ראשי חדשות סוני משיקה אתר אפליקציות למצלמות NEX

סוני משיקה אתר אפליקציות למצלמות NEX

3
0

חברת סוני הכריזה בשבוע שעבר על ה-NEX-5R – המצלמה חסרת המראה הראשונה המשלבת WIFI ותמיכה מובנית באפליקציות. לא הרבה מידע פורסם אודות השימוש באפליקציות עם הכרזתה של המצלמה אך כעת חושפת סוני אתר מיוחד הכולל פרטים, תמונות וסרטונים העוסקים באופן בלעדי באפליקציות השונות – צעד נוסף במהפכת הצילום המקוונת.

כאשר הוכרזה ה-NEX-5R מעט מאד מידע פורסם עימה לגבי השימוש באפליקציות והדגמים שהגיעו לידיהם של מספר בודקים ברחבי הרשת לא היו מוכנים עדיין לעבודה (אם בשל קושחה לא גמורה או בשל העדר תשתית). כעת סוני מציגה אתר חדש (ומושקע) הכולל פרטים אודות שירות האפליקציות החדש אשר צפוי להפוך פעיל באופן מלא לקראת הגעתן של המצלמות הראשונות לחנויות בעוד מספר שבועות.

סרטון של סוני המציג את השימוש באפלקיציות

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3Il4EBcilO0[/youtube]

השירות המכונה PlayMemories מאפשר בשלב זה להפעיל שורה של אפליקציות שונות:

 • Picture Effects plus – אפליקציה הכוללת שישה אפקטי תמונה שונים ביניהן: צבעי מים, צבע חלקי (partial color), תמונה-ציור, אפקט מינאטורה ועוד (אפקטים אלו היו למעשה קיימים במצלמות ה-NEX עד היום אך לא בצורת אפליקציה).

nex 5r PlayMemories 1

 • Direct Upload – אפליקציה המאפשרת העלאה ישירה של תמונות לאתרים חברתיים דוגמת פייסבוק.

nex 5r PlayMemories 2

 • Smart Remote – אפליקציית שלט רחוק חכמה המאפשרת לשלוט במצלמה מהמכשיר הסלולארי (באמצעות אפליקציה למכשיר הנייד). האפליקציה כולל אפשרות צפיה בתמונה המצולמת בזמן אמת, צילום ושליטה בחשיפה.

nex 5r PlayMemories 3

 • Photo Retouch – אפליקציה המאפשרת עריכה בסיסית של התמונה במצלמה (גם אפשרויות אלו היו קיימות במצלמה אך כעת עם ממשק המגע ב-NEX-5R הן אמורות להיות נוחות יותר).

nex 5r PlayMemories 4

 • Bracket Pro – אפליקציה הלוכדת 3 תמונות במגוון מצבים (מהירויות תריס/צמצם שונות ועוד).

nex 5r PlayMemories 5

אפליקציות נוספות הצפויות בשלב מאוחר יותר השנה כוללת בין השאר אפלקיציית timelapse ואפליקציית "אפקטים קולנועיים".

בשלב זה שירות ה-PlayMemories נתמך במספר מדינות מוגבל (שאינו כולל את ישראל) – הגבלה זו איננה ברורה לנו שכן מרבית האפליקציות פועלות מן המכשיר עצמו ללא צורך בחיבור WIFI או בתקשורת עם אתר כלשהו. עוד נקודה שאיננה ברורה לנו בשלב זה היא האם בעתיד יוכלו מתכנתים לפתח אפליקציות משלהם אשר יעברו תהליך אישור על ידי סוני ויפורסמו בחנות האפליקציות (והאם יועלו בעתיד גם אפליקציות בתשלום לאתר סוני – בשלב זה כל האפליקציות הן חינמיות).

נזכיר רק כי הגישה של סמסונג עם ה-Galaxy Camera שלה אשר נחשפה אף היא לאחרונה שונה לחלוטין. סמסונג בשונה מסוני בחרה ללכת על פלטפורמה המבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד (בדומה לזו המצויה בין השאר במליוני מכשירים סלולאריים) ולה מגוון רחב של אפליקציות קיימות וקהילת מפתחים רחבה. יהיה מעניין לראות איזו מבין הגישות תצליח יותר…

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

3 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  04/09/2012 ב 10:31 AM

  קוד-פתוח הוא ללא ספק מבחינתי הכיוון העתידי, ולסוני תמיד היה אף טוב לחזות מגמות עתידיות. הקושחה של היצרן תהיה הבסיס, שעליו אפשר להוסיף פונקציות ואפלטים חדשים, מתוצרת צד שלישי.

  השב

 2. Avatar

  נועם דוד

  07/12/2012 ב 1:03 AM

  אין בעיה להתגבר על חוסר התמיכה בישראל. אני בשלב ההרשמה פשוט מילאתי שאני מעיר כלשהי בארה״ב וזה הספיק.

  השב

 3. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  26/05/2014 ב 3:28 AM

  למה אי אפשר להוריד את האפליקציה באייפון מישו יודע?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.