ראשי חדשות הכרזות מוצרים פנסוניק מודיעה על פיתוח ה-S1H, עדכון קושחה ל-S1, עדשות, מכפילים ועוד

פנסוניק מודיעה על פיתוח ה-S1H, עדכון קושחה ל-S1, עדשות, מכפילים ועוד

0
0

במהלך סוף השבוע ערכה חברת פנסוניק שורה של הכרזות משמעותיות כולל פיתוח של מצלמת Full Frame חדשה מסדרת ה-S, עדכון קושחה משמעותי למצלמת ה-S1, פרטים על ליין העדשות הצפוי, כמו גם השקה של זוג מכפילים ועדשה חדשה בשיתוף לייקה למצלמות מיקרו 4/3.

הרבה הכרזות היו אמש אבל אנחנו נפתח במצלמה החדשה שפנסוניק הציגה בתערוכת CineGear – שמה יהיה S1H ורבים כבר משווים אותה ל-GH5S (בהנחה שה-S1 הנוכחית מזכירה את ה-GH5 אבל בגרסת FF). גם אם אנו מקבלים את האנלוגיה ל-GH5S לדעתנו ההשוואה החשובה יותר נוגעת לסוני. בפנסוניק רוצים ליין מקביל (ואולי אף אטרקטיבי יותר) מזה של סוני – עם ה-S1R מקבילה לסדרת ה-A7R (סטילס ברזולוציה גבוהה), ה-S1 מקבילה לסדרת ה-A7 (מצלמה היברידית לסטילס ווידאו), וה-S1H מקבילה לסדרת ה-A7S (עם דגש על וידאו ואולי גם רגישות גבוהה).

ה-S1H – הוצגה אבל תגיע לשוק רק בסתיו

Panasonic LUMIX S1H

כפי שנראה מייד ה-S1H היא מצלמה מרשימה טכנולוגית אך כוללת כמה החלטות מעט מוזרות של פנסוניק שעשויות להפוך אותה לדגם נישתי יחסית. אז מה חדש במצלמה ביחס לדגם ה-S1 (קחו בחשבון שמדובר בשלב זה בהודעה על פיתוח ולא בהשקה של מוצר סופי שיגיע לשוק רק בהמשך השנה ולכן פנסוניק לא חשפה עדיין את כל המידע אודות המצלמה):

 • חיישן FF עם יכולת צילום ברזולוציה של 6K ב-24 פריימים לשנייה (אך ביחס של 3:2). אם תרצו יחס של 16:9 תאלצו לרדת ל-5.9K (אבל רק ב-30p).
 • ל-S1H יכולת להקליט לכרטיס הזיכרון וידאו ב-4K 60p ב-10 ביט (ה-S1 יכולה לעשות ב-30p בלבד).
 • יכולת צילום 4K DCI ב-60p ב-10 ביט עם קרופ 1.5X.
 • מצב צילום: Open gate 4:3 anamorphic.
 • V-Log/V-Gamut ו-10bit 4:2:2 codecs (ללא צורך בשדרוג בתשלום כמו ב-S1).
 • פננסוניק מבטיחה איכות צבעים וטווח דינאמי (14+ סטופים) מקבילה לזו של סדרת ה-VariCam המקצועית.
 • מסך מפרקי בדומה ל-GH5 (לפחות לפי הצילומים מהתערוכה).
 • הקלטת וידאו ללא הגבלת זמן (מלבד חיי הסוללה/כרטיס הזיכרון כמובן).
 • מחיר – סביב 4000 דולר (צפי: סתיו 2019).

20 דקות של סיקור מתוך מסיבת העיתונאים של פנסוניק

כאמור יש כאן הרבה מידע חסר וכמה החלטות מעט מוזרות (מדוע ברזולוציות הגבוהות לא קיים מצב 16:9 ב-24 פריימים לשנייה כמקובל בתעשיה), האם למצלמה יהיה מייצב (כרגע לא ברור אך אפשר שכמו ב-GH5S גם ב-S1H לא יהיה מייצב מסיבות דומות). מעבר לכך המחיר היקר יצטרך להצדיק את עצמו ולא ברור כמה משתמשים באמת יעדיפו אותה במחיר זה על פני ה-S1 במיוחד לאור עדכון הקושחה הצפוי לאחרונה (ראו פרטים בהמשך הידיעה).

אם אתם מוטרדים בנושא העדשות לליין החדש של פנסוניק שהגיע לאחרונה גם לשוק בארץ – החברה רוצה להבטיח לכם שעד סוף השנה הבאה תשיק לא פחות מ-10 עדשות משלה לליין (כולל עדשות 24-70 ו-70-200 מ"מ f/2.8 וכן עדשת 16-35 מ"מ f/4) וזה כמובן בנוסף לעדשות סיגמא הצפויות ואם יש לכם כיסים עמוקים באמת גם עדשות לייקה.

אם מדברים על עדשות אז פנסוניק השיקה זוג מכפילים 1/4X  ו-2X לליין ה-S (תושבת SL) שיגיעו לשוק ביולי הקרוב במחיר של 500 ו-600 דולר בהתאמה (יהיה מעניין לראות באיזה שלב מכפילים אלו יהפכו לרלוונטיים יותר כשהחברה תשיק עדשות טלפוטו ארוכות שכרגע לא ידוע מתי יושקו). בנוסף השיקה פנסוניק באופן רשמי את עדשת ה-LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25mm F/1.7 ASPH (עם מיתוג לייקה כפי שעשתה גם בעבר). עדשת זום מסיבית למדי זאת מיועדת למצלמות מיקרו 4/3 (כן בפנסוניק לא זונחים גם את הליין הזה), היא כוללת 17 אלמנטים ב-12 קבוצות עפ לא פחות מ-3 אלמנטים אספריים וארבעה אלמנטים מסוג ED ותעלה 1700 דולר (ככה זה כשהשם "לייקה" מופיע על מוצר), החל מיולי הקרוב.

כריס מ-DPR מדבר על העדשה החדשה (עדיין בגרסה מוקדמת) וכמה מילים על עדכוני הקושחה וה-S1H

לסיום כפי שהזכרנו פנסוניק צפויה להשיק בקרוב עדכון קושחה משמעותי למצלמות ה-S1 אשר יכלול בין השאר את התכונות הבאות:

 • V-LOG עם עד 14 סטופים של טווח דינאמי.
 • 4K בעד 30p ב-10 ביט 4:2:2 פנימי ו-60p למקליט חיצוני.
 • LUTs מתקדמים.
 • תצוגת Waveform.
 • אפשרויות הקלטת סאונד משופרות כולל ליחידת ה-DMW-XLR1 XLR.

העלות של עידכון הקושחה שיהיה זמין בחודש יולי 2019 תעמוד בארה"ב על 200 דולר.

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *