ראשי חדשות הכרזות מוצרים הוכרזה: פנסוניק GX7 – חסרת מראה מתקדמת

הוכרזה: פנסוניק GX7 – חסרת מראה מתקדמת

8
0

מוקדם יותר היום הכריזה חברת פנסוניק על מצלמת ה-LUMIX DMC-GX7 – מצלמה חסרת מראה מתקדמת אשר משדרגת את ליין מצלמות ה-GX הפופולארי של חברת פנסוניק לרמה חדשה וגבוהה יותר. בנוסף הכריזה לייקה בשיתוף עם פנסוניק על העדשה המהרה בעולם בעלת מנוע פוקוס מובנה ומייצב.

אף שהתמונות ומרבית הנתונים דלפו לרשת כבר לפני מספר שבועות (ופורסמו כאן באתר), ההכרזה הבוקר של חברת פנסוניק בהחלט מעניינת ומציגה מה שנראה כמוצר בשל מאד בשוק התחרותי במיוחד של המצלמות חסרות המראה.

ה-GX7 – חסרת מראה מתקדמת עם עינית ברת הטיה

Panasonic LUMIX DMC GX7 viewfinder

ה-GX7 החדשה היא אמנם היורשת של ה-GX1 הוותיקה והפופולארית שהוכרזה עוד ב-2011, אבל בפועל היא מהווה גרסה בעלת יכולות גבוהות משמעותית (ולא סתם עדכון של הדגם הקודם כפי שמקובל לעיתים בדגמי מצלמות חדשים בתעשייה).

רשימת התכונות המרכזיות של ה-GX7

 • חיישן 16 מגה פיקסל חדש (בעל צבעים משופרים ורגישות משופרת ב-10% ביחס לחיישן המצוי במצלמת ה-GH3 המתקדמת של פנסוניק).
 • מסך בר הטיה ברזולוציה גבוה (מעל מליון נקודות).
 • מעבד תמונה חדש – Venus Engine 8.
 • עינית דיגיטלית עם אפשרות הטיה של 90 מעלות ברזולוציה גבוה במיוחד (2.7 מליון נקודות).
 • מהירות צילום רצף 4.3 פריימים לשנייה.
 • מייצב תמונה בגוף המצלמה (לראשונה במצלמות פנסוניק – מותאם לעבודה עם עדשות אולימפוס ועדשות צד שלישי אחרות).
 • מערכת תריס חדשה בעלת מהירות מקסימאלית של 1/8000 שנייה.
 • יכולת צילום וידאו מתקדמת ברזולוציה גבווה מלאה – 1080p ב-60p (כמו גם 24p/30p ועוד).
 • WIFI ו-NFC מובנים.
 • גריפ בולט במיוחד לאחיזה נוחה.
 • מהירות סינכרון פלאש 1/320 לשנייה.
 • גוף עשוי מגנזיום (משקל 402 גרם).
 • מחיר: 1000 דולרים לגוף בלבד מסוף חודש ספטמבר.

המפרט המלא של ההפנסוניק LUMIX DMC-GX7 מופיע במערכת המפרטים.

סרטון רשמי של חברת פנסוניק המציג את המצלמה

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uJxYIZGG1e4[/youtube]

ה-GX7 היא כאמור עליית מדרגה משמעותית מאד ביחס ל-GX1 (וגם המחיר בהתאם). פנסוניק פונה לקהל מתקדם יותר המעוניין במגוון תכונות מתקדמות (בין החדשניות ביותר המצויות כיום במצלמה חסרת מראה כלשהי). ה-GX7 אמנם גדולה יותר מה-GX1 (כפי שניתן לראות בסרטון שפרסמנו למטה), אך היא עודנה מצלמה חסרת מראה קטנה יחסית (קטנה בוודאי מה-GH3). מעניין לראות שפנסוניק בחרה שלא לעבור את ה-16 מגה פיקסל גם בחיישן החדש – בהחלט החלטה הגיונית כשלוקחים בחשבון שמדובר בחיישן מיקרו 4/3 אשר הינו קטן יותר מזה המצוי בחלק ניכר מן המצלמות חסרות המראה האחרות בשוק (אלו של סוני, סמסונג, קנון, פנטקס ופוג'י).

