ראשי ביקורות\סקירות ביקורות Lowepro Rover AW II – ביקורת

Lowepro Rover AW II – ביקורת

12
0

ה-Rover AW II של חברת לאופרו מיועד לצלמים המטיילים בשטח, אז לקחנו אותו לטיול בן חודשיים בהודו להתרשמות, הנה התוצאות.

רקע

בעולם תיקי הצילום יש מגוון רחב של סוגי תיקים: תיקי צד (הנישאים על כתף אחת), תיקים המתמחים בכמות גדולה של ציוד צילום ומסוגלים לשאת מספר רב של גופי מצלמה ועדשות, ותיקים המיועדים למצלמה אחת ומספר קטן של עדשות.

ה-AW II Rover של Lowepro משתייך לסוג השלישי ומיועד לצלמים הרוצים תיק המשלב ציוד צילום עם ציוד כללי. בעוד שיש מגוון תיקים העונים לאותה הדרישה, לדוגמא Lowepro Fastpack 250, ו-KATA 3N1-30 אותם סקרנו באתר בעבר, ל-Rover AW II מספר יתרונות המבדילים אותו משאר הדגמים.

בתור צוות שמרבה לטייל, אנחנו מודעים לחשיבות הגדולה של רצועות כתפיים, בטן וחזה איכותיות ומרופדות הניתנות לכיוונון, איטום למים, וגם לתיק המשלב במבנה שלו מחזיק לחצובה בגודל בינוני, כל זאת תוך שמירה על משקל נמוך. ה-Rover AW II  מספק את כל הדרישות הללו, בנוסף למאפיינים הקבועים של התיקים המשולבים, הפרדה בין ציוד כללי לציוד צילום, מודליזציה של החלל הפנימי, ועוד.

משקלו של התיק 1.5 ק"ג, הגודל החיצוני שלו הוא 52 ס"מ לגובה, 28 ס"מ רוחב, ו-14 ס"מ עומק, והחלוקה של התאים הפנימיים מאוזנת וניתנת אפשרות להסיר את החוצץ בין התא המיועד לציוד הכללי לתא ציוד הצילום.

DSC0717 2

מבנה וחלוקה לתאים

ה-Rover AW II  מכיל שני תאים עיקריים: האחד לציוד צילום והאחר לציוד כללי וכן תא קידמי קטן, שני רוכסנים צדדיים לאביזרים קטנים ושתי רשתות צד המתאימות לבקבוקי מים קטנים.

תא ציוד צילום – בדומה לשאר תיקי הצילום, התא לציוד הצילום נמצא בחלקו התחתון של התיק על מנת לספק הגנה מקסימלית לציוד הצילום העדין. הגישה לתא נעשית באמצעות רוכסנים הממוקמים במרכז התיק (בניגוד לתיקים המאפשרים גישה צידית לציוד הצילום כמו ה-Lowepro Fastpack 250). מכיוון שאין גישה צדדים לתא ציוד הצילום, כאשר אנחנו מטיילים לבדנו אנחנו נאלצים להוריד את התיק מהגב על מנת לגשת לציוד הצילום, לעומת זאת כאשר מטיילים עם אנשים נוספים, ניתן לבקש מחבר להוציא ציוד מהתיק והדבר מתאפשר בקלות תוך כדי שהתיק נשאר עלינו.

DSC0678 2 two

תא ציוד הצילום גדול יחסית ומופרד לחלקים פנימיים על ידי חוצצים מרופדים הניתנים להתאמה כך שכל צלם מסוגל להתאים את החלל הפנימי של התא בהתאם לציוד שברשותו. אנחנו ניסינו את התיק עם חלוקה ל-5 תאים המסוגלת להכיל 5D  של קנון, עדשות 50 מ"מ, 100 מ"מ מקרו, עדשת טלה-פוטו 70-200  ועדשה סופר רחבה 17-40 מ"מ, ועדיין נשאר לנו מקום לפלאש, כאמור, התא גדול ומאפשר נשיאה של מגוון ציוד, אך כאשר אתם מתכננים טיול ממושך כדאי להתנסות עם התיק לפני היציאה, מכיוון שלמרות שהתיק מאפשר נשיאה מירבית של ציוד, מומלץ לבדוק עם הגב שלכם מאפשר זאת.

