ראשי חדשות פוטוקינה 2012: ראיון עם חברת ליף

פוטוקינה 2012: ראיון עם חברת ליף

במסגרת תערוכת פוטוקינה 2012 אשר הסתיימה לפני מספר שבועות קיימנו ראיון עם נציג חברת ליף (וממיה) אשר הציג את המוצרים החדשים של החברה וסיפר בפתיחות רבה (ובעברית) על הטכנולוגיה ועל תעשיית הפורמט הבינוני.

לאחר שורה ארוכה מאד של ראיונות אותם ערכנו בשפה האנגלית, הראיון אותו קיימנו בעברית עם יאיר שחר – מנהל מוצר בחברת ליף-ממיה (שני המותגים אוחדו כזכור בראשית השנה) היה ללא ספק שינוי מרענן.

יאיר שחר (מימין) וזיו ארגוב (מנהל השיווק של חברת ליף) בתערוכת פוטוקינה

leaf ceo

הראיון אותו ערכנו עם יאיר שחר בפוטוקינה 2012

[youtube]https://youtu.be/TBo2_UvNDOM[/youtube]

במסגרת הראיון עם יאיר עלו מספר נקודות ראויות לציון:

 • מאז חודש יוני משווקת ליף את גב סדרת ה-Credo (עליה הכריזה החברה באפריל השנה) הכוללת מעבד תמונה חדש, מסך מגע מתקדם וארגונומיה משופרת (הספקנו לשחק מעט עם הגב בתערוכה).
 • בתערוכה עצמה הציגה ממיה את מצלמת ה-+645DF – דגם משודרג של מצלמת ה-645D הקיימת של ממיה. המצלמה כוללת פוקוס משופר מהיר ביותר (המהיר בקטגוריה על פי החברה) הפוקוס כולל גם אפשרות כיול פר עדשה/גב, סוללה נטענת (לראשונה בממיה) עם עד 10,000 צילומים, תריס משודרג, חיבור USB-3 מהיר במיוחד, שיפורים נוספים בתוכנה ועוד.

+645DF מצלמת הפורמט הבינוני בעלת הפוקוס המהיר ביותר

Mamiya 645 Plus

 • בתערוכה הוצג ה-V-grip Air – גריפ הכולל משדר מובנה של profoto (עם 8 ערוצים) המאפשר עבודה עם תאורה מבלי צורך לחבר עזרים נוספים (לא חדש לגמרי אבל בהחלט מעניין).
 • 3 עדשות חדשות הוצגו בתערוכה – כולן תוכננו על ידי שניידר עבור ממיה (ותומכות ב-Leaf Shutter) ועל הגוף של ממיה כולן תומכות במהירות סינכרון של עד 1/1600 שנייה:
 1. Schneider Kreuznach 28mm LS f/4.5 Aspherical
 2. Schneider Kreuznach 75-150mm LS f/4.0-5.6
 3. Schneider Kreuznach 240 mm LS f/4.5 IF

