ראשי חדשות סוני מכריזה על זיכרון XQD מדור חדש ומהיר יותר

סוני מכריזה על זיכרון XQD מדור חדש ומהיר יותר

2
0

בראשית השנה חשפה ניקון את מצלמת ה-D4 – הראשונה התומכת בפורמט כרטיסי הזיכרון החדש – XQD. במקביל הכריזה סוני על דור ראשון לכרטיסי הזיכרון אשר לא היה מהיר יותר מכרטיסי ה-CF המהירים בשוק. כעת הכריזה סוני על סדרה חדשה בשם S אשר אמורה לספק מהירויות גבוהות באופן משמעותי – לא פחות מ-168MB/s על פי הצהרת החברה, מהיר מן הרף האפשרי העליון של כרטיסי ה-CF.

בחודש ינואר השנה הכריזה חברת סוני על הדור הראשון של כרטיסי ה-XQD מסדרה H אשר מהירותם עמדה על 125MB/s. מהירות זאת נחשבת גבוהה מאד אך עדיין נופלת מזו של כרטיסי ה-CF המהירים בשוק המגיעים לכדי 150MB/s (דוגמת כרטיס ה-CF 1000X של חברת Lexar).

Sony XQD S series 1

לכרטיסי XQD מספר טכנולוגיות מתקדמות מעבר לאלו המצויות בכרטיסי ה-CF הוותיקים המאפשרות להם כבר כיום יכולות גבוהות יותר ובעיקר תקנים אשר יאפשר בעתיד מהירויות ונפחים גדולים משמעותית מאלו האפשריים באמצעות טכנולוגיית ה-CF המיושנת. כך למשל:

 • מהירות כתיבה גבוהה במיוחד – 125Mb/s (בדור הקודם), הדור הנוכחי אמור לתמוך במהירויות של עד 250MB/s (הכרטיס הספציפי עליו הכריזה סוני תומך "רק" במהירות של 168MB/s), הדור הבא יתמוך כבר במהירויות כפולות (סדר גודל דומה לכונני ה-SSD המהירים ביותר בשוק כיום).
 • ה-XQD מתבסס על ממשק ה-PCI Express (בניגוד לממשק ה-Parallel ATA המיושן אשר שימש עד כה בכרטיסי הCF).
 • עיצוב קשיח ועמיד במיוחד.
 • מידות 38.5 על 29.8 על 3.8 מ"מ (גדול מכרטיס SD אך קטן מכרטיסי ה-CF).

כאמור בשלב זה רק הניקון D4 תומכת בפורמט כרטיסי הזיכרון החדש ומלבד סוני אף יצרנית זכרונות לא החלה לשווק כרטיסים בתקן זה (סנדיסק אף הודיעה כי לא תעשה כן בשלב זה). סוני עצמה טוענת כי דור הכרטיסים החדש יאפשר למשתמשי ה-D4 לצלם רצף בן 108 תמונות RAW בקצב של 10 תמונות לשנייה (מספיק בכדי לצלם בקצב כזה מירוץ 100 מטרים באולימפיאדה מתחילתו ועד סופו).

אם אתם בעלים של ניקון D4 תוכלו לרכוש כבר מסוף החודש הנוכחי גרסת 64GB של הכרטיסים מדור ה-S החדש ובחודשים ספטמבר/אוקטובר יוצעו למכירה גם כרטיסים בנפח 32GB. בנוסף כבר כעת תוכלו לרכוש קורא כרטיסים מבוסס USB-3 התומך בפורמט XQD. המחיר לכרטיסים החדשים לא פורסם בשלב זה.

כמו תמיד אנו ממליצים לכל מי שמתעניין בנושא כרטיסי הזיכרון על – "כרטיסי זיכרון למצלמות – המדריך השלם" אותו אנו מעדכנים בקביעות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. Avatar

  yitzy

  03/07/2012 ב 3:14 AM

  כרטיס XQD בקושי הגיע לחנויות,
  יש מצלמה אחת בעולם שתומכת בו,
  וכבר יוצא גירסא חדשה?!?!

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  03/07/2012 ב 5:06 AM

  התחושה שלי בנושא היא שהייתה חוסר הצלחה מוחלטת עם הדור הראשון ומשתמשים של ה-D4 פשוט העדיפו לקנות CF מהירים ולכן סוני החליטה לעשות מהלך ולהוציא כרטיס שיהיה מהיר יותר מכל CF בכדי שלאנשים תהיה סיבה (לכאורה לפחות) לבחות ב-XQD כי אחרת באמת שאין לכרטיס הזה שום טעם כרגע.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.