ראשי כיצד להשתמש בשירותי מדיה חברתית

כיצד להשתמש בשירותי מדיה חברתית

שיטות להתעדכנות קבועה באתר

בראשית דרכו של האינטרנט המסחרי קבלת מידע מאתרים חייבה את הגולשים להיכנס באופן ישיר לאתר. באתרי חדשות ובאתרים המתעדכנים באופן תדיר נוצרה בעיה לעקוב אחר שטף המידע. למטרה זו פותחו שיטות וכלים המאפשרים לגולשים לעקוב אחר מידע המתפרסם באתרים שונים בצורה יעילה יותר (למשל ניטור חדשות העוסקות רק בנושאים מסוימים או לחילופין קבלת הודעה על כל ידיעה המתפרסמת באתר).

MegaPixel מאפשר שימוש במגוון דרכים לקבלת עדכונים מקוונים וזאת באמצעות פרוטוקול RSS, רשימות תפוצה (Newsletter) ורשתות חברתיות דוגמת טוויטר ופייסבוק. השימוש בכל אחד מן הכלים הללו יאפשר לך שמירה על רמת עדכון גבוהה תוך התמקדות בתכנים הרלוונטיים ביותר.

ההסברים הבאים יאפשרו לך למצוא את הדרכים הטובות ביותר לקבלת עדכונים מן האתר:

מהוא RSS

RSS (או Really Simple Syndication) הוא אמצעי להפצה של תוכן מקוון באופן מהיר. במובן הבסיסי ביותר מדובר בקובץ אותו מוריד המשתמש ואשר מתעדכן על בסיס קבוע במידע מאתר מסוים.

כך לדוגמא גולש המתעניין בספורט יכול לקבל באמצעות RSS עדכונים בכל מספר דקות משורה של אתרים העוסקים בנושא ומציעים את השירות. אתרי חדשות ותוכן גדולים יכולים להציע מספר ערוצי RSS במקביל (פוליטיקה, כלכלה, בידור, מזג אויר וכו') והגולש יכול "להירשם" לעשרות ערוצים כאלו בו זמנית.

כיצד להשתמש ב-RSS?

השימוש ב-RSS (כפי שמרמז שמו) הוא פשוט ביותר ודורש שני דברים בלבד:

  • קורא RSS (או Aggregator). בעבר השתמשו גולשים רבים בתוכנה נפרדת לקריאת RSS אך כיום תומכים בשירות כל הדפדפנים הנפוצים (פיירפוקס, אינטרנט אקספלורר מגרסה 7 ומעלה וכו'), הן באופן מובנה והן באמצעות תוספים שונים. גם שירותי אינטרנט (דוגמת Google Reader)  מאפשרים כיום קריאת RSS וניהול תכנים). מי שעדיין מעדיף שימוש בתוכנה נפרדת יכול למצוא מגוון תוכנות (חלקן חינמיות וחלקן בתשלום), רשימה לא ממצא של אגרגטורים מסוגים שונים ניתן למצוא בין השאר בעמוד ויקיפדיה הבא.
  1. הזנה (Feed) – ברגע שבחרתם את האגרגטור כל שעליכם לעשות הוא להוסיף ערוצי תוכן או הזנות (בעברית תקנית) מאתרים שונים. קיימות מספר שיטות להוספת ערוצים בהתאם לאגרגטור אותו בחרתם. כך למשל בדפדפן פיירפוקס ניתן להוסיף הזנות על ידי לחיצה על האייקון הכתום עם הלוגו של שירות ה-RSS הנמצא מהצד הימני של שורת הכתובת של כל אתר הכולל רישום לשירות. ההזנה של האתר MegaPixel נמצאת בקישור הבא.

RSS
ה-RSS של האתר באגרגטור של גוגל (כולל תמונות)

רשימת תפוצה (Newsletter)
רשימת תפוצה/רשימות דיוור היא שיטה מקובלת לעדכון קבוצות גדולות של משתמשים מקוונים אודות מידע חדש. משתמשים המעוניינים לקבל את המידע מוסיפים את כתובתם במקום הרלוונטי בעמוד הראשי ולאחר תהליך אימות קצר נוספים לרשימה כמנויים ומקבלים עדכונים באמצעות דואר אלקטרוני. MegaPixel מתחייבת שלא להעביר את כתובת הדוא"ל לגורם שלישי ומשתמש שיחפוץ בכך יוכל לשנות את רישום הקטגוריות לקבלת עדכונים בכל שלב ו/או לבטל את הרשמתו לרשימת התפוצה כליל.

רישום לעמוד MegaPixel באתר פייסבוק
פייסבוק (Facebook) הינה רשת חברתית המאפשרת לגולשים לתקשר בניהם ולהעביר מסרים ותמונות וליצור קבוצות עניין שונות. האתר MegaPixel מאפשר לגולשים המעוניינים בכך להצטרף לעמוד MegaPixel בפייסבוק ולעקוב בדרך זו אחר התפתחויות הנוגעות לאתר וכן להכיר ותקשר עם גולשים וחברים אחרים באתר.

הצטרפות ל MegaPixel בטוויטר

טוויטר (Twitter) הינו רשת חברתית מקוונת המאפשרת לקרוא ולשלוח מסרים קצרים (בדומה למסרוני SMS בטלפון). מסרונים אלו מאפשרים לעדכן קבוצות גדולות של משתמשים בהתרחשויות שונות. האתר MegaPixel מאפשר לגולשים המעוניינים בכך לעקוב אחר התרחשויות שונות הקשורות באתר (דוגמת פרסום חדשות, כתבות, ידיעות בבלוג וכו') באמצעות טוויטר. לעמוד הטוויטר שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.