תא לציוד אישי –  כרגיל בתיקים משולבים, התא לציוד אישי ממוקם בחלקו העליון של התיק. התא מאוד מרווח, ומכיל בתוכו תא נפרד חצי-שקוף המיועד לאביזרים קטנים הסגור ברוכסן. הרוכסנים מאפשרים פתיחה מלאה של התא, והוא רחב מספיק על מנת להכיל בקבוק מים גדול. התא גדול יחסית ומאפשר נשיאה של ביגוד ארוך ושלל ציוד טיולים (מפות, ספרים, מטענים חשמליים, וכו'). התא הנפרד נוח במיוחד לאביזרים קטנים, וגדול מספיק גם על מנת להכיל ארנקים, משקפיים, דרכונים, וכו'. היתרונות בתא הנוסף הוא גודלו הגדול יחסית, ושהוא נסגר ברוכסן לכל אורכו, בניגוד לתיקים אחרים כאשר התאים המשניים נסגרים בסקוטץ', כך שאין אפשרות שהציוד האישי בעל הערך יפול מהתיק בטעות.

DSC0644

תאי ציוד משניים – בקדמת התיק שני תאים קטנים מאוד הנסגרים ברוכסנים. אנחנו לא ממליצים לאחסן בתאים אלו ציוד יקר ערך מכיוון שהגישה לתאים הללו נוחה יחסית לכייסים, אבל בטיול אנחנו איחסנו שם נוזל אלכוהולי לטיהור ידיים (בכל זאת טיול בהודו) וקרם הגנה, כך שלמקרה שהם יפתחו, מצב שכולנו מכירים בעבר, התיק כולו לא יתמלא בנוזלים.

תאי מים – לתיק שני תאי רשת צדדיים המיועדים לבקבוקי מים קטנים או בינוניים של עד 750 מ"ל. כאשר מנסים לשאת בתוכם בקבוקים גדולים יותר יש תחושה שהם עשויים ליפול .

מחזיק חצובה ייעודי – אחד היתרונות הגדולים של ה-Rover AW II הוא האפשרות לשאת על התיק חצובה. יש שיאמרו שנשיאת חצובה בטיולים היא מעמסה מיותרת, אבל אנחנו מאמינים שחצובה הינה ציוד חובה בזמן טיולים. מחזיק החצובה מורכב ממספר חלקים, העיקרון הוא הצמדת החצובה לתיק כמה שיותר על ידי כבלי גומי הניתנים למתיחה, כאשר יש שלוש מוקדים של כבלים, בתחתית החצובה, במרכזה, ובראשה. למרות שסידור זה נשמע מסורבל, לאחר מספר התנסויות אנחנו יכולים להעיד שתהליך הורדת החצובה מהתיק או החזרתה לא אורך יותר מכ-10 שניות.

DSC0634 2

בזמן הטיול נשאנו בתיק חצובה קומפקטית של מנפרוטו, ה-MKC3-P02, ששוקלת רק קילוגרם בודד, ומתקפלת לגובה של 45 ס"מ בלבד. לעומת זאת כאשר החצובה פתוחה לכל אורכה היא מתנשאת לגובה 1.65 ס"מ, חצובה מומלצת ביותר לטיולים.

למרות ששיטת מיקום החצובה בה השתמשנו איננה "על פי הוראות היצרן", מצאנו שהיא נוחה יותר לתפעול, וגם לנשיאה על הגב מאשר להשתמש בתא היעודי לכך מאחורי הגומיות הנושאות את החצובה. מכיוון שמדובר בהעדפה אישית, כדאי לכל משתמש בתיק לנסות את שתי הדרכים, ולהחליט באיזו דרך לשאת את החצובה על התיק.

DSC0636 2

ארגונומיה

התיק עשוי מניילון חזק מאוד ועמיד למים, תכונות חשובות מאוד לתיק טיולים המועד לטילטולים רבים וגשמי פתע. הסיבה הראשונה שבחרנו ב-Rover AW II לטיול ממושך היתה מערכת הכתפיות והגב. הכתפיות חזקות, רחבות ומרופדות, ועשויות מחומר המפחית הזעה. בנוסף הכתפיות ניתנות לכיוונונים ובצידן העליון והתחתון, תכונה המאפשרת התאמה מקסימלית לכל משתמש.

