי ה 750D ו 70D.

  מכאן שללא כל קשר לתנודות בשוק הצילום, הפיתוחים בתחום המצלמות לצרכן הממוצע מבית קנון נחשבים לעלובים אפילו ביחס למתחרה המובעת ניקון, ושלא לדבר על סוני ופנטקס-ריקו…

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  23/05/2014 ב 2:07 PM

  אני חושב שלתחושות שלכם שותפים לא מעט אנשים. אנחנו התייחסנו לא פעם לעובדה שליין הקרופ של קנון לא זז לשום מקום כבר שנים. בעדשות הייתה להם שנה מאד חלשה ב-2013 ועד כה פרט לשתי האולטרה רחבות לא ראינו מהם שוב דבר יותר מידי מעניין גם השנה. נקווה שלקראת פוטוקינה דברים ישתנו.

  השב

 7. Avatar

  אכילס

  23/05/2014 ב 4:39 PM

  אנסה להרחיב מעט.
  דווקא בתחום העדשות והחיישנים (והטכנולוגיה) של הסדרות הגבוהות קנון היו בסדר ויישרו קו עם הפיתוחים העדכניים מהשנים האחרנות. הצרה נעוצה בזלזול, או אם לדייק, בחוסר הגמישות להוריד טכנולוגיות מהסדרות הגבוהות לסדרות הקרופ כפי שניקון וסוני עושות תדיר.
  התוצאה כמובן מתבטאת בהזנחת השוק העיקרי של משתמשי קנון – והוא הצרכן הממוצע המחזיק במצלמת DSLR עם חיישן קרופ ועדשת זום פשוטה. כאן בדיעבד היה טמון הפוטנציאל לצמיחה או לפחות לצמצום הפסדים בזמנים קשים. לכן אין להתפלא שבקופה לא נותרו מספיק מזומנים לפתח ולייצר עדשות חדשות.

  רק לחשוב כי מצלמת קרופ ממוצעת של קנון כללה מערכת פוקוס גרועה, חיישן נחות, ושלא לדבר על יכולות השליטה של המבזקים תוצרת קנון והרי לך התוצאה.
  עצוב..

  השב

 8. Avatar

  שלום

  23/05/2014 ב 4:54 PM

  נקווה שבמחליפה של ה 7D הדברים ישתנו, אם כי זה לא מספיק, צריך גם בסדרות הנמוכות יותר (כמו 700D וכו').

  השב

 9. Avatar

  עידו גנוט

  23/05/2014 ב 7:24 PM

  אני בהחלט מסכים עם אכילס בנקודה הזו וזאת גם הסיבה שאנו ממליצים כבר זמן רב על ניקון במצלמות הקרופ. מה שכן – וזה נכון לשתי החברות – אין שום רצון להשקיע בעדשות קרופ איכותיות/מקצועיות. מבחינת שתי החברות צלם מקצועי צריך לצלם ב-FF. זה נאמר לי בחצי פה יותר מפעם אחת (למרות שסביר שאף אחת משתי החברות לא תודה בזה בגלוי). זאת טעות קשה לטעמנו ואנו חזרנו על זה פעם ועוד פעם. סיגמא לעומתם כן חושבת שיש שוק קרופ "מקצועי" (או לפחות כזה שרוצה איכות תמונה ואיכות בנייה טובה עם צמצמים מהירים – ראה ערך ה-18-35 מ"מ f/1.8 וכנראה עוד שורה של עדשות קרופ מהירות להן אנו צפויים בשנה שנתיים הקרובות – אם הפטנטים שראינו לאחרונה אכן יובילו למוצרים של ממש).

  השב

 10. Avatar

  Reality-Check

  23/05/2014 ב 8:21 PM

  שניכם (אכילס ועידו) טועים בגדול, כנראה בגלל זה שהדיעה שלכם היא מראש לטובת ניקון, אז כבר כל השאר מנסה למצוא משהו כדי להצדיק.

