ראשי חדשות הכרזות מוצרים חדש מניקון: P7700, S01 ו-S800c מבוססת אנדרואיד

חדש מניקון: P7700, S01 ו-S800c מבוססת אנדרואיד

5
0

חברת ניקון הכריזה הבוקר על שלוש מצלמות חדשות – Coolpix P7700 – קומפקטית מתקדמת, Coolpix S0 קומפקטית זעירה במיוחד ו-Coolpix S800c – המצלמה הראשונה של ניקון בעלת מערכת ההפעלה אנדרואיד.

פרטים על המצלמות החדשות של ניקון דלפו לרשת כבר לפני כמה ימים (וגם פורסמו כאן באתר) אך כיום מתפרסמים המפרטים המלאים באופן רשמי.

Nikon Coolpix P7700 – תכונות מרכזיות

 • חיישן 12.2 מגה פיקסל חדש בטכנולוגיית CMOS בעל הארה אחורית (קפיצת מדרגה ביחס לחיישן המשולב בדגם הקודם בסדרה).
 • עדשה מיוצבת בעלת זום אופטי 7.1x – אורך מוקד 28-200 מ"מ (זהה לדגמים הקודמים בסדרה) וצמצם משופר – f/2-f/4.
 • שליטה ידנית מלאה.
 • יכולת צילום RAW.
 • צילום Full HD (או 1080p) עם אפשרות לצילום וידאו במצב ידני ובמגוון מצבים נוספים (שיפור ביחס לדגם הקודם אשר צילם ב-720p בלבד).
 • מסך 3 אינצ' מפרקי (נפתח הצידה) ברזולוציה גבוהה (921k נקודות).
 • מחיר: 500 דולר החל מספטמבר 2012.

ה-P7700 – שדרוג מתבקש

COOLPIX P7700 sdie 2P7700 – מסך מפרקי מלא

COOLPIX P7700 lcdאין ספור חוגות – P7700

COOLPIX P7700 topה-P7700 מביאה עימה מספר שיפורים מצומצם למדי ביחס לדור המצלמות הקומפקטיות המתקדמות של ניקון מן השנים שעברו (ה-P7000 וה-P7100). השיפור המרכזי נוגע לחיישן אשר שודרג לגרסה חדשה בת 12 מגה פיקסל (לעומת 10 מגה פיקסל בגרסה הקודמת) ולא פחות חשוב – טכנולוגיית החיישן השתנתה (ניקון עברה להשתמש בחיישן CMOS בעל טכנולוגיית BSI). שיפורים נוספים נוגעים למסך המפרקי המלא (בגרסה הקודמת שולב מסך מפרקי חלקי) ולמספר נושאי תוכנה. ניקון קיבלה גם החלטה שאולי לא תמצא חן בעיני חלק מן המשתמשים – החברה החליטה להסיר את העינית האופטית (עינית מסוג Tunnel) אך לא הוסיפה עינית דיגיטלית במקומה וכעת אמצעי התצוגה היחיד נותר המסך (אם כי מדובר כאמור במסך מפרקי ברזולוציה גבוהה).

Nikon Coolpix S800c – תכונות מרכזיות

 • חיישן 16 מגה פיקסל בטכנולוגיית CMOS בעל הארה אחורית.
 • מעבד  EXPEED C2.
 • עדשה מיוצבת בעלת זום אופטי 10x (צמצם f/3.2-f/5.8).
 • מערכת הפעלה אנדרואיד 2.3 (Gingerbread).
 • תמיכה באפליקציות.
 • מסך מגע 3.5 אינצ' בטכנולוגיית OLED.
 • GPS ו-WIFI מובנים.
 • 4GB זיכרון פנימי מובנה (מתוכם כ-1.7GB עבור תמונות ו-680 מגה בייט עבור אפליקציות).
 • צילום Full HD (או 1080p).
 • מחיר: 350 דולר החל מספטמבר 2012.