תמונות נוספות של ה-GX7

Panasonic LUMIX DMC GX7 top

Panasonic LUMIX DMC GX7 flash

Panasonic LUMIX DMC GX7 back

סרטון hands-on ראשון של המגזין הבריטי WDC

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-ROZcbrajp4[/youtube]

למעשה כשבחונים את ה-GX7 מקרוב נראה כי מלא מעט בחינות היא דומה למצלמת הסוני NEX 6 (אשר גם לה מבנה דומה ועינית מובנית, WIFI ושלל יכולות מתקדמות) אם כי פנסוניק הלכה צעד אחד קדימה ושילבה עינית "מפרקית" בפעם הראשונה במצלמה דיגיטלית.

סרטון של המגזין הבריטי WDC בו מופיע נציג פנסוניק ומדבר על המצלמה ועל ההבדלים מה-GX1

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hGGAVYn2zpM[/youtube]

מלבד ה-GX7 הכריזה פנסוניק יחד עם חברת לייקה על עדשה מהפכנית עבור פורמט המיקרו 4/3 – ה-LEICA DG NOCTICRON 42.5mm/F1.2. עדשה זו אשר את אב הטיפוס שלה ראינו בשנה שעברה בתערוכת פוטוקינה (אז היא לא הוצגה כעדשת לייקה אלא כעדשה של חברת פנסוניק עצמה) מעניינת במיוחד. מלבד הצמצם הבהיר – f/1.2, לעדשה יש מייצב מובנה – תכונה אשר הופכת אותה לעדשה היחידה בעולם לה צמצם כה מהיר ומייצב תמונה. בשלב זה לא פורסם תאריך זמינות או מחיר צפוי לעדשה אך ניתן לשער כי היא לא תהיה זולה במיוחד.

ה-LEICA DG NOCTICRON 42.5mm/F1.2 לפורמט מיקרו 4/3

LEICA DG NOCTICRON 42.5mmF1.2

המפרט המלא של העדשה יתווסף לאתר לכשיפורסם.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

8 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  01/08/2013 ב 11:49 PM

  אז כל הסיפור של עדשות G הוא עדשות-לייקה רק ללא הלוגו ?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  02/08/2013 ב 12:38 AM

 3. Avatar

  אדי

  02/08/2013 ב 6:28 PM

  העדשות עם הלוגו של פנסוניק – לא קוראים לזה G ?

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   02/08/2013 ב 7:01 PM

   מ… נדמה לי שזה סוני לא?

   השב

 4. Avatar

  נועם

  02/08/2013 ב 7:09 PM

  יש הסבר למה הם לא מתקדמים כבר לחיישן גדול יותר, שהבשיל מזמן במצלמות של המתחרות?

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  02/08/2013 ב 7:17 PM

  ספק רב מאד אם נראה את פנסוניק או אולימפוס משנות Mount בעתיד הקרוב. הם השקיעו הרבה מאד בליין עדשות נרחב והם לא הולכים לוותר עליו רק בשביל עוד קצת רגישות.

  צריך להבין גודל חיישן הוא פרמטר נוסף בסדרה של פרמטרים – תחשוב על פיתוח מצלמה כסדרה של בעיות שלכל אחת מהן יש פיתרון שעשוי להשפיע גם על אספקטים אחרים – יש לך את החיישן, את הגודל של המצלמה, המשקל, גודל העדשות, המחיר ועוד. לכל אחד מאלו יש השפעה על הפקטורים האחרים. הפתרון של אולימפוס ופנסוניק הוא פורמט המיקרו 4/3 שבו יש לך גוף קטן של מצלמה, עדשות קטנות וכל זה על חשבון גודל החיישן. לסוני, קנון, סמסונג ופנטקס יש פתרון אחר שבו הגישה שנבחרה היא חיישן גדול יותר עם עדשות גדולות יותר (גוף לרוב גם מעט גדול יותר) וזאת בחירה וקו מחשבתי שונה. לניקון יש בחירה שונה גם כן עם חיישן עוד יותר קטן מהמיקרו 4/3 ועדשות ממש זעירות (לטעמי בחירה שגויה לגמרי שניקון עוד תתחרט עליה – אם איננה מתחרטת כבר עתה).

