ראשי חדשות Kickstarter Triggertrap – הטריגר האוניברסאלי

Triggertrap – הטריגר האוניברסאלי

1
0

תמיד חלמתם על אמצעי שיאפשר לכם לצלם בדיוק כשהחתול עובר, או אולי כשאתם מוחאים כף מה לגבי דרך נוחה לצילום מספר רב של תמונות בהפרשי זמן קבועים ליצירת TimeLapse – צלם וחובב DIY מארה"ב החליט לצאת בפרויקט חדש ליצירת התקן יחיד שיאפשר לכם לעשות כל זאת והרבה יותר.

ישנם אין ספור סוגי חיישנים המאפשרים להפעיל את המצלמה ברגע שמתרחש אירוע – חיישני לייזר, חיישני קול, חיישני אור חיישני תנועה, חיישני מעבר ועוד. במאמר המקיף שלו (צילום במהירות גבוהה) אותו פרסמנו בחודש מאי השנה, הסביר הצלם גיא וינר כיצד פועלים חלק מן החיישנים הללו ומה תפקידם.

אבטיפוס של ה-Triggertrap

Triggertrap

עד כה היו מספר ערכות המאפשרות להפעיל את החיישנים – רובן מוגבלות למדי או דורשות לא מעט ידע בכדי לתפעלן. הצלם Haje Jan Kamps החליט לקחת את העניינים לידיים ולהציע במסגרת האתר kickstarter (המאפשר לממציאים להציע רעיון ולקבל מימון עבור פיתוחו עבור תמורה כלשהי) רעיון משלו – Triggertrap – טריגר אוניברסאלי בעל יכולות מתקדמות אשר אמור להיות נוח ופשוט לתפעול ובאופן יחסי גם זול למדי.

אז מה יוכל  ה-Triggertrap לעשות? על פי Haje לא מעט:

 • חיישן לייזר מובנה המאפשר להפעיל את המצלמה ברגע שקרן הלייזר נחצית.
 • חיישן קול – יפעיל את המצלמה ברגע שתמחה כף.
 • חיישן זמן – מאפשר צילום במרווחי זמן קבועים או משתנים לצילום סרטוני TimeLapse.
 • כניסה אוניברסאלית – מאפשרת חיבור חיישנים מכל סוג (הפעלת רדיו, חיישני לחץ פלפונים, דרך האינטרנט ועוד).

Haje ביקש לגייס 25 אלף דולר בכדי לאפשר את הפיתוח של ה- Triggertrap – ללא כל קושי הוא הצליח לגייס את הסכום (למעשה עד כה גייס כבר 67 אלף דולר) וכפי הנראה המיזם יצא אל הדרך. Haje מסביר כי בכוונתו לשחרר לשוק שני מוצרים – מוצר אחד מוכן לשימוש ומוצר שני לחובבי ה-DIY להרכבה עצמית. הרעיון מאחורי המוצר הוא שימוש בקוד פתוח אשר יאפשר למפתחים בכל העולם לשפר ולשדרג את המוצר ולאפשר עוד ועוד יישומים.

מה המחיר אתם שואלים – ובכן כחלק מההצעה באתר kickstarter העלות מסתבר זולה למדי – כ-80 דולר כולל משלוח לכל נקודה בעולם. מעניין אתכם? כנסו והזמינו (עוד מידע באתר המוצר).

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב Kickstarter

תגובה אחת

 1. Avatar

  ניב

  14/12/2011 ב 9:22 PM

  מה נראה לכם שעדיף? את זה או את הערכה מ- Dreaming Robots

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.