DSC0688 2

רצועת הבטן עברה שיפור משמעותי בתיק זה. בניגוד לתיקי צילום אחרים כאשר רצועת הבטן אינה מרופדת לכל אורכה ולכן אינה שימושית, המעצבים בתיק זה היו מודעים לחשיבותה של רצועת הבטן וככזו היא עשוייה מאותם החומרים מהן עשויות הכתפיות לכל אורכה, מה שמאפשר חלוקה נוחה בהרבה של משקל התיק על הגוף. לאחר מספר רב של ביקורות תיקים אנחנו שמחים מאוד על חידוש זה. רצועת החזה אינה מרופדת, תכונה אופיינית גם בתרמילים מקצועיים, ועוזרת עוד יותר להצמדת התיק לגוף ולנשיאה נוחה יותר.

DSC0622 2

לדעתנו התיק מעוצב בצורה אסטטית אשר אינה מושכת תשומת לב מיוחדת, לטובה ולרעה. מצד אחד התיק לא נראה עתידני-חללי כמו ה-KATA 3N1-30, אבל העיצוב אינו מיושן כמו ה-Lowepro Fastpack 250. במבט חטוף התיק נראה כמו תיק טיולים ולא תיק צילום, מה שלטעמנו חשוב כשמטיילים במזרח או בדרום אמריקה, ומזמין פחות אנשים אשר יזממו על הציוד שלכם.

DSC0703 2

סיכום

אנחנו התרשמנו לטובה מה-Lowepro Rover AW II. התיק מיועד לצלמים אשר רוצים לשלב טיול רגלי עם ציוד צילום. התיק גדול מספיק על מנת לאפשר נשיאה של ציוד אישי רב וכמות מכובדת של ציוד צילום, בנוסף לנשיאה שני בקבוקי מים. בנוסף לכך מחזיק החצובה הינו חיוני (אלא אם כן אתם מתכננים להחזיק חצובה ביד לאורך כל הטיול) ומעוצב בצורה מדוייקת. נשיאה של ציוד רב מחייבת מערכת גב ורצועות איכותית, וכמו שפירטנו במהלך הביקורת, לתיק כתפיות ורצועות בטן וחזה איכותיות אשר מאפשרות הצמדה של התיק לגב וחלוקת המשקל בצורה שווה ונוחה.

DSC0609 2

חסרונו הגדול של התיק הוא שהוא לא מאפשר נשיאה של מחשב נייד, פריט ציוד הכרחי לצלמים מסויימים, ואכן אם אתם יודעים מראש שבטיול תשאו אתכם מחשב נייד, תיק זה אינו עבורכם. בנוסף לתיק אין אפשרות של שליפה מהירה של המצלמה כמו ב-Fastpack 250, למרות שמנסיון אישי בזמן הטיול המצלמה מחוץ לתיק רוב הזמן, והחלפת עדשות נעשית גם ככה כאשר שתי הידיים פנויות והתיק על הקרקע.

DSC0615 2

אהבנו

 • מערכת גב מצויינת הכוללת רצועת בטן שימושית.
 • מקום רב גם לציוד אישי וגם לציוד צילום.
 • מחזיק ייעודי לחצובה.
 • איכות בנייה מצוינת.

 קצת פחות

 • אין מקום למחשב נייד.
 • אין איפשרות שליפה מהירה של המצלמה.
 • מחיר מעט גבוה.
Avatarיואב פלד
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב ביקורות

12 תגובות

 1. Avatar

  תא החצובה

  18/05/2012 ב 12:14 AM

 2. Avatar

  יקים

  18/05/2012 ב 1:19 AM

  אני טיילתי חודשיים בהודו עם CompuDayPack (די דומה לזה שנבחן), תיק שנמצא ברשותי כ-5-6 שנים ועדיין מתפקד מעולה. אין לי לפטופ אבל אני מאד אוהב את החלוקה לשלושה תאים. מאד נוח. לדוגמא: בתא של הלפטופ יכולים להכנס 3 בקבוקי ליטר וחצי ועוד ישאר קצת מקום לאיזו חולצה מקופלת.