מצלמת האנדרואיד הראשונה של ניקון – S800c

COOLPIX S800c android 2.3

המצלמה המעניינת ביותר לטעמנו מבין השלוש אותן השיקה ניקון היום היא ה-S800c. מדובר בלא פחות ממהפכה אשר גם אם אנו רואים כעת רק את ראשיתה, צפויה לשנות את עולם הצילום בשנים הקרובות באופן עמוק. עד כה ראינו חדירה משמעותית של הצילום לתחום הסלולארי כחלק מעולם המכשירים הניידים החכמים והאפליקציות. הבעיה המרכזית הייתה ונותרה החומרה הצילומית במרבית המכשירים הסלולאריים. בעוד שמכשיר דוגמת האייפון 4S כולל מצלמה מובנית ברזולוציה גבוהה יחסית (8 מגה פיקסל) – גודל החיישן זעיר והאופטיקה מוגבלת (החיישן קטן מזה המצוי אפילו במצלמות קומפקטיות בסיסיות ביותר ולמצלמה אין יכולת זום אופטית כלל). היצרניות הסלולאריות ניסו להתגבר על הנושא באמצעות טכנולוגיות שונות – חברת נוקיה למשל היא בין המובילות בתחום והיא הפיתחה לאחר שנים של השקעה (כפי שדיווחנו בהרחבה בעבר) את ה-Nokia 808 PureView – מכשיר סלולארי מתקדם הכולל מצלמה בעלת חיישן מהפכני וגדול במיוחד בן 38 מגה פיקסל – אלא שמדובר ביוצא מן הכלל אשר אינו מעיד על הכלל והרוב המוחלט של המכשירים הסלולאריים המשווקים כיום נופלים מבחינת יכולותיהם הצילומיות באופן משמעותי כמעט מכל מצלמה קומפקטית אותה תוכלו למצוא בשוק.

אולטרה זום קומפקטית ומצויידת – S800c

COOLPIX S800c front side 1

ניקון החלה לפתח את ה-S800c כאשר מגבלות השוק הללו ברורות לה באופן מובהק. המטרה לא הייתה לפתח מכשיר סלולארי עם מצלמה איכותית (כפי שעשתה כאמור נוקיה), אחרי הכל ניקון היא חברת צילום ולא יצרנית סלולארית, אלא לפתח מצלמה המשלבת את הגמישות של מערכות הפעלה סלולאריות המתקדמות – במקרה זה מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, עם יכולת צילומית של מצלמת אולטרה זום קומפקטית. ה-S800c מעט גדולה וכבדה יותר ממכשיר סלולארי חכם רגיל, אך עדיין מדובר במוצר אותו ניתן בהחלט להכניס לכיס.

מבט מלמעלה – S800c

COOLPIX S800c top

עד כאן באופן כללי לגבי הרעיון מאחורי ה-S800c, וכעת לשאלה הגדולה – כיצד הצליחה ניקון עם המצלמה מבחינת השילוב של מצלמה עם מערכת הפעלה סלולארית? ניקון היא לא הראשונה לנסות את הרעיון – למעשה כפי שכתבנו בעבר חברת פולרואיד ניסתה זאת עם ה-SC1630 אשר הוצגה בתערוכת CES 2012. אלא שהמערכת של פולרואיד הייתה כבדה, איטית ולא בשלה. ניקון החליטה ללכת על גישה שונה. היא הפרידה במידה מסויימת את הפונקציונאליות של המצלמה מזו של מערכת ההפעלה הפתוחה. לדבר יתרונות משמעותיים – המצלמה נדלקת מהר (בתוך כשנייה לערך ולא 15 שניות כמו מכשיר סלולארי חכם מבוסס אנדרואיד) וניתן לצלם באופן מיידי כשמערכת ההפעלה עולה בנתיים ברקע מבלי להפריע למשתמש. ניקון בחרה אגב את מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3 ולא את אחת מן הגרסאות החדשות יותר משיקולים של צריכת חשמל. אבל יש גם חסרונות להפרדה המסויימת אותה עשתה ניקון. המצלמה מסוגלת לצלם ולעשות שימוש באפליקציות אך כפי הנראה לא ניתן להשתמש באפליקציות לצורך הצילום עצמו, אלא רק לצורך עריכת התמונות והשימוש בהן לאחר הצילום – בהחלט חבל (ועניין שאפשר להניח שחברות נוספות דוגמת סמסונג ואחרות המתכננות להיכנס לנישה החדשה – יפתרו בעתיד). עוד מגבלה הנובעת מן ההפרדה – למכשיר שני מצבים – מצב "מצלמה" ומצב "אנדרואיד" – במצב מצלמה תוכלו לצלם ממש כמו במצלמה רגילה, אך במצב אנדרואיד כפתור הצילום אינו פעיל (!) ותדרשו ללחיצה על כפתור בכדי לחזור למצב צילום. המעבר אמור להיות מהיר אך העניין פוגע ללא ספק בחווית הצילום.