  להספיד את קנון מנקודת המבט של ניקון, זה כמעט כמו הזבוב שעמד על גב השור ואמר "חרשנו" וסליחה על ההשוואה, אבל אתם מדברים כמו מתוך משאלות לב ללא קשר למציאות הסטטיסטית בשטח.

  סטטיסטית, קנון מוכרת כארבע מצלמות על כל מצלמה של ניקון, אז אולי יש משהו בנסיון של קנוניסטים, שאתם כניקוניסטים עדיין לא גיליתם.

  אולי זה משהו באיכות התמונות, או הצבע או ההפעלה, שבגללו מצביעים קנוניסטים ברגלים, איפה שניקוניסטים מנתחים נתונים.

  אפילו אם זה בגלל המשבר העולמי, אז קנון, לפחות בגלל הגודל שלה, גם היחסי וגם האבסולוטי, ורק תזכרו שקנון בניגוד לניקון עושה הכל לבד, ללא שום קבלני-משנה, היא גם זו שתישאר לבד בשוק, אם היא לא תקנה בינתיים את המתחרות ששווה לה לקנות.

  ותתפלאו כמה אנשים לא היו מחליפים קנון בניקון גם אם היו מציעים להם את הציוד בחינם…

  השב

 11. Avatar

  רזי

  23/05/2014 ב 8:45 PM

  רותם רק לידיעתך המנועים של קנון היו תמיד הכי שקטים והכי מהירים בתעשיה גם מאז שנת 2004 ועד שנה שעברה שהוחלפו במנועי STM שהם החלום הרטוב של כל היצרנים.

  לא סתם אומרים שמנועי STM זה הפעם הראשונה שאפשר לצלם וידיאו בלי רעשים של העדשה

  וללוי אני רק יכול לומר שלאף אחד עדיין אין תשובה לרמת הטכנולוגיה שהשקיעו במצלמת קרופ כמו ה 70D, ובטח לא במערכת הפוקוס שלה שבה יש מיליונים של נקודות פוקוס בהצלבה, או במערכת לזיכרון נקודות אבק, כיול עדשות מובנה ועודו הרבה דברים שכל המתחרים היו מעדיפים להתעלם וחבל.

  בגלל האופי של מגה פיקסל לטובת ניקון לא תשמעו כאן הרבה קנוניסטים, אבל כדאי שתדעו שאתם מתעלמים מהרבה מאד חידושים של קנון, שאחרי שנים מתחילים לאמץ אותם כל המתחרים, ואם הייתם קצת יותר מאוזנים בדיווחים שלכם הייתם יכולים ללמוד המון ממה שקנון כבר שכחה, וניקון עוד לא הספיקו ללמוד

  השב

 12. Avatar

  אכילס

  23/05/2014 ב 9:24 PM

  RC,
  ראשית, הסטטיסטיקה כמובן מתייחסת לעבר ולא תמיד (וגם לא רצוי) לראות אותה כאנדיקציה לעתיד. האם הסטטיסטיקה בכלל חזתה את המשבר והנהירה לכיוון מצלמות חסרות המראה? חומר למחשבה…

  שנית, אפילו אם נסתכל בנתוני הפלח שוק בשנתיים-שלוש אחורנית נוכל להיווכח, ואפילו בבירור, כי חלקה של קנון בשוק המצלמות הלך ופחת גם לעומת ניקון (זכור לי שעידו העלה כאן את התרשימים היכנשהו).

  השב

 13. Avatar

  Reality-Check

  23/05/2014 ב 9:52 PM

  אכילס חמודי, אם מה שמנחם אותך אז לבריאות, אבל בינתיים יש הרבה הרבה יותר משתמשים של קנון מאשר יש משתמשים של ניקון, הם יודעים טוב מאד למה, שזה משהו שאתה עדיין כנראה עוד לא גילית, והם כנראה לא מתכוונים לעבור לניקון, ולא מרגישים צורך לנפח את המותג שלהם כמו שאתה משתדל כל כך, ואני לא מאשים אותך בכלל, כי מי שמרגיש שחסר לו אז קודם כל הוא רץ להצדיק

  האמת קצת כואב הלב לראות ניקוניסטים שרופים שמשקיעים כל כך הרבה אנרגיה בלהצדיק את המותג שלהם, שאולי חסר להם משהו שכבר מזמן לא מדאיג את בעלי הקנון, ביחס של אחד לארבע?

  השב

 14. Avatar

  עידו גנוט

  23/05/2014 ב 10:03 PM

  ראשית אין כאן שום העדפה לאף חברה. אם מחר קנון תצא עם מוצר עדיף באופן ברור – אנחנו נמליץ עליו (אני לדוגמא ממש לא ממליץ על הליין חסר המראה של ניקון). אין לי מניות בחברה. אני אישית מצלם עם D7100 כי בנקודת הזמן בה קניתי אותה היא הייתה המצלמה התאימה ביותר לצרכים שלי.

  אמרתי כבר הרבה פעמים שלקנון יש בעיה רצינית מאד בליין הקרופ הנוכחי – החיישנים שלה לא חודשו מאז ה-550D – אתם מדברים על STM ועל טכנולוגיית הפיקסל הכפול של ה-70D (על כולן אגב כתבנו כאן ומי שטוען אחרת לא עוקב אחרי האתר) – אותי כצלם סטילס בעיקר, זה לא מעניין (ברמה האישית) – לעומת זאת צלמים ששואלים בפורום לגבי מצלמת קרופ לוידאו אנחנו אף פעם לא ממליצים על ניקון אלא על קנון (או פנסוניק בחסרות מראה).

  השב

 15. Avatar

  אכילס

  23/05/2014 ב 11:02 PM

  RC – בעצם איך כדאי לקרוא לך היום?
  תודה רבה אבל לצד הניקון יש גם קנון עם עדשות L זמינה מתי שרק רוצה.
  ובכל זאת בתוך תוכך אתה גם תודה כי פרט ליכולות וידיאו החיישן העלוב של קנון 70D לא מתקרב במאומה ליכולות ולאפשרויות שנמציעה הניקון D7100. ושלא להזכיר את מערכת הפוקוס, עבודה עם מבזקים ונוחות התפעול בכלל.

  ובדיוק כמו עידו אני אומר לך זאת כמי שמשתמש בשתי המערכות !

  השב

 16. Avatar

  רונן

  23/05/2014 ב 11:18 PM

  סתם סיבוב בתל אביב בטיילת אני רואה את רוב התיירים עם ניקון. ופעם זה היה אחרת

  שני החברות רדומות מגושמות ואיטיות. לניקון עדיין סנסורים עדיפים ולקנון יתרונות בתחום התפעול והביצועים.

  השב

 17. Avatar

  Kalanit

  24/05/2014 ב 12:15 AM

  כדאי לא ללכת מה יותר טוב ידוע שהx1 של קנון הטובה ביותר בשוק עכשיו במצלמות היקרות קנון עוברת את ניקון אבל בזולתו ניקון עוברת את קנון כי היא משקיעה יותר בהם הd70 של קנון יש הרבה יותר בעיות מאשר ב7100 של ניקון קנון רק תוכל להצליח עם תביא לשוק כמו שהבטיחה d1s חדשה 38פסקאלים עם מהירות 10 מה של ניקון אין בסריה 800

  השב

 18. Avatar

  שלום

  24/05/2014 ב 1:00 AM

  RC, מי שאומר שניקון טובה מקנון טועה לגמרי, ומי שאומר שקנון יותר טובה מניקון טועה גם כן.
  אי אפשר להשוות חברה לחברה, זה לא משקף דבר וגם אם האמירה מתבססת על נימוקים אמיתיים ללא פירוט השוואה שכזו תהיה גיבוב של שטויות.
  חייבים לציין במה ניקון/קנון יותר טובים מקנון/ניקון, אחרת אין משמעות להשוואה!
  לדוגמא, אני חושב כך:
  עדשות – קנון יותר טובים לדעתי. יש להם יותר עדשות וגם עדשות בעלות טכנולוגית STM שיכולה להיות שימושית מאוד לחלק מהצלמים. אם זאת אני חושב ששתי החברות צריכות להשתפר בנושא העדשות היותר זולות והעדשות המקצועיות לקרופ.
  מצלמות: גם כאן זה לא מספיק להשוות במצלמות, חייבים לציין באיזה סוג:
  מצלמות זולות/קרופ (מצלמות לא מקצועיות) – ניקון לוקחת, המצלמות ברמה הזו יותר מתקדמות אצל ניקון, הן בחיישנים והן במערכות הפוקוס – הדברים החשובים לדעתי.