  אין לו רצועות בטן. מאחר ואני מרבה להוריד ולשים אותו עלי, זה דווקא יתרון. למי שרוב הזמן נושא את התיק עליו כדאי להעדיף תיק עם רצועת בטן.

  רצועות קשירה לחצובה אין לו – וחבל. מזל שבד"כ אני לא אוהב להסתובב עם חצובה וגם להודו לא לקחתי אותה (שיקולים של נפח ומשקל).

  גם עשיתי לו שיפצור קטן אבל כזה שמשפר את נוחות התפעול מאד.

  https://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=164547

  השב

 3. Avatar

  גיורא

  18/05/2012 ב 3:19 PM

  לא קצת חבל שאחרי חודשיים בהודו אתה מראה לנו תיק מצוחצח בתנאי מעבדה והסה"כ מסביר למה בחרת דווקא בתיק הזה לנסיעה? לא מצאתי שום ערך מוסף על ההתנסות האישית שלך עם התיק בשטח, שלא לדבר על צילומים שלך ושל התיק "בעבודה" כשאתם שם. מאד חבל.

  השב

 4. Avatar

  יואב פלד

  18/05/2012 ב 4:21 PM

  הפסקאות הראשונות מסבירות את הבחירה בתיק הספציפי הזה לנסיעה על פני סוגי תיקים אחרים. שליפה מהירה של הציוד היתה פחות קריטית מבחינתי לעומת מערכת גב טובה ומחזיק לחצובה.
  לגבי תמונות הסטודיו,נכון, הן לא צולמו בזמן הטיול עצמו, מבחינת הביקורת לא ראיתי בזה משהו בעייתי, שכן התמונות אמורות להראות איך התיק מתפקד מבחינת חלוקת תאים, רצועות, וכו', ומבחינתי אין הבדל עם מצלמים את התמונות בג'ונגל של האמפי או בסטודיו לאחר מכן.

  אמנם אין הרבה איזכורים של הטיול עצמו במהלך קריאת הביקורת, אבל ההתנסות האישית שלי במהלך הטיול היא שהנחתה אותי במהלך כתיבת הביקורת, למשל על החשיבות של רצועת בטן טובה, וכתפיות יציבות, או למשל במבחינתי אין חשיבות לעובדה שאין תא למחשב נייד, מכיוון שלא הייתי לוקח מחשב לטיול בכל מקרה.

  מכיוון שזוהי הביקורת הראשונה שאני כותב, אשמח לשמוע עוד הערות.
  שבת שלום.

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  18/05/2012 ב 5:23 PM

  אם יורשה לי להוסיף לדברי יואב, איזכור הטיול הוא לא שונה מהאיזכור שלנו שאנו משתמשים במוצר X זמן בפתיחת כתבה. זה נועד להעביר לקורא שאכן התנסנו עם המוצר זמן מספיק בכדי לתת הערכה אמיתית של יכולותיו בשטח (ואגב במאמר מוסגר אתה יודע היטב שלצערנו הרב זה לא תמיד מתאפשר – בלי קשר אלינו – אתה יודע על מה אני מדבר).

  אני חושב שלא נכון לשפוט את יואב על העניין הזה. כך גם לגבי חוויות מהטיול – אם היה משהו רלוונטי מנסיון השטח שלו עם התיק אני משוכנע שהוא היה מזכיר. תמונות כלליות מהטיול הוא יוכל לפרסם אם ירצה בטור אישי (אנחנו וודאי נשמח) אבל לא בביקורת טכנית על תיק.

  השב

 6. Avatar

  מקסים

  18/05/2012 ב 8:34 PM

  היות ואני קורא עכשיו את הסקירה פעם ראשונה, אבקש להעיר כמה נקודות
  -לחצובה יש מעין כיס שנשלף מאחורי רצועות הגומי ואז הרגלים של החצובה יושבות בתוכו והתפקיד של הגומיות הוא רק להחזיק את החצובה צמודה לתיק ולא שהחצובה תתלה על הרצועות גומי כמו שעשית.
  – התיק הזה, בנוסף לכך שהוא עשוי מחומרים דוחי מיים, יש מובנה ומחובר לתיק, כיסוי נוסף נגד גשם שמגן על התיק והציוד שבתוכו מגשמים כבדים במיוחד בהם נתקלים במקומות כגון במזרח ובדרום אמריקה.
  – על רצועת המותניים הרחבה, יש לולאות אליהן ניתן לחבר תיקים קטנים נוספים (פאוצ'ים)
  בברכה

