הרשמה לניוזלטר

ברוכים הבאים לערוץ החדשות של MegaPixel אשר הינו המקור המקיף ביותר בישראל לחדשות בנושאי צילום מהארץ ומהעולם.

Lastolite: דור רקעי הצילום הבא

28/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: חדשות מוצרים נלווים

Lastolite: דור רקעי הצילום הבא
חברת לסטולייט הכריזה לאחרונה על סדרת מוצרים חדשה – Out Of Focus Backgrounds. הקונספט פשוט אך אפקטיבי רקע גמיש ומתקפל אותו ניתן להציב כמעט בכל מקום ולקחת אשליה של עומק שדה גם אם אתם מצלמים בצמצם סגור יחסית. תחום הרקעים הוא לא אחד שזוכה לחידושים רבים ובכל זאת בחברת Lastolite הציגו ...להמשך קריאה »

הויה מכריזה: 3 סדרות חדשות של פילטרים אנטיסטטיים

25/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: חדשות מוצרים נלווים

הויה מכריזה: 3 סדרות חדשות של פילטרים אנטיסטטיים
שונאים אבק על הפילטר? לחברת HOYA היפנית יש פיתרון – 3 סדרות חדשות של פילטרים בעלי ציפוי אנטיסטטי דוחה אבק. פילטרים הפכו בתקופה האחרונה לנושא חם למדי בדיונים הנערכים כאן בפורום – יש המצדדים בשימוש בפילטרים זולים ופשוטים בעוד אחרים מעדיפים "ללכת על בטוח" ולרכוש פילטרים יקרים ואיכותיים יותר (ממש בדומה ...להמשך קריאה »

NextoDI ND2901 – גיבוי מהיר לתמונות בדרכים

24/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: חדשות מוצרים נלווים

NextoDI ND2901 – גיבוי מהיר לתמונות בדרכים
חברת NextoDI הקוראנית השיקה לאחרונה דגם חדש של מכשיר גיבוי מתקדם עבור כרטיסי זיכרון. המכשיר תומך במהירויות העברת נתונים גבוהות, כולל מגוון חיבורים ואפשרויות גיבוי שונות כולל גיבוי כפול להתקן חיצוני נוסף וכן הצגה של התמונות על מסך זעיר. בשוק קיימים מזה לא מעט שנים שורה של התקני גיבוי ניידים המאפשרים ...להמשך קריאה »

Packed Pixels – ריבוי מסכים למחשב הנייד

23/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: Kickstarter

Packed Pixels – ריבוי מסכים למחשב הנייד
לא מעט צלמים וגרפיקאים רגילים לעבוד על המחשב השולחני עם יותר ממסך אחד. למי שנאלץ לעבוד גם בדרכים אין בהכרח פתרונות טובים, זולים וניידים המאפשרים להמשיך לעבוד באופן דומה. פרויקט קיקסטרטר חדש בשם Packed Pixels שואף לשנות את המצב. מפתח בריטי אשר רגיל לעבוד עם מספר מסכים בעבודתו היום יומית החליט ...להמשך קריאה »

MIOPS – טריגר הכל באחד

20/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: Kickstarter

MIOPS – טריגר הכל באחד
פרויקט קיקסטרטר חדש מבקש להביא טריגר רב תכליתי בעל מגוון יכולות להפעלת המצלמה באמצעות קול, אור, לייזר ומגוון דרכים נוספות וכל זאת באמצעות אפליקציה נוח להפעלה. בעבר סקרנו כאן לא מעט אמצעים להפעלת המצלמה או המבזק תוך שימוש במגוון רחב של שיטות. דוגמא אחת היא ה-Triggertrap – פרויקט קיקסטרטר קודם שנראה ...להמשך קריאה »

טוקינה מכריזה באופן רשמי על עדשת 70-200 מ"מ f/4 – עדכון מחיר

16/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: הכרזות מוצרים

טוקינה מכריזה באופן רשמי על עדשת 70-200 מ
לפני כשנתיים הכריזה חברת טוקינה היפנית על פיתוח עדשת 70-200 מ"מ בעלת צמצם f/4. לאחר הפוגה ממושכת הכריזה השבוע החברה כי העדשה צפויה להגיע בהמשך החודש לשוק היפני וככל הנראה מאוחר יותר גם לשווקים נוספים. לקחו לטוקינה "רק" שנתיים להביא את עדשת ה-AT-X 70-200 F4 PRO FX VCM-S לשוק. לנו אין ...להמשך קריאה »

חוקרים ב-MIT מפתחים מל"ט תאורה לצלמים

12/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: חדשות טכנולוגיה

חוקרים ב-MIT מפתחים מל
קבוצת חוקרים מאוניברסיטת MIT פועלת בימים אלו על פיתוח ניסיוני של כלי טייס זעיר הנושא עימו תאורה אשר מיועד לסייע לצלם להאיר אובייקט. הטכנולוגיה משלבת אלגוריתמים מתקדמים שנועדו ללמוד את זוויות הצילום והמצולם ולהכווין את האור בדרך שנקבעה מראש מבלי שיהיה צורך בסידור תאורה קבוע. החלום הרטוב של כל צלם מקצועי ...להמשך קריאה »

PicQuest – רשת תעסוקתית לצלמים על בסיס מיקום

4/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: חדשות מהארץ

PicQuest – רשת תעסוקתית לצלמים על בסיס מיקום
סטארט-אפ ישראלי מנסה לחבר בין גופי מדיה וחדשות ברחבי העולם וצלמים, וזאת באמצעות אפליקציה היוצרת רשת חברתית מבוססת מיקום לצלמים. ישי סבן בילה לפני מספר שנים בחופשה משפחתית באתר סקי באירופה. הוא ומשפחתו בילו ונהנו וגם צולמו מספר רב של פעמים לבקשתם על ידי צלמים מקומיים, ואף רכשו את התמונות בגרסה ...להמשך קריאה »

מה יביא ה-Android 5.0 לצלמים?

1/7/2014 , עידו גנוט בנושאים: חדשות טכנולוגיה

מה יביא ה-Android 5.0 לצלמים?
חברת גוגל הציגה לאחרונה בכנס המפתחים שלה הצצה לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד שתכונה Android 5.0 (או Android L) ותביא עימה שורה ארוכה של שיפורים ושינויים. בין השאר נחשפו חלק מהיכולות החדשות והמעניינות הנוגעות לשימוש במצלמה ולתמיכה באפליקציות צילום מתקדמות. בעבר כבר הזכרנו כאן את תוכניותיה של גוגל בקשר לשילוב ...להמשך קריאה »

Slide – להמציא את רצועת המצלמה מחדש

29/6/2014 , עידו גנוט בנושאים: Kickstarter, חדשות מוצרים נלווים

Slide – להמציא את רצועת המצלמה מחדש
רצועה חדשה למצלמה בשם Slide מנסה להמציא מחדש את הדרך בא אנו נושאים את המצלמה איתנו לכל מקום ולאפשר לצלמים גמישות רבה יותר ונוחות משופרת. חברת Peak Design ובראשונה המפתח Peter Dering אמורה להיות מוכרת כבר ללא מעט מגולשי האתר. Dering אחראי למספר מוצרים מעניינים למדי בתחום הצילום אותם השיק בשנים ...להמשך קריאה »

Clicky