הרשמה לניוזלטר

ברוכים הבאים לערוץ זווית אישית. כאן מתפרסמים טורים אישיים פרי עטם של צלמים ויוצרים מתחום הצילום.

רונן גולדמן ו"הכרית הסוריאליסטית"

4/2/2014 , רונן גולדמן בנושאים: טור אישי

רונן גולדמן ו
שמי רונן גולדמן, אני צלם קונספטואלי ואמן. את לימודיי באוניברסיטה סיימתי עם תואר בתסריטאות. אהבתי סיפורים קצרים – עלילות שלמות דחוסות למינימום האפשרי. כתבתי תסריטים קצרים, אבל לא ממש עלה בדעתי לעשות את החיבור לצילום. עד שהגיע קיץ אחד בו עשיתי מילואים במצפה רמון יחד עם צלם נהדר בשם רועי, שהגיע לשם עם מצלמת רפלקס וכמה עדשות. הוא הסביר לי דברים בסיסיים והפנה אותי לאתרי ...להמשך קריאה »

השיקולים לבחירה נכונה של מסגרת לימודי צילום

15/1/2014 , עמי חסון בנושאים: טור אישי

השיקולים לבחירה נכונה של מסגרת לימודי צילום
מזה שנים שתחום הצילום הופך להיות יותר ויותר פופולארי. הורדת מחירי המצלמות, נגישות אפשרויות הצילום מניידים למיניהם, התרחבות  אתרי הצילום ברשת והרשתות החברתיות, אשר מעודדות צילום ומשתפות בתמונות בזמן אמת, יצרו ביקוש רב יחסית, לקורסים וסדנאות צילום ובתוך כך, גדל גם ההיצע של מארגני  הלימודים, הקורסים לסוגיהם וההדרכות בתחום. לימודי הצילום המוסדיים, המיועדים בעיקר לרכישת מקצוע, הינם מקיפים וארוכים (נמשכים לרוב מספר שנים). אך לא  בהם ...להמשך קריאה »

ארץ הכרוב הסגול

30/11/2013 , נטלי שור בנושאים: טור אישי

ארץ הכרוב הסגול
את השבוע הנהדר הזה בסלובניה, ביליתי בחברתה של אמא שלי. אישה נהדרת, נמרצת והרפתקנית. זו הייתה חוויה של חיבור, יצירת זיכרונות משותפים ובעיקר הרבה צחוק. סלובניה היא ארץ אירופאית הגובלת באיטליה, אוסטריה קרואטיה והונגריה. המקום בו טיילנו אמי ואני הוא הפארק הלאומי (הענק!) טריגלב, בצפון מערב סלובניה. ההרים האלפים היוליאניים מביטים בו ממרום מושבם בצפון ומקנים לך מעין תחושה של אמבטיה ענקית מלאה בטבע ירקרק. צריך לבקר בארץ הזו כדי להבין ...להמשך קריאה »

רמת הלב

16/8/2013 , נטלי שור בנושאים: טור אישי

רמת הלב
אתה ילד. שום דבר לא נוגע בך מלבד מה שאתה נחשף אליו. אם אינך נחשף, אתה לא תדע. ואז אתה גדל. ככל שאתה גדל בועת השלמות מתנפצת אל מול עיניך בהדרגה, אולם כל חיי דבר לא הכין אותי למה שנחשפתי אליו אתמול. נכנסתי לחדר גדול בו העולם שבחוץ חדל מלהתקיים עבורי. הייתי כל כולי איתם. בתוכם. שלהם. אישה אחת ניגשה מיד ואחזה בידי. אחר שאל לשמי ואז אמר אותו שוב ...להמשך קריאה »

יוצאת מהבועה

29/6/2013 , לירית שפיר שמש‎ בנושאים: טור אישי

יוצאת מהבועה
לפני זמן מה נשאלתי בהרצאה אותה נשאתי מול תלמידי שנה ג' לחינוך מיוחד בסמינר הקיבוצים, מהי משמעותה של הטכנולוגיה עבורי. לא נזקקתי ליותר מרגע קצר אחד כדי להלל את העידן בו אני חיה. כמי שנולדה כבדת ראייה וכבדת שמיעה, העולם עבורי הפך להיות עולם מתקשר ומתוקשר הרבה יותר כולל בתחום הצילום. הצילום עבורי הוא אהבה ישנה שהוזנחה במשך שנים ארוכות. היא החלה במצלמה "פושטית" בגיל תשע ...להמשך קריאה »

