ראשי חדשות קנון תגביר לכם את המציאות

קנון תגביר לכם את המציאות

4
0

חשבתם שקנון עסוקה רק בפיתוח מצלמות, עדשות ומדפסות? בפועל החברה עסוקה בפיתוח מגוון רחב של טכנולוגיות שונות הקשורות באופן עקיף (ולעיתים כלל לא) לתחומי הליבה שלה. הטכנולוגיה עליה הכריזה החברה היום לוקחת את קנון לכיוון עתידני ושונה אך גם לה עשויות להיות בעתיד השלכות על התחומים המרכזיים יותר של החברה.

את פיתוח ה-Mixed Reality החלה קנון כבר לפני מספר שנים אך היום הכריזה באופן רשמי על סיום הפיתוח הפרויקט. בניגוד לפרויקט אחרים הכוללים אלמנטים של מציאות מוגברת (Augmented Reality) כמו לגודמא פרויקט Glass המקביל של גוגל (ופרויקטים דומים עליהם עובדות חברות רבות אחרות בעולם דוגמת יצרנית המשקפיים המובילה אוקלי), ה-Mixed Reality של קנון לא מיועד בשלב זה למשתמש הביתי, אלא דווקא לחברות עסקיות גדולות ולשימושים לימודיים. בעתיד לא בלתי אפשרי שהבסיס של הטכנולוגיה ישמש את קנון לפיתוחי המשך אשר יגיעו גם לתחום הצרכני כולל אולי גם למצלמות החברה (צילום ליד מגדל אייפל יספק לכם מידע על המקום?).

מבנה מערכת המציאות המוגברת של קנון

Canon MR

בשלב זה כאמור הפיתוח נועד בעיקר למעצבים תעשיתיים ומהנדסים המתכננים מוצרים ומעוניינים לקבל מידע נוסף באופן וירטואלי. בניגוד למוצרים מקבילים מדובר על התקן גדול למדי המולבש על ראש המשתמש הכולל מקרנים זעירים המציגים מידע על פני משקפיים קדמיות שקופות. בהדגמה אותה הציגה קנון ניתן לראות משתמשים בוחנים חלקי רכב ומציצים לתוך החלקים הפנימיים שלו באמצעות המשקפיים המאפשרות להם ביצוע אינטראקציות מורכבות שונות בין חלקים מציאותיים לוירטואליים.

שימושים אפשריים למערכת החדשה של קנון

Canon MR 1

אחת הגרסאות הקודמות של הטכנולוגיה של קנון שילבה תצוגה גרפית של דגים וירטואליים השוחים בתוך חלל פתוח ומוצגים למי שחובש את המשקפיים המיוחדים

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=a4hwCU-LUSM[/youtube]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

4 תגובות

 1. Avatar

  שקד

  19/06/2012 ב 7:53 AM

  לא מובן בדיוק לפי הכתבה מה עושה הטכנולוגיה?

  השב

 2. Avatar

  יובל

  19/06/2012 ב 12:12 PM

  מסכים – מה זה ?

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  19/06/2012 ב 1:06 PM

  אני ממליץ להסתכל בקישור ("ההדגמה אותה הציגה קנון) – יש שם סרטון נוסף שלא יכולנו להביא – זה די מסביר את העניין.

  השב

 4. Avatar

  אדי

  15/07/2012 ב 4:02 AM

  אני מבין שהמוצר הוא מוניטור תלת-מימדי עם אמצעי שליטה אינטראקטיביים, להפעלת תוכנות הדמיה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.