ראשי מגזין סקר MegaPixel מספר 19 – צילום בלתי דחוס

סקר MegaPixel מספר 19 – צילום בלתי דחוס

3
0

אנו שמחים לפרסם את סקר מספר 19 של האתר והפעם אנו רוצים לברר איתכם באיזה פורמט תמונה אתם מצלמים – RAW או JPEG. לבחירת פורמט כזה או אחר לא מעט השלכות על היכולת לעבד את התמונה בהמשך ועל מהלך העבודה הכללי של הצלם. בנוסף אנו מסכמים היום את סקר מספר 18 אשר עסק בנושא הוידאו הרפלקסי.

צילום תמונות בפורמט בלתי דחוס (RAW על נגזרותיו השונות) הוא חלק מתהליך העבודה של חלק לא מבוטל מן הצלמים כיום. העבודה עם קבצי ה-RAW מאפשרת להפיק מן התמונה יותר ממה שניתן מתמונת JPEG רגילה. מצד שני הידע ולעיתים גם הזמן הדרוש לטיפול בתמונות RAW באופן פרטני אינו עומד לרשותו של כל צלם ונפח התמונות הגדול עשוי גם הוא להוות בעיה בחלק מן המקרים (אם כי ירידת מחירי הזיכרונות והדיסקים הקשיחים בשנים האחרונות הוריד במידת מה מחשיבות העניין). אז מה היא שיטת העבודה המועדפת עליכם? הצביעו בסקר (מצד ימין בכל עמודי התוכן באתר) וכתבו לנו גם בתגובות.

אמש גם סיימנו את הסקר ה-18 של האתר אשר עסק בהרגלי השימוש של הגולשים בוידאו רפלקסי:

Seker 18

כפי שאפשר היה אולי לצפות החלק הגדול ביותר של העונים (39%) העידו על עצמם שהם ממעטים לצלם וידאו ועוד אחוז ניכר (35%) הודו כי הם מצלמים וידאו מפעם לפעם, בעיקר "בשביל הכיף". ייתר העונים ציינו כי הם מצלמים יותר וידאו מסטילס באמצעות המצלמה (10%) ואחוז דומה העיד על עצמו כיא הוא משתמש במצלמה להפקת סרטונים ברמה מקצועית (14%). אנו חושבים שהמספרים מדברים בעד עצמם – הוידאו הרפלקסי בהחלט חדר למודעות של צלמי הסטילס (וכנראה גם של צלמי הוידאו המסורתי)

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

3 תגובות

 1. יובל

  17/10/2012 ב 11:55 PM

  למה אין אפשרות ל " רק RAW" ??

  השב

 2. אדי

  18/10/2012 ב 12:14 AM

  וידאו עיתונאי הוא אמנם 1080p בגלל מגבלות השידור כיום, אבל כבר עתה מתכוננים לעבור לפורמט 4K המשמש זה מכבר לצילום פרסומות וקולנוע.

  השלב הבא כבר הוגדר (8K – פי ארבע רזולוציה מ 4K – כ 40 מגה-פיקסל) ואפילו יש כבר כמה דגמים נסיוניים של מצלמות אולפן ומסכים שתומכים בפורמט השידור הזה

  השב

 3. עידו גנוט

  18/10/2012 ב 12:32 AM

  ליובל – אם אתה מצלם רק ב-RAW תבחר לרוב RAW זה מספיק קרוב.
  אדי – התגובה קשורה לידיעה?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *