ראשי חדשות Zoom חושפת את ה-F8 מקליט מתקדם לצלמים

Zoom חושפת את ה-F8 מקליט מתקדם לצלמים

0
0

במסגרת תערוכת NAB 2015 המתקיימת בימים אלו בלאס וגאס חשפה חברת Zoom היפנית המתמחה במוצרי סאונד מקליט 8 ערוצי מתקדם אשר פותח במיוחד לשוק צלמי הוידאו והוידאו הרפלקסי.

חברת זום חשפה בשנים האחרונות שורה של מקליטים ניידים רב ערוציים אך ה-F8 הוא ה-field recorder המלא הראשון שלה המיועד מהבסיס עבור צלמי וידאו והוא כולל לא פחות מ-8 ערוצים במארז קטן וקומפקטי.

החשיפה בתערוכת NAB הייתה לאבטיפוס של המוצר אשר צפוי להגיע לשוק בסוף השנה (מחיר עוד אין – אז אל תטרחו לשאול בשלב זה). ולמרות היעדר הנתונים המדוייקים ישנם בכל זאת מספר פרטים מעניינים שנחשפו במסגרת מספר סרטונים וראיונות עם נציגי החברה בביתן של זום בתערוכה.

ה-F8 מזכיר מאד במראהו החיצוני את ה-Tascam DR70D (בו אנו משתמשים מזה מספר חודשים) אך הוא מתקדם בהרבה. הוא כולל 8 ערוצים (ולא 4 כמו ב-Tascam) ו-8 כניסות XLR – 4 בכל צד כמו גם חיבור למערכת המיקרופונים המודולארית של ZOOM המוכרת מן הדגמים החדשים האחרים של החברה. ל-F8 יש מסך קדמי צבעוני, מקום ל-8 סוללות AA (ל-DR-70D מקום ל-4 סוללות בלבד וזמן פעולה נמוך), בנוסף תמצאו במכשיר מקום לשני כרטיסי SD (דבר המאפשר גיבוי מיידי – שימושי למדי), כמו כן יש חיבור מאחור ל-timecode החיוני עבור הפקות מקצועיות ומקדימה ישנה שליטה נוחה בכל הערוצים.

סרטון של נציג חברת B&H בביתן של Zoom עם ה-F8

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ocfWiHoMk1Y[/youtube]

כאמור בשלב זה עדיין אין נתונים ומפרט מלא של ה-F8 אבל אלו יופיעו כנראה בחודשים הקרובים – בכל מקרה עבור מי שצריך מקליט נייד קטן יחסית עם כמות גדולה של חיבורים ה-F8 עשוי להיות אופציה מעניינת למדי (בעיקר אם יתומחר נכון).

בונוס – סרטון קצר המציג לא רק את ה-F8 אלא גם את ה-Q8 – מצלמת וידאו קטנה וחדשה של Zoom אשר הוצגה לראשונה בתערוכה

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3ain4-2IsT4[/youtube]

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *