ראשי חדשות הכרזות מוצרים הוכרזו פוג'יפילם X-E2 חסרת מראה ו-XQ1 קומפקטית מתקדמת

הוכרזו פוג'יפילם X-E2 חסרת מראה ו-XQ1 קומפקטית מתקדמת

0
0

חברת פוג'יפילם הכריזה הבוקר על זוג מצלמות חדשות – E-X2 חסרת מראה מדור שני ו-XQ1 קומפקטית מתקדמת בעלת חיישן גדול יחסית. בנוסף הכריזה החברה על עדכון קושחה משמעותי למצלמת ה-X100 הוותיקה אשר אמור לשפר את מהירות הפוקוס ולהביא יכולות נוספות.

ליין המצלמות חסרות המראה של פוג'יפילם מתרחב. דגם ה-X-E2 החדש שהוכרזה היום משלב לא פחות מ-60 שיפורים ביחס לדם ה-X-E1 כשבראשם שיפורים במהירות התפעול ומהירות הפוקוס – נקודות התורפה העיקריות של הדגם הקודם.

ה-X-E2 של פוג'י – אבולוציה של חסרת מראה

Fujifilm x e2

תכונות עיקריות של הפוג'יפילם X-E2:

  • חיישן בן 16.3 מגה פיקסל APS-C X-Trans CMOS II (דור שני לטכנולוגיית ה-X-TRANS המתקדמת של פוג'י הכולל גם פוקוס מבוסס פאזה על החיישן).
  • מעבד חדש ומהיר במיוחד – EXR Processor II  – פוג'י טוענת לנתונים הבאים: מהירות הדלקה- חצי שנייה, Shutter lag סביב 0.05 שנייה ו-Shooting interval של כ-0.7 שנייה. מהירות הפוקוס עצמה עומדת על פי החברה על 0.08 שנייה.
  • רגישות – 200-6400 ISO עם הרחבה ל-25,600 ISO.
  • עינית דיגיטלית מובנית בת 2.36 מליון נקודות (בפוג'י טוענים לשיפור בתצוגה בתאורה נמוכה ביחס לעינית ב-X-E1).
  • מסך 3 אינצ' ברזולוציה גבוהה (מעל מליון נקודות).
  • מהירות צילום רצף – 7 פריימים לשנייה (עד 28 תמונות ברצף).
  • צילום וידאו ברזולוציה גבוהה – 1080p ב-60p.
  • שיפורים קלים בעיצוב החיצוני, בכפתורים ובחוגות.
  • מחיר: 1000 דולר גוף בלבד.

המפרט המלא של הפוג'יפילם X-E2 מצוי במערכת המפרטים של האתר.

כידוע מהירות הפוקוס (ובמדיה מסויימת מהירות התפעול הכללית של מצלמות פוג'י מן הדור הראשון) הייתה החסרון הבולט שלהן בכל הבדיקות שערכנו עד כה. אם אכן הצליחו בפוג'י להתגבר על נושא זה הרי שיש בידם קלף חזק מאד בשוק המאד תחרותי של המצלמות חסרות המראה. אנו כמובן מקווים לבדוק זאת ברגע שהמצלמה תנחת בארץ.

סרטון קצר המציג את ה-X-E2 מ-Digital Camera World

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qfGLJflhzPA[/youtube]

בנוסף ל-X-E2 הכריזה פוג'י על מצלמה נוספת – ה-XQ1 – מצלמה קומפקטית זעירה אשר מציעה את אותו חיישן המצוי בדגם ה-X20 אך בגוף קטן משמעותית (גם העדשה מהירה פחות). מחירה של הפוג'יפילם XQ1 צפוי לעמוד על 500 דולרים.

המפרט המלא של ה-XQ1 מצוי במערכת המפרטים של האתר.

סרטון קצר המציג את ה-XQ1 מ-Digital Camera World

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wnLZeNV-lWE[/youtube]

כפי שהזכרנו בראשית הדברים פוג'י החליטה לתת גם למשתמשיה הוותיקים אשר רכשו את ה-X100 המקורית (מצלמה פופולארית למדי בזמנו) כמה הפתעות בדמות שיפורים במהירות ובתכונות – בהחלט יפה לראות חברה שאיננה זונחת משתמשים קיימים שלה גם כאשר הדור הנוכחי (X100S) כבר נמכר בחנויות. בסרטון למטה תוכלו למצוא פרטים על השינויים. עוד פרטים והורדה מאתר חברת פוג'יפילם.

סרטון המציג את החידושים העיקריים בגרסה 2.0 של הקושחה למצלמת ה-X100 הוותיקה מ-Digital Camera World

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FsDiFDBgiZw[/youtube]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.