  השב

 7. Avatar

  Giora

  18/05/2012 ב 9:53 PM

  כתבתי תשובה קצת יותר מפורטת אבל המערכת הודיעה לי שזה ארוך מידי ופשוט… העיפה את כל מה שכתבתי – בעיקר עשיתי שם רשימה של שאלות מסקרנות שעליהן יכול להשיב **רק מישהו שטייל עם תיק כזה בשטח** מהסיבה היחידה שכואבת לי כחבר הגישה שלכם –
  איזה ערך-מוסף ואיזה בידול (למגהפיקסל) יש בנתונים שאני יכול לקרוא בעוד עשרות אתרים אחרים ומאנשים שכנראה לא ארזו ולא סחבו את התיק הזה אפילו דקה?
  או שבכלל לא יצאת עם התיק הזה להודו והטיול הוזכר רק כסימוכין וכהסבר לבדיקה הספציפית (התאורטית) שעשית לפני יציאתך?
  אני קצת מבולבל בעקבות ההערה של עידו.
  בכל אופן – אני אישית אשמח לראות קצת תמונות מהודו! בלי קשר לתיק…

  השב

 8. Avatar

  עידו גנוט

  18/05/2012 ב 10:22 PM

  מקסים – תודה על ההערות. עשינו גם תיקון של הפסקה הנוגע לחצובה בעקבות כמה הערות נכונות שקיבלנו – תודה לכל המעירים.

  יואב הרימו לך להנחתה לגבי טור על הודו וצילום בהודו רמז רמז 🙂

  גיורא – לגבי הבידול של מגה פיקסל – אני לא קראתי ביקורת רצינית על התיק הזה בעברית. באנגלית אני מניח שיש – מצד שני באנגלית יש כמעט הכל. תן לבחור להשתפשף ואני בטוח שהביקורות הבאות רק ילכו וישתפרו.

  השב

 9. Avatar

  דורון

  27/05/2012 ב 8:46 AM

  שלום,

  זאת הפעם הראשונה שאני כותב הודעה באתר MegaPixel,
  ויש לי הערה אחת וגם בשורה רעה אחת.

  הערתי עוסקת בתאי המים שבצדי התיק:
  אני סבלתי אישית מבעיית חוסר יציבותם של בקבוקים גדולים בתאים האלה,
  ופתרתי אותה חלקית באמצעות שפצור קל:
  דרך הלולאות שבקצות הרוכסן שבין שני חלקי התיק
  הוספתי מיתרי גומי ותפסים לשם אבטוח הבקבוקים שניתנו בתאי המים,
  ומאז לא סבלתי עוד מבעיית נפילה מקרית של בקבוק מן התאים.

  הבשורה הרעה שבפי היא שלמיטב בדיקתי מהבוקר ייצורו של ה-Rover AW II נפסק.

  בברכת חג שמח,

  דורון

  השב

 10. Avatar

  עידו גנוט

  27/05/2012 ב 12:39 PM

  שלום דורון,
  תודה על האינפורמציה והשיתוף. נברר עם היבואן את הנושא.

  השב

 11. Avatar

  מקסים

  27/05/2012 ב 4:40 PM

  דורון ועידו שלום
  אמנם נכון שהאת התיק הזה הפסיקו ליצר ממש לאחרונה
  בקרוב יצא דור ההמשך שלו.
  אשמח לבשר לכם ולתת פרטים על התיק החדש כאשר מותר יהיה.
  אני חייב לציין שהתיק הזה נחשב למאד פופולרי בקרב מטילים, מאד מגן על הציוד ואמין במיוחד.
  בברכה
  מקסים
  פוטו מהיר

  השב

 12. Avatar

  עידו גנוט

  27/05/2012 ב 7:37 PM

  מצויין – מקסים עדכן אותנו כשהמידע יאושר ואנחנו נפרסם.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.