הרשמה לניוזלטר

ברוכים הבאים לערוץ החדשות של MegaPixel אשר הינו המקור המקיף ביותר בישראל לחדשות בנושאי צילום מהארץ ומהעולם.

סוני מתכננת צילום בקריצה?

20/5/2016 , עידו גנוט בנושאים: חדשות טכנולוגיה

סוני מתכננת צילום בקריצה?
חברת סוני רשמה לאחרונה פטנט על עדשת מגע המסוגלת לצלם תמונות באמצעות קריצה והיא בעלת יכולת העברה של התמונות באופן אלחוטי למכשיר נייד. זאת איננה הפעם הראשונה בה אנו נתקלים בחברות המתעניינות לכאורה במצלמות המשולבות בעדשות מגע. לפני כשנתיים פרסמנו כאן ידיעה על כך שחברת גוגל רשמה בעצמה פטנט לעדשת מגע ...להמשך קריאה »

סמסונג משיקה כרטיס מיקרו SD בנפח חסר תקדים – 256GB

14/5/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים, חדשות מוצרים נלווים

סמסונג משיקה  כרטיס מיקרו SD בנפח חסר תקדים – 256GB
לא מעט מחשבים משווקים היום עם כוננים בנפח 256GB אבל בסמסונג לוקחים את מזעור צעד אחד קדימה ומשיקים בשבוע החולף כרטיס זיכרון זעיר (למכשירים ניידים) בנפח דומה. עד כה הובילה את השוק סנדיסק עם כרטיס מיקרו SD בנפח מרשים בפני עצמו של כ-200 ג'יגה בייט אך סמסונג הצליחה לדחוס עוד קצת ...להמשך קריאה »

סאמיאנג מכריזה על זוג עדשות עם מנגנון פוקוס אוטומטי

4/5/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

סאמיאנג מכריזה על זוג עדשות עם מנגנון פוקוס אוטומטי
לאחר אין ספור שמועות וידיעות לא מאומתות הכריזה מוקדם יותר היום חברת סאמיאנג מדרום קוריאה על זוג עדשות בעלות פוקוס אוטומטי המיועדות למצלמות בעלות תושבת FE/E של סוני (כיסוי Full Frame). בשעה טובה יש לנו מצטרפת חדשה (לאחר שנים רבות) לעולם העדשות בעלות הפוקוס האוטומטי. למעשה מדובר בחג של ממש – ...להמשך קריאה »

הצצה ראשונה ובלעדית ל-Pictar – להפוך את האייפון למצלמה אמיתית

20/4/2016 , עידו גנוט בנושאים: Kickstarter, ביקורות\סקירות, מוצרים נלווים, סקירות מוצרים

הצצה ראשונה ובלעדית ל-Pictar – להפוך את האייפון למצלמה אמיתית
בשבוע החולף זכינו להיות האתר הראשון בעולם לו התאפשר לנסות בעצמו מוצר חדש וייחודי אותה פיתחה חברת miggo הישראלית. המוצר המכונה Pictar הינו גריפ חכם המיועד למכשירי אייפון ומאפשר להפוך אותו לראשונה למצלמה נוחה וארגונומית לשימוש כולל כפתורים פיזיים וחוגות שליטה.  את חברת miggo הישראלית פגשנו כאן כבר מספר פעמים – ...להמשך קריאה »

צייס משיקה את עדשת ה-Batis 18mm f/2.8 האולטרה רחבה

17/4/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

צייס  משיקה את עדשת ה-Batis 18mm f/2.8 האולטרה רחבה
חברת צייס השיקה בסוף השבוע החולף עדשה נוספת מסדרת ה-Batis המיועדת למצלמות סוני בתושבת E בעלות כיסוי Full Frame עם פוקוס אוטומטי. העדשה החדשה היא הרחבה ביותר של צייס מסדרה זאת ואין לה כיום מקבילה ישירה בליין של סוני. בשנה שעברה הציגה חברת צייס הגרמנית את סדרת ה-Batis למצלמות בתושבת ה-E ...להמשך קריאה »

הצצה ראשונה אל סדרת ההאסלבלאד H6D החדשה

10/4/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

הצצה ראשונה אל סדרת ההאסלבלאד H6D החדשה
בסוף השבוע החולף הכריזה חברת האסלבלאד על דור חדש של מצלמות פורמט בינוני הכוללות בשלב זה זוג מצלמות בעלות רזולוציה של 50 ו-100 מגה פיקסל בעלות טווח דינאמי גדול, יכולת צילום ב-4K ושלל תכונות מתקדמות חדשות. אף ששוק הפורמט הבינוני נותר נישה קטנה למדי – חברות הצילום ובכללן קבוצת פייז וואן, לייקה, ...להמשך קריאה »

הצצה ראשונה אל הפנסוניק GX80/GX85

6/4/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

הצצה ראשונה אל הפנסוניק GX80/GX85
פנסוניק  הכריזה מוקדם יותר היום על מצלמה חסרת מראה קטנה חדשה וזולה באופן יחסי – GX80 (או בחלק מהמדינות GX85). להלן הצצה קצרה. בסוף השנה שעברה הכריזה פנסוניק על ה-GX8 – מצלמה חסרת מראה גדולה למדי בעלת חיישן 20 מגה פיקסל חדש, יכולת צילום וידאו ב-4K, עינית דיגיטלית מתכווננת ועוד שלל ...להמשך קריאה »

סוני משיקה את ה-RX10 III וזוג עדשות

29/3/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

סוני משיקה את ה-RX10 III וזוג עדשות
 חברת סוני השיקה מוקדם יותר היום מצלמה חדשה מסדרת ה-RX הקומפקטית וכן זוג עדשות בתושבת FE עבור המצלמות חסרות המראה של החברה. החידוש המרכזי בדגם ה-RX10 III לעומת דגם ה-RX10 II הוא העדשה. סוני שילשה את אורך המוקד של העדשה מ-24-200 מ"מ ל-24-600 מ"מ (הכל בשווה ערך ל-35 מ"מ – בפועל ...להמשך קריאה »

IRIX – חברת שוויצרית משיקה עדשות אולטרה רחבות חדשות

24/3/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

IRIX – חברת שוויצרית משיקה עדשות אולטרה רחבות חדשות
IRIX - חברה שוויצרית חדשה השיקה לאחרונה עדשה אולטרה רחבה מעניינת והיא מתכננת ליין שלם של מוצרים חדשים במחירים שנראים על פניו אטרקטיביים למדי. חברת IRIX (המייצרת את עדשותיה בדרום קוריאה – מעניין האם הדבר קשור באופן כזה או אחר לחברת סאמיאנג) לא הייתה מוכרת כמעט עד לשבוע החולף, כאשר הכריזה על עדשת ...להמשך קריאה »

DJI משיקה את ה-Phantom 4 – הרחפן האוטונומי

2/3/2016 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים, חדשות מוצרים נלווים

DJI משיקה את ה-Phantom 4 – הרחפן האוטונומי
 מוקדם יותר היום השיקה חברת DJI הסינית את הדור הרביעי של הרחפנים מסדרת הפנטום הפופולארית שלה והבשורה הגדולה אותו מביא הרחפן החדש הוא רמה חדשה לגמרי של טיסה אוטונומית כולל יכולת התחמקות ממכשולים ומעקב משופר אחרי עצמים נעים. סדרת הפנטום של DJI היא ללא ספק אחת הפופולאריות ביותר בעולם הרחפנים המתפתח ...להמשך קריאה »

Clicky