סיפורי ניו יורק

22/3/2013 , גיורא פנחסי בנושאים: טור אישי

סיפורי ניו יורק
קרוב לאפס מעלות מכרבלות אותי בשלוש שכבות, מגפיים, כובע חם עם מגיני אוזניים וכמובן כפפות – מה שלא עוזר לשלוף את המצלמה מהתיק שטלי השאילה לי. סנטראל פארק בניו-יורק הוא יעד מועדף מבחינתי, בכל מזג אוויר, והכרכרות הצבעוניות שחונות בשוליו הן נקודה מצויינת להתארגנות ולצילומים ראשונים בעיר המדהימה הזו. תוך כדי הליכה אני בודק תאורה ומכוון את העניינים כשלפתע אני שומע צפצוף משונה שמורכב בעיקר ...להמשך קריאה »

טבע דומם בתנועה

15/3/2013 , אור ירימי בנושאים: טור אישי

טבע דומם בתנועה
תמיד אהבתי צילום. עוד בילדותי רכשו לי הורי מצלמת Canon PowerShot A510 פשוטה, והתחלתי לתעד את המשפחה והחיים שלי באופן שוטף. עבר זמן, וחסכתי מספיק כסף קניתי לעצמי Nikon D40 עם עדשת קיט 18-55mm וחצובה. במשך יותר משנה, ניסיתי לצלם את כל סגנונות הצילום: רחוב, נופים, פורטרטים, ספורט (כדורגל בשכונה גם נחשב) וסטודיו. האחרון, תפס אותי ולא נתן לי לעזוב. גיליתי את עולם הפלאשים, הרקעים ...להמשך קריאה »

כששלום חנוך פוגש את אביב גפן

6/3/2013 , גיא פריבס בנושאים: טור אישי

כששלום חנוך פוגש את אביב גפן
צילום הופעות הוא אחד מתחומי הצילום המאתגרים, המיוחדים והמספקים שיש לדעתי. אחרי מעל שש שנים שאני מצלם הופעות אפשר להגיד שנדבקתי בחיידק הזה. אתה מגיע לאולם/בר, לרוב הכל עדיין חשוך ואין יותר מדי רמזים למה הולך לקרות על הבמה בעוד מספר דקות – איך התאורה תהיה, מה יעשו האמנים ואיזה רגע אתפוס. לא משנה אם זה אמן שצילמתי כבר כמה פעמים. יש משהו בחוסר ודאות הזו שממכר, אצלי ...להמשך קריאה »

קליק עם משמעות

14/2/2013 , עמי חסון בנושאים: טור אישי

קליק עם משמעות
שמי עמי חסון ועד לשנת 2010 צילמתי בעיקר שמחות משפחתיות, טיולים וכ"ו כתיעוד בלבד. גם העובדה שבין השנים: 1989-2001 ארגנתי את תערוכות הצילום "פוטומיקס" בגני התערוכה בתל אביב, לא חיברה אותי מהותית לענף הצילום. כאמור ב-2010 האסימון נפל. התחלתי לצלם תוך הבנה שדרך העדשה ניתן "לייצר" ולהראות  יופי, כולל מהדברים הפשוטים המקיפים אותנו ביום יום. הבנתי שהצילום, מעבר לפונקצית התיעוד (החשובה כשלעצמה), מהווה גם פתח ליצירתיות ...להמשך קריאה »

צילום תת ימי למטרות מחקר – "המצאת הקוואדראט"

8/2/2013 , חגי נתיב בנושאים: טור אישי

צילום תת ימי למטרות מחקר –
מאז סיום לימודיי לתואר B.Sc במדעי הים והסביבה הימית, השתתפתי במספר "דיגומים" או סקרים תת ימיים אשר בוצעו בראשות "חקר ימים ואגמים לישראל"- חיא"ל. השתתפותי בסקרים אלו קשורה רבות לעובדה ש"פיתחתי" יכולת מרשימה לצילום קוואדראטים מתחת למים בתקופת לימודיי בעקבות בעיה שזיהיתי בקרב המדענים הימיים בצילום תת ימי. היכולת לצלם קוואדראט אינה קשורה רק ביכולות הצלילה או הצילום שלי אלא מתחילה הרבה לפני זה, על שולחן ...להמשך קריאה »

Clicky