  בכל מקרה ביחס למיקרו 4/3 – אין כאן נכון ולא נכון – יש כאן החלטה של פנסוניק ואולימפוס עם יתרונות (גודל מצלמה/עדשות) וחסרונות (איכות תמונה).

  השב

 6. Avatar

  נועם

  03/08/2013 ב 12:23 PM

  תודה עידו על התשובה המפורטת. אין ספק שניקון עשו בחירה שגויה עם החיישן שלהם, אני תוהה אם המצב דומה גם עם פנסוניק. אמנם יש להם ליין עדשות לתפארת (שסוני יכולים להתקנא בו), ואולי בגלל זה הם תקועים עם חיישן 4/3 ולא יכולים להתקדם. מצד שני הם לא יכולים להתעלם מהעובדה שלגודל חיישן יש תפקיד מכריע בעולם המכירות. נראה שסוני הבינו את זה ומיהרו להביא לעולם את ה rx1 (שים בצד את המחיר השערורייתי והעדשה הקבועה לרגע) ואחנו יודעים שהם מבשלים לנו ליין עדשות חדש שיהלום מאוד חיישנים גדולים גם לסדרות הnex שבאות עלינו לטובה. ואני שואל מה מונע מפנסוניק להכנס למשחק הזה? כאילו… קצת חבל לי עליהם כי באמת שיש להם אופטיקה נהדרת ובסתר ליבי אני מאמין שגם טכנולוגיית החיישנים שלהם מפותחת יותר (תקן אותי אם אני טועה). בקיצור, פנסוניק, אני עוד מחכה לכם בסיבוב…

  השב

 7. Avatar

  עידו גנוט

  03/08/2013 ב 1:21 PM

  אני לא יודע לקבוע שטכנולוגיית החיישנים של פנסוניק טובה משל סוני – צריך להשוות את המצלמות החדשות של אולימפוס עם חיישני סוני לזו של נניח ה-GX7 שטרם נבדקה על ידי DXO ולראות.

  שמע – הם לא ישנו את הכיוון הם בחרו במיקרו 4/3 והם די תקועים איתו. ההבדל ממיקרו 4/3 לקרופ הוא לא זניח אבל גם לא עצום – תומר בטח יכול לחשב לך את זה בסטופים – אני מהמר שבין חצי סטופ לסטופ לכל היותר של רגישות (אולי משהו דומה להבדל בין קרופ לפול פריים – ההבדל בקרופ פקטור הוא בין 1.5 בסוני ל-2 במיקרו 4/3).

  ביחס לעדשות שסוני מתכננת – כשאני אראה אאמין (לא שאני לא מאמין אבל אני רוצה לראות ;)). מה שאולי יקרה ועליו מדברים כבר זמן מה הוא שאולימפוס תתכנן לסוני עדשות. זה חלק מההסכם שלהם – סוני רכשה אחוזים באולימפוס ונתנה להם חיישנים ובתמורה אולימפוס תעביר לה טכנולוגיית ייצוב (כנראה תופיע ב-NEX הבאות) ותתכנן לה עדשות (אולימפוס מבינה היטב באופטיקה). האם הם יצליחו לתכנן עדשות קטנות ואיכותיות – זה עוד נצטרך לראות.

  בנתיים בכל אופן מתקרבת ה-NEX FF וזייס כבר מחממת מנועים עם ליין עדשות איכות יוקרתיות (ויקרות).

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.