הרשמה לניוזלטר

ברוכים הבאים לערוץ החדשות של MegaPixel אשר הינו המקור המקיף ביותר בישראל לחדשות בנושאי צילום מהארץ ומהעולם.

חדש מלייקה: M Monochrom Type 246 עם וידאו בשחור לבן

30/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

חדש מלייקה: M Monochrom Type 246 עם וידאו בשחור לבן
חברת לייקה השיקה מוקדם יותר היום מצלמה חדשה בעלת חיישן שחור לבן ייעודי. הדגם החדש (type 246) כולל חיישן חדש ברזולוציה גבוהה יותר ומעבד חדש המאפשר בין השאר לראשונה גם צילום וידאו ברזולוציה גבוהה מלאה – וכמובן – בשחור לבן. לנו הזדמן לנסות את הלייקה מונוכרום המקורית בתערוכת פוטוקינה 2012 במשך ...להמשך קריאה »

LG G4: הזווית הצילומית

28/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים, חדשות טכנולוגיה, חדשות מוצרים נלווים

LG G4: הזווית הצילומית
חברת LG השיקה הערב (לאחר לא מעט שמועות והדלפות) את מכשיר הדגל החדש שלה – ה-G4. המכשיר כולל שיפורים משמעותיים בתחום הצילום בו משקיעה חברת LG לא מעט בתקופה האחרונה. בתקופה האחרונה דלף לרשת לא מעט מידע בנוגע למכשיר הדגל הצפוי של חברת LG המיועד להחליף את ה-G3 (ראו ידיעה שלנו ...להמשך קריאה »

חדש מצייס: סדרת עדשת Batis עם המסך המובנה

23/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

חדש מצייס: סדרת עדשת Batis עם המסך המובנה
חברת צייס הגרמנית השיקה מוקדם יותר השבוע זוג עדשות מסדרה חדשה אותה היא מכנה Batis. הסדרה החדשה מיועדת למצלמות סדרת ה-A7 של סוני (תושבת FE) וכוללות פוקוס אוטומטי ותוספת מעניינת – מסך OLED המציג את נתוני הפוקוס. בשנה שעברה הציגה צייס את סדרת עדשות ה-Loxia – עדשות איכותיות ומהירות עבור מצלמות סדרת ...להמשך קריאה »

הוכרזו: לייטרום 6 ולייטרום CC – סקירה מקיפה

21/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: חדשות תוכנה

הוכרזו: לייטרום 6 ולייטרום CC – סקירה מקיפה
זמן קצר לפני כניסת יום הזיכרון הכריזה חברת אדובי על זוג גרסאות חדשות לתוכנת הלייטרום הפופולארית. גרסה אחת מיועדת להימכר כחלק מחבילת ה-Creative Cloud של אדובי בתשלום חודשי קבוע (יחד עם פוטושופ או עם תוכנות אחרות) וגרסה שנייה כתוכנה נפרדת לרכישה קבועה – כל הפרטים בידיעה המקיפה הבאה. נפתח תחילה עם ...להמשך קריאה »

Joby Action Jib – צילום "רחף" להמונים?

19/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: חדשות מוצרים נלווים

Joby Action Jib – צילום
מנופי רחף לצילום הם לרוב עסק יקר ומורכב – ניתן לראות אותם בחתונות ואירועים וכמובן בהפקות וידאו וקולנוע שונות. חברת Joby החליטה "להוריד" את ה-Jib לעם והשיקה מוקדם יותר החודש מוצר זול במיוחד אשר מנסה להביא לפחות חלק מן היכולות המקצועיות לצלמי מצלמות האקסטרים. מצלמות אקסטרים דוגמת ה-GoPro הולכות ונעשות פופולאריות ...להמשך קריאה »

Redrock Micro מציגה את HĀLO – עתיד הפוקוס בוידאו

16/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: חדשות טכנולוגיה

Redrock Micro מציגה את HĀLO – עתיד הפוקוס בוידאו
בימים אלו מתקיימת בלאס ואגס תערוכת ציוד הוידאו והקולנוע החשובה בעולם – NAB 2015 ואחד מן החידושים המעניינים שהוצגו בתערוכה ונחשף היום הוא ה-HĀLO של חברת Redrock Micro. המערכת המתקדמת משתמשת במצלמה חכמה בכדי להבין את הסצנה ולעקוב אחר דמויות שונות הנעות בה במטרה לסיים לצלם לבצע מעקב פוקוס מדויק במיוחד ...להמשך קריאה »

Zoom חושפת את ה-F8 מקליט מתקדם לצלמים

14/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: חדשות מוצרים נלווים

Zoom חושפת את ה-F8 מקליט מתקדם לצלמים
במסגרת תערוכת NAB 2015 המתקיימת בימים אלו בלאס וגאס חשפה חברת Zoom היפנית המתמחה במוצרי סאונד מקליט 8 ערוצי מתקדם אשר פותח במיוחד לשוק צלמי הוידאו והוידאו הרפלקסי. חברת זום חשפה בשנים האחרונות שורה של מקליטים ניידים רב ערוציים אך ה-F8 הוא ה-field recorder המלא הראשון שלה המיועד מהבסיס עבור צלמי ...להמשך קריאה »

קנון XC10 – היברידית 4K חדשה ופורצת דרך

8/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

קנון XC10 – היברידית 4K חדשה ופורצת דרך
חברת קנון הכריזה מוקדם יותר היום על מצלמה היברידית (שילוב של סטילס ווידאו עם דגש על וידאו) תחת השם XC10 המסוגלת לצלם וידאו ברזולוציה אולטרה גבוהה (4K) וסטילס (עד 12 מגה פיקסל) עם מגוון יכולות מתקדמות מאד ולא פחות חשוב – במחיר המציב אותה בתחרות ישירה עם הפנסוניק GH4. ה-GH4 של ...להמשך קריאה »

Velvet 56: עדשת "הקטיפה" של Lensbaby

7/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

Velvet 56: עדשת
חברת Lensbaby הידועה בעדשות הנישה הייחודיות שלה הכריזה השבוע על ה-Velvet 56 – עדשת 56 מ"מ מהירה עם מראה ייחודי בצמצם פתוח. העדשות של חברת Lensbaby תמיד תפסו נישה ייחודית של עדשות אפקטים אשר היו מקובלות למדי בעבר בעיקר בעידן האנלוגי. בשנים האחרונות נושא עיבוד התמונה הפך לנגיש יותר והצורך בעדשות אפקטים הצטמצם ...להמשך קריאה »

J5: ניקון מכריזה על מצלמה ראשונה עם יכולות וידאו 4K (בערך)

2/4/2015 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

J5: ניקון מכריזה על מצלמה ראשונה עם יכולות וידאו 4K (בערך)
חברת ניקון הכריזה מוקדם יותר היום על מצלמה חסרת מראה חדשה מסדרת ה-J הבסיסית. הדגם החדשה המכונה J5 כולל לא רק חיישן חדש אלא גם מעבד דור חמישי (ראשון מסוגו לניקון) המאפשר צילום וידאו ברזולוציה של 4K – לראשונה במצלמות החברה – אבל יש קאטצ'. כבר זמן רב שאנו שואלים את ...להמשך קריאה »

Clicky