  השב

 19. Avatar

  שלום

  24/05/2014 ב 1:01 AM

  מצלמות מקצועיות – תתפלא, גם כאן זה לא תהיה ההשואה הכי הוגנת. אי אפשר להשוות את ה 5d אל ה d800, לכל אחת מטרה שונה. לאחת רזולוציה גבוהה לשנייה רגישות גבוהה, אחת בעלת מהירות צילום איטית ואחת מהירה (אם כי לא מאוד), הן מאוד שונות והשוואה בינהן חייבת להיות סובייקטיבית בהתאם לדרישות הצלם (אם הייתי צלם נוף הייתי לוקח את הניקון, אם חתונות אז את הקנון).
  בנוגע ל 4ds נגד ה 1d-c, לדעתי הקנון לוקחת, אני לא רואה שום סיבה לקחת את הניקון במקרה הזה (מהירות צילום יותר מהירה בקנון, רגישות תאמת אני לא יודע, ובקנון יש 4k…).

  השב

 20. Avatar

  שלום

  24/05/2014 ב 1:14 AM

  רק אני חייב לציין שלאחר בדיקה התברר לי שהשוותי מצלמות בעלות הפרש של 3000$ בערך במחיר (ניקון d4s וקנון 1d x) אבל למעט ה 4K אני חושב שההשוואה זהה (תקנו אותי אם אני טועה…).

  השב

 21. Avatar

  Reality-Check

  24/05/2014 ב 1:16 AM

  תמשיכו לשכנע את עצמכם אם זה מה שעושה לכם את זה, ובינתיים קנוניסטים ימשיכו לצלם ברמה גבוהה יותר כי הם יודעים מה יש להם ביד והם לא צריכים כל מיני הסברים כדי לשכנע את עצמם.

  אני את שלי אמרתי, וכל מי שהוא קנוניסט יודע בדיוק למה אני מתכוון, ולמה אין צורך לנפח את המותג.

  השב

 22. Avatar

  שלום

  24/05/2014 ב 1:38 AM

  עוד פעם אתה עושה את אותה הטעות… קנוניסט אם 500d יצלם ביותר איכות מניקוניסט עם 4ds? תעשה טובה – אם אתה טוען משהו לפחות תנמק (ותפרט), לא למדת הבעה בבית ספר?

  השב

 23. Avatar

  Reality-Check

  24/05/2014 ב 2:12 AM

  כמו שאמרתי, נשאיר לניקוניסטים לנפח את המותג שלהם, והקנוניסטים ימשיכו לצלם כי הם רואים כל יום מחדש מה יש להם ביד.

  השב

 24. Avatar

  עידו גנוט

  24/05/2014 ב 3:04 AM

  התגובות שלך מדגימות פעם אחר פעם כי אתה פשוט fanboy.
  לא הבאת טיעון אחד משמעותי מדוע לדעתך ליין הקרופ הנוכחי של קנון עדיף (מלבד אולי נושא הוידאו) על זה של ניקון.

  השב

 25. Avatar

  Reality-Check

  24/05/2014 ב 3:28 AM

  אני לא צריך להביא שום הוכחות כי בניגוד אליכם אני לא מרגיש צורך להצדיק כל הזמן את מה שיש לי עם נתונים ומספרים. אני משווה כל הזמן את מה שאני מוציא עם המצלמה שלי עם מה שמוציאים ניקוניסטים, ואומר תודה שזה מה שיש לי. מי שחסר לו משהו אולי מרגיש צורך להוכיח משהו, ורק תשימו לב שקנוניסטים לא מדברים הרבה, הם בעיקר מצלמים, אבל תמיד שותקים כל פעם שיש ויכוחים על חברות צילום

  השב

 26. Avatar

  עידו גנוט

  24/05/2014 ב 4:41 AM

  בקיצור כל מה שיש לך לומר הם סיסמאות חלולות והכללות.
  תודה – אבל נדלג הלאה.

  השב

 27. Avatar

  לוי

  24/05/2014 ב 4:58 AM

  אם נחזור לכותרת. חלק לא קטן בהפסדים של קנון היא באשמת קנון עצמה. קנון מעקבת את המוצרים שלה באופן די בוטה . למשל ה 1DX הגיע לחנויות באיחור של כמעט שנה לאחר ההכרזה שלה. בפרק זמן קצר יותר ניקון פרסימה את הD4 הכריזה עליה וגם מכרה אותה ברחבי העולם. עוד דוגמה לניהול הכושל של קנון. ה7D הנוחכית בת חמש שנים בערך. מדוע ה 7D MARK II לא הוכרזה כבר לפני שנתיים.? מעניין כמה צלמים מחכים למצלמה הזאת וכמה כסף הפסידו קנון בגלל הניהול שלהם. ( קלנית) גם אני מקווה שקנון וניקון יוציאו את הראש מהחול ויורידו את מחירי העדשות אחרת זה יעלה להם בעוד הפסדים כספיים.

  השב

 28. Avatar

  שלומפי

  24/05/2014 ב 11:50 AM

  כאן יש השוואה מאוד מקיפה ואובייקטיבית בין 70D ל-D7100:
  https://www.youtube.com/watch?v=bOM4r1gxsbs

  יתרונות של ה-70D:
  1) פוקוס עוקב אחרי עצמים נעים עקבי יותר
  2) יתרון בצילום רצף
  3) יתרון משמעותי בפוקוס עוקב בוידאו, ובכלל ב-LV

  יתרונות של ה-D7100:
  1) יתרון משמעותי בטווח הדינאמי, ואולי באיכות תמונה בכלל
  2) פוקוס בתאורה נמוכה (מפקסת בתנאים שה-70D לא)
  3) הרבה פחות moire בוידאו(מפתיע)

  השב

 29. Avatar

  אכילס

  24/05/2014 ב 12:10 PM

  מה יותר אובייקטיבי מהשוואה של חיישנים מאת DXO?
  ניקון D7000 מול קנון 60D.
  החיישו של ניקון מקבל ציון כללי של 80 והקנון משתרכת הרבה מאחור עם ציון של 66
  https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D7000-versus-Canon-EOS-60D___680_663

  לא צריך יותר מזה.
  נכון?

  השב

 30. Avatar

  קובי

  24/05/2014 ב 12:44 PM

  אני לא מבין דבר אחד למה אף אחד לא נותן פירגון או מדרבן את האנשים לחברות האחרות שבאמת היגיע הזמן לשבור כאן את המונופול של קנוניקון.
  יש חברה בשם פנטקס שכל מוצר שהם מוציאים באמת נישב למילה האחרונה ולא מקבלת איזכור כאן.
  הפנטקס K3 נחשבת היום למצלמת הקופ המיקצועית היחידה היום ועולה על כל המתחרות שלה בכל פרמטר וזאת רק דוגמא אחת

  השב

 31. Avatar

  עידו גנוט

  24/05/2014 ב 2:30 PM

  פנטקס היא חברה מוזרה והפכה להיות עוד יותר מוזרה אחרי הרכישה של ריקו. על הנייר יש להם מצלמות מאד מעניינות. בפועל מהמעט התנסות שלי מאד לא התלהבתי (אבל קשה להגיד שקצת משחק בפוטוקינה בן כמה דקות זה באמת ממצה). בארץ אין להם ייצוג אמיתי (ככה זה כשהיבואן של קנון מייבא גם פנטקס – אתה יכול להבין לבד מהם סדרי העדיפויות).

