ראשי חדשות הכרזות מוצרים CES 2014: כרטיסי זיכרון מקצועיים הדור הבא – יותר נפח והרבה יותר מהירות

CES 2014: כרטיסי זיכרון מקצועיים הדור הבא – יותר נפח והרבה יותר מהירות

1
0

חברת Lexar חשפה בתערוכת CES 2014 שנפתחה השבוע שורה של מוצרים חדשים ובניהם כרטיסי זיכרון בנפח חסר תקדים ובמהירות שלא נראתה עד כה.

חברת לקסר (חברת בת של יצרנית השבבים הגדולה מיקרון) הודיעה השבוע על תחילת ייצור של דור כרטיסי זיכרון מסוג חדש אשר נכון לזמן כתיבת שורות אלו הוא המהיר ביותר בשוק (בהפרש ניכר).

ה-Lexar Professional 3333x CFast 2.0 Card שייך לפורמט כרטיסי זיכרון חדש המכונה CFast (ראו ידיעה מורחבת בנושא מן השנה שעברה). בשלב זה לא קיימת בשוק אף מצלמת רפלקס התומכת בתקן הכרטיסים החדש (למיטב ידיעתנו רק מצלמת וידאו מקצועית אחת תומכת בו בשלב זה) אך מכיוון שסנדיסק ולקסר כבר הכריזו על כרטיסים ראשונים – אפשר לשער שמצלמות תומכות יגיעו גם הן בסופו של דבר – במיוחד כשנושא ה-4K הולך והופך לדבר החם הבא בעולם הוידאו הרפלקסי.

הכרטיס המהיר בעולם – עכשיו רק נותר לחפש מצלמה שתתמוך…

Lexar-CFAST-3333x-256GBהכרטיס החדש תומך במהירויות העברת של עד 500 מגה בייט לשנייה (מהיר כמו כמה מכונני ה-SSD המהירים ביותר בשוק כיום). רק לשם השוואה כרטיסי היזכרון מסוג CF המהירים ביותר הקיימים בשוק מגיעים לקצב העברה של פחות מ-200 מגה בייט לשנייה, כך שהשיפור בתקן החדש הוא בסדר גודל של פי 2-3. בשלב זה לא מדובר עדיין על ייצור המוני (אין כאמור גם שוק שיקלוט כמויות גדולות של כרטיסים) ולכן גם סוגיית המחיר עדיין לא רלוונטית אך בלקסר כבר עובדים על נפחים שינועו בין 32GB ועד 256GB.

סדרת הכרטיסים השנייה אותה חשפה לקסר מבוססת על פורמט ה-CF הפופולארי (בתקן UDMA 7 האחרון). הסדרה המגיעה במהירויות של 800x (או 120MB/s) בנפחים גדולים במיוחד הנעים בין 256GB ועד לא פחות מ-512GB (נפח מדהים אשר עד לפני שנים ספורות היה מקביל לדיסק קשיח סטנדרטי). המחירים כפי שאפשר לצפות אינם "שווים לכל נפש" (650 ו-1500 דולר בהתאמה) – אבל משתמשים מקצועיים עם צרכים ייעודיים עשויים למצוא בהם שימוש (במיוחד אם יצליחו להשיג סוללות שיאפשרו זמני הקלטה כה ארוכים – או לחילופין ישתמשו בכרטיס לצורך הקלטת וידאו ברזולוציות אולטרה גבוהות ותלת מימד).

הנפח הגדול בעולם – כמעט כמו דיסק קשיח

Lexar-800x-512Gbלסיום, מי זקוק למהירות וגם לנפח ימצא את מבוקשו בסדרת כרטיסי ה-CF המהירה יותר של לקסר (1066x או כ-160MB/s) אשר במסגרתה הכריזה החברה על כרטיס חדש בנפח 256GB (במחיר של כ-970 דולרים).

שילוב של נפח ומהירות – הסדרה המקצועית של לקסר

Lexar-1066x256Gb

כמו תמיד אם אתם מתבלבלים או רוצים ללמוד יותר על כרטיסי זיכרון והתקנים השונים שלהם – אתם מוזמנים לקרוא את "המדריך השלם לכרטיסי זיכרון" – כתבה אותה אנו ממשיכים לעדכן באופן קבוע בכל החידושים בתחום.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

תגובה אחת

 1. Avatar

  פיטר

  08/01/2014 ב 4:21 PM

  פורמט ה-CF הוא קוץ ב-***
  כבעל D700 לשעבר החוויה להכניס את הכרטיס לסוקט המכילה עשרות פינים שנראים כמחטים דורשת תשומת לב וזהירות.

  לא אחת התעקמו לי שני פינים כאשר הכרטיס לא נכנס במדוייק ונאלצתי ליישר אותם עם פינצטה מיוחדת.

  עבור ווידאו 4K גם כרטיס SD בקצב של 90M בתים לשניה מספק היות וקמב העברת הנתונים המירבי הוא 700 מגה ביט לשניה.

  כנראה שצלפי RAW באולימפידה ידרשו כרטיסים כאלה עבור מטוסים כמו אוסטין בוליט וכיוצא בזה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.