ראשי חדשות פליקר החזירה את ישראל למפה!

פליקר החזירה את ישראל למפה!

9
0

אנו מאד שמחים לבשר שממש לפני דקות אחדות החזירה/הוסיפה פליקר את מפות ישראל כולל ערים ורחובות לשירות המפות שלה. הדבר מביא לסיומה את הפרשיה עליה דייוחנו אנו כאן ראשונים בראשית השבוע – וזהו גם סופה של מחאת רשת רחבת היקף אשר הכתה גלים ברחבי האינטרנט בארץ ובעולם בשלושת הימים האחרונים.

ובכן חברים – המחאה עבדה. פחות משלושה ימים לאחר שפורסמנו ידיעה על כך שמפות ישראל אינן מופיעות בשירות המפות של אתר אחסון ושיתוף התמונת הגדול פליקר, נוספו לאתר מפות מלאות (פחות או יותר) של ישראל. המפות של ישראל בפליקר מבוססות על openstreetmap.org וכנראה שיוחלפו בקרוב במפות רשמיות של חברת נוקיה (אנו עדיין ממתינים לתשובה רשמית מגורמים בחברת נוקיה ישראל העובדים על הנושא בימים אלו).

מפות ישראל החדשות בפליקר – עשינו את זה!

Flickr israel back on 1

אנו רוצים להודות באופן מיוחד לגיורא פנחסי שגילה את הבעיה ודחף את הנושא, ולנועם גלאי אשר פרסם את הסיפור לראשונה בחו"ל באתר Fstoppers (משם התפשט הנושא לשורה ארוכה של אתרים מובילים ברשת והוביל את Yahoo! ונוקיה להגיב באופן מהיר וישיר וכפי הנראה גם את פליקר עצמה להוסיף את המפות בפרק זמן כה קצר). וכמובן אנחנו רוצים להודות לכם – אלפי הגולשים שלנו אשר בכוח המקלדת הבאתם לשינוי אמיתי ומהיר.

חשוב לנו להבהיר מספר דברים:

 • מטרתה של הכתבה המקורית לא הייתה להאשים גורם כלשהו, אלא להעלות סוגיה בעייתית הנוגעת לקהל צלמים ישראלי לא מבוטל המשתמש בשרותי פליקר ונעדר יכולת תיוג/שימוש במפות החברה בארץ.
 • הסיפור כולו היה יכול להיפתר גם ללא הכתבה במידה והיינו זוכים לתשובה משביעת רצון מפליקר או Yahoo! בעת הפנייה הראשונית שלנו לפני יותר משבועיים (שלא לדבר על תיקון המפות – גם אם תיקון זמני – כפי שבוצע בסופו של דבר על ידי פליקר בתוך פחות משלושה ימים).
 • אם למישהו היה ספק כי מחאת רשת היא כלי יעיל ואפקטיבי בהתמודדות עם חברות וגופים גדולים הדוגמא הנוכחית צריכה לדעתנו להסיר כל ספק (ולא נגזים אם נאמר כי היא ראויה להילמד בבתי ספר לתקשורת כדוגמא למחאת רשת מוצלחת).

אנו נעדכן ידיעה זו בהמשך כאשר נקבל תגובות נוספות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

9 תגובות

 1. Avatar

  יובל

  14/11/2012 ב 8:42 AM

  כל הכבוד !!
  ועידו היית אחלה אתמול בנקסטר 🙂

  השב

 2. Avatar

  שלמה וולף

  14/11/2012 ב 12:10 PM

  אנחנו על המפה ונישאר על המפה

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  14/11/2012 ב 1:27 PM

  תודה 🙂

  השב

 4. Avatar

  נועם דוד

  14/11/2012 ב 7:37 PM

  אני שמח 🙂 למרות שמבחינתי זה כתם שילווה אותם עוד הרבה שנים.
  עידו, בהצלחה בנקסטר, בהזדמנות אשמח לחתימה עם הקדשה
  על גבי העין האלקטרונית שיתקינו לי בתוך הראש עוד 10 שנים.

  השב

 5. Avatar

  עדי

  14/11/2012 ב 8:15 PM

  חכו אחרי היום יש מצב שיורידו אותנו שוב

  השב

 6. Avatar

  עידו גנוט

  14/11/2012 ב 11:27 PM

  תיזהר אם חותמים על עין ביונית זה נשאר על החיישן ואחרי זה צריך לנקות עם פופו 😉

  השב

 7. Avatar

  סטפן האיום

  15/11/2012 ב 1:37 AM

  שירות גדול עשיתם

  עכשיו נשאר רק להקים מפלגה

  השב

 8. Avatar

  צבי בריבוע

  15/11/2012 ב 12:49 PM

  ישראל עדיין לא מופיעה במפות של יאהו או של נוקיה! יש תגובות מהן?

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   15/11/2012 ב 1:20 PM

   מנוקיה פרסמנו תגובה – יש צוות בישראל שעובד על כך וכנראה באזור דצמבר יהיו מפות טובות. יהאו! משתמשים באותן מפות אז כנראה סביב אותו זמן – פליקר כנראה לקחו את הכתבה שלנו לתשומת לב והשתמשו באופן זמני במפות קוד פתוח.

   השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.