  אגב לא צריך ללכת רחוק יש לנו כתבה מקיפה של קנון 70D מול המתחרות – כל היתרונות והחסרונות מופיעים שם:
  https://www.megapixel.co.il/articles/archive/41003

  השב

 32. Avatar

  שלומפי

  24/05/2014 ב 4:04 PM

  עידו, זאת השוואה של הנתונים היבשים, היא לא מספרת את כל הסיפור. תסתכל בסרטון, מדובר על חצי שעה של סרטון השוואה בתנאים אמיתיים, אחת ההשוואות הרציניות שראיתי, והתוצאות מעניינות (לפחות אותי). אני לא בהכרח מסכים עם כל הבדיקות שהוא עשה שם, אבל בגדול זה מבחן רציני ואוביקטיבי (נדיר)

  השב

 33. Avatar

  סמואל

  24/05/2014 ב 5:49 PM

  זה באמת נראה כמו אתר של ניקוניסטים. מייפים קצת את הסיסמאות שייראה כאילו הוא אובייקטיבי, אבל באמת אובייקטיבי, זה לא.

  כנראה יתחלפו להם כאן כל ההערכות והנתונים כשקנון פשוט תקנה את ניקון

  השב

 34. Avatar

  קובי

  24/05/2014 ב 6:21 PM

  שלומפי על איזה סרטון אתה מדבר?

  השב

 35. Avatar

  רענן שוורץ

  24/05/2014 ב 8:16 PM

  K3 היא מצלמת 20 מ"פ הכי טובה שיש היום ועולה גם על פולפריים באותה רזולוציה כולל אור נמוך. אם המצב הזה ישתנה עוד זמנים יגידו אבל לאף אחד אין את האומץ להזכיר שפנטקס שתמיד היתה נישה אחת מעל כולם רק השתפרה בגלל המימון של רייקו

  השב

 36. Avatar

  שלומפי

  24/05/2014 ב 8:20 PM

  קובי, רשמתי כאן קודם קישור לסרטון.

  סמואל, אם קנון תקנה את ניקון זה לא יוכיח סופית שהם לא יודעים איך להתחרות במצלמות של ניקון? אף אחד לא חולק על זה שקנון חברה הרבה יותר גדולה. אבל כבר אמרו פה קודם שהסיבה שאין באתר ביקורות על מצלמות קנון שהיא שהיבואן לא רוצה לתת מצלמות לבדיקה, והיבואן של ניקון כן. זה לא קשור להעדפה כלשהי של האתר (לפחות לדעתי)

  השב

 37. Avatar

  סמואל

  24/05/2014 ב 10:09 PM

  אם קנון תקנה את ניקון זה רק יוכיח מה שידוע הרבה זמן שרוב הצלמים המקצוענים מעדיפים קנון אחרת איך הם נהיו החברה הכי גדולה בעולם? מרוב זה שהם הכי גרועים כמו שאתם אומרים כאן כל הזמן?

  ניקון זה טוב לחובבי צילום שרוצים להרגיש מקצוענים אבל בשטח הבחירה של המקצוענים ברורה

  השב

 38. Avatar

  עידו גנוט

  24/05/2014 ב 10:43 PM

  נתח השוק של קנון גדול יותר (זה נכון כבר הרבה שנים), יש לדעתי צמצום מסוים ביתרון בעיקר בתחום מצלמות הקרופ. בישראל אגב בתחום המקצועי הרוב הדי מוחלט בקנון עם די מעט צלמים בניקון וכמעט אף צלמים בסוני ובטח שלא בפנטקס. יש לכך הרבה סיבות – חלקן היסטוריות לדעתי וחלקן נובעות מהמנטליות הישראלית (בחו"ל היחסים שונים במידת מה אם כי קנון עדיין מובילה בפער יפה).

  העובדה שחברה מובילה במכירות לא אומרת שיש לה בהכרח מוצרים טובים יותר אלא שיש לה שיווק טוב יותר.