ה-S800c של ניקון היא פורצת דרך. יש לה יתרונות גדולים על כל מכשיר סלולארי חכם מבחינת איכות וגודל החיישן, הזום האופטי (10x – כמוהו לא קיים באף מכשיר סלולארי) וגם מהירות הצילום הרציף ומהירות הפוקוס גבוהים באופן משמעותי ביחס למכשירים סלולאריים. מצד שני יש לה גם מספר חסרונות בולטים – המצלמה וממשק האנדרואיד נפרדים ודורשים לחיצה על כפתור לצורך מעבר ביניהם, לא ניתן לעשות שימוש באפליקציות לצורך הצילום עצמו, אלא רק אחריו, למכשיר אין תקשורת 3G מה שאומר שלא בכל מקום תוכלו להעלות תמונות לרשת (בהנחה כמובן שאין ברשותכם מכשיר סלולארי דור שלישי אליו ניתן לחבר את המצלמה באמצעות ה-WIFI) ומערכת ההפעלה מיושנת מעט ביחס למה שתמצאו בדור האחרון של המכשירים הסלולאריים.

בשורה התחתונה – מדובר בחידוש חשוב מאד של ניקון וצעד ראשון אשר צפוי לפתוח נישה חדשה אליה צפויות להיכנס כבר בקרוב שאר היצרניות אשר ללא ספק יכניסו את המגע הייחודי שלהן לקשר שבין מערכת ההפעלה והאפליקציות למצלמה. לא מן הנמנע כי בתוך שנה או שנתיים הרשת תוצף במאות ואלפי אפליקציות המיועדות באופן ספציפי למצלמות של חברות שונות ומאפשרות ביצוע פעולות אשר כיום ניתן רק לחלום עליהן.

סרטון של חברת ניקון המציג את ה-Coolpix S800c ביחס למצלמה במכשיר סלולארי

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=psp04ttgH10[/youtube]

Nikon Coolpix S01 – תכונות עיקריות

 • חיישן 10 בטכנולוגיית CCD.
 • מעבד  EXPEED C2.
 • עדשת זום 3X – אורך מוקד 29-87 מ"מ.
 • מסך מגע זעיר – 2.5 אינצ'.
 • משקל נמוך במיוחד – 96 גרם.
 • גודל: 77 על 55 על 17 מ"מ בלבד.
 • מחיר: 180 דולר החל מחודש ספטמבר.
 • זיכרון מובנה – 7.3 ג'יגבייט.
 • מסך מגע.

ניקון S01 – קטנה, פשוטה וזולה

COOLPIX S01 frontS01 – כפתור Home ומסך מגע זעיר

COOLPIX S01 back

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

5 תגובות

 1. Avatar

  אורח

  22/08/2012 ב 7:03 PM

  ה P7700 נראית נחמדה מאוד אך חסרים שני פרטים חשובים מאוד כמו הצמצם וה ISO.

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   22/08/2012 ב 7:46 PM

   המפרט המלא טרם נוסף למערכת המפרטים – נוסיף אותו בהמשך היום.

   השב

 2. Avatar

  שון

  22/08/2012 ב 11:30 PM

  בשורה שכתבתם שPureView הוא יוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל,
  נהוג לכתוב ההפך – יוצא מן הכלל המעיד על הכלל, כלומר-
  עצם השונות והייחודיות שלו בשוק מעיד על האפשרויות הצרות בשוק עצמו.

  תיקון קטן אבל חשוב (-:

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  22/08/2012 ב 11:54 PM

  בהחלט – אבל מדי פעם מותר גם לשחק עם ביטויים שגורים.

  השב

 4. Avatar

  תמיר

  23/08/2012 ב 11:45 AM

  אין ספק שהP7700 הולכת להיכנס בקרוב מאוד לתיק הצילום שלי

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.