עדשת ה-Schneider Kreuznach 28mm LS Aspherical

Schneider Kreuznach 28mm LS Aspherical

 • ליף-ממיה לא רואה בשלב זה הגיון בכניסה לשוק המצלמות חסרות המראה (כפי שעשתה למשל הסלבלד) ונסיון להתחרות ביצרניות אלקטרוניקה כמו סוני/פנסוניק או חברות אחרות.
 • אין שום מניעה שנראה כבר בעתיד הקרוב חיישנים בני יותר מ-100 מגה פיקסל במצלמות פורמט בינוני. העדשות הקיימות יכולות לספק איכות מתאימה גם עד 120 מגה פיקסל ללא בעיה.
 • לגבי חיישני CMOS הזכיר יאיר כי בשנת 2000 היה לליף גב מבוסס חיישן CMOS בן 6 מגה פיקסל – מאוחר יותר גדולו חיישני ה-CCD מעבר ל-35 מ"מ ואיכות התמונה שלהם טובה יותר ויש להם טווח דינאמי טוב יותר ולכן עדיין משתמשים בהם. ל-CMOS יש יתרונות משלו למשל בתחום ה-Live-View.
 • לגבי גוף "אחוד" (במקום החלוקה הקלאסית של ליף/ממיה/פייז-וואן לגוף-עדשה-גב) – על פניו לחלוקה לגוף-עדשה, אמור להיות יתרון כי הוא חוסך מעבדים אבל דווקא לקונפיגורציה הנוכחית יש לא מעט יתרונות – ניקוי החיישן קל יותר, יותר קל/זול לשדרג חלקים או להחליף במקרה של קלקול או במקרה שצלם עובד עם יותר מגוף אחד (למשל עם מצלמת פורמט ביוני רגילה ועם מצלמה טכנית – עם אותו גב) וישנם יתרונות נוספים שבגללם לא ברור האם כדאי לעבור לפורמט של גוף אחוד.
 • לגבי עבודה אלחוטית מלאה עם מצלמות פורמט בינוני – רוחב הפס האלחוטי (WIFI) עוד לא מספיק בשביל היישומים הללו אבל זה יגיע בשנים הקרובות. לליף יש פיתרון שמאפשר לחבר את המצלמה למחשב וממנו באמצעות תוכנה לשתף תמונות בהתקנים ניידים כמו פלפונים וטאבלטים.
 • הקפיצה הגדולה בפורמט הבינוני בשנים האחרונות היה בהגדלה של החיישנים שמאפשרת להשתמש בעדשות הנוכחיות עבור פורמט בינוני מבלי לחשב קרופ פקטור וכמובן עם איכות משופרת.
 • שוק הפורמט הבינוני הוא שוק מקצועי ושמרני – השיפורים הם מצטברים ופחות מהפכניים – רזולוציה גבוהה יותר, מעבדים מהירים יותר, איכות תמונה (עומק צבע, טווח דינאמי וכו') ובנוסף תכונות נוספות כמו העברת תמונות אלחוטיות, Livew-View משופר ואפילו וידאו (אם כי לא ברור הצורך).

בהזדמנות זאת נזכיר שוב את הביקור שערכנו לפני כשנתיים במשרדי חברת ליף בכפר סבא והראיון אותו ערכנו עם מנהל החברה אשר שופך אור על תחום הפורמט הבינוני.

בימים הקרובים אנו צפויים לפרסם עוד מספר ראיונות מעמיקים מתערוכת פוטוקינה 2012 – את כולם תוכלו למצוא בעמוד המרוכז של ראיונות פוטוקינה 2012.

 צוות מגה פיקסל היה אורח חברת לייקה בתערוכת פוטוקינה
Avatarעידו גנוט , צילום: אופיר אילוז
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

5 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  30/11/2012 ב 11:23 PM

  סופר-מקצוענים החברה האלה

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   01/12/2012 ב 12:26 AM

   הראיון עם ליף (יחד עם הראיון עם זייס) היו הראיונות הכנים ביותר שהיו לנו בפוטוקינה. צריך להבין שברוב הראיונות קשה מאד לקבל תשובות ישירות ואמיתיות שאינן מגיעות מפי אנשי PR (וגם נראות כך). ככה זה בתעשייה לצערנו. הלוואי והייתה לנו יכולת לראיין מהנדסים של קנון וניקון מיפן ללא תיווך אנשי ה-PR של החברות, אבל קשה לי לראות את זה קורה בזמן הקרוב.

   השב

 2. Avatar

  אדי

  02/12/2012 ב 4:48 PM

  באירועי תקשורת מסוג פוטוקינה, היצרנים שולחים לאויר בלוני-ניסוי בדמות טרמינולוגיה שמתחדשת כל שנה, וכוללת מונחים שהיצרן מצפה מאיתנו להשתמש בהם כדי לגלגל בעבורו את יחסי הציבור של המיתוס העיקרי שהוא מנסה לקיים – המוניטין שלו בשוק.

  השב

 3. Avatar

  יאיר

  03/12/2012 ב 2:39 PM

  עידו ואופיר תודה על הביקור ועל הראיון!
  שווה לציין שאנו בין היצרנים הבודדים ששומרים על נוכחות קבועה ואקטיבית בפורומים ובלוגים בינ״ל, מה שנותן למשתמשים גישה ישירה לאנשים העומדים מאחורי המוצר. אנו תמיד מוכנים ושמחים לשתף ולחלוק ידע ונסיון וכמובן לשמוע, לשקול ובמידת האפשר ליישם רעיונות ובקשות למוצרים קיימים ו/או עתידיים.
  בברכה, יאיר
  מנהל מוצר
  Mamiya Leaf

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  03/12/2012 ב 2:47 PM

  הי יאיר,
  תמיד שמחים לראות אתכם כאן. האמת שחכינו קצת שנספיק גם לתרגם את הידיעה לאנגלית בטרם נשלח לכם מייל מסודר – יקרה כנראה בימים הקרובים.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.