  לגבי הסיבה שאין לנו בדיקות של חברה כזו או אחרת (זה נכון לא רק לקנון ופנטקס אלא לעוד לא מעט חברות לצערנו – קשורה ביבואנים – אישית הייתי מעדיף לעבוד מול החברות עצמן באירופה ובארה"ב ויש חברות שאנו עובדים איתן ישירות בדרך הזאת – הבעיה היא שברגע שיש יבואן החברה תמיד תדרוש שנעבוד מולו – וזה כאמור לא תמיד עובד…).

  השב

 39. Avatar

  שלומפי

  25/05/2014 ב 2:05 AM

  סמואל, קנון חברה הרבה יותר גדולה מניקון, בגלל שהם מייצרים עוד הרבה דברים אחרים: מדפסות מצלמות וידאו ועוד. לדעתי מצלמות רפלקס זה בכלל לא מקור הרווח העיקרי שלהם.

  השב

 40. Avatar

  עידו גנוט

  25/05/2014 ב 6:10 AM

  גם ניקון מייצרים הרבה מאד דברים – משקפות, מיקרוסקופים, עדשות למשקפיים ועוד.

  כך או כך קנון חברה גדולה יותר (בדקתי פעם את המספרים) וכאמור נתח השוק שלה בתחום הצילום גבוה מזה של ניקון באופן די משמעותי (על זה אין ויכוח).

  השב

 41. Avatar

  רותי

  25/05/2014 ב 9:15 PM

  לי אין לא ניקון ולא קנון, לא מצלמה ולא עדשות, אין לי גם חלק בויכוח על קרופ או FF, ודווקא מחוץ למעגל אני מרשה לעצמי לקבוע:

  אכילס ("ובדיוק כמו עידו אני אומר לך זאת כמי שמשתמש בשתי המערכות !") בזה שהוא כאילו "תומך" בך, בעצם מעביר רושם עגום על האמינות שלך ועל האמינות של מגה פיקסל.

  זה לא רק זה שאף אחד לא יאמין לו שהוא משתמש גם בקנון וגם בניקון ("רק לחשוב כי מצלמת קרופ ממוצעת של קנון כללה מערכת פוקוס גרועה, חיישן נחות, ושלא לדבר על יכולות השליטה של המבזקים תוצרת קנון והרי לך התוצאה") או ("ליכולות וידיאו החיישן העלוב של קנון 70D לא מתקרב במאומה ליכולות ולאפשרויות שנמציעה הניקון D7100. ושלא להזכיר את מערכת הפוקוס"), אלא שהוא סותר את עצמו ככה, שדי פאתטי שהתמיכה שלו תשקף משהו עליך.

  השב

 42. Avatar

  גיא

  27/05/2014 ב 8:32 AM

  אין הצדקה של ממש לעלויות המטורפות של העדשות
  ככל שעולם הסלולר והקומפקטיות מתפתח , יותר ויותר צרכני צילום
  מגלים שאין להם כל צורך במערכות יקרות בטירוף .
  אני מקווה שיפיקו לקחים וינגישו וייצרו עדשות איכותיות במחירים שפויים .

  השב

 43. Avatar

  אכילס

  27/05/2014 ב 5:57 PM

  אז עכשיו אתה רותי?
  ואם כבר, תוכל בבקשה למסור דרישות שלום ליגאל, לזר, מירון רזניק, אלמר פאד ואח׳ ?

  ובשיא הכנות מעודי לא נתקלתי במנהל פורומים שהוא גם טרול בפורומים שהוא בעצמו אמור לפקח ולנהל…
  פשוט בלבד נתפס!!!

  השב

 44. Avatar

  עידו גנוט

  27/05/2014 ב 7:14 PM

  אכילס – די מספיק.
  רותי היא לא אדי – אדי לא זמין בתקופה הקרובה מסיבות כאלו ואחרות.
  אם אתה רוצה להיות ענייני בבקשה, אם לא תחסוך מאיתנו.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.