ראשי חדשות Kickstarter TrekPak: הפטנט שיסדר לכם את תיק הצילום

TrekPak: הפטנט שיסדר לכם את תיק הצילום

6
0

הוולקרו שולט ביד רמה כמעט בכל תיקי הצילום המודולריים המצויים כיום בשוק. אלא שלא תמיד מדובר בפתרון אידאלי – הוא מרעיש להזזה, נוטה להגיע עם מחלקי תאים גמישים מידי ולא תמיד נוח לקיבוע מדוייק, דבר הגורר בזבוז מקום בתיק (או דחיסת ייתר במקרים אחרים). זוג מפתחות אמריקניות רבות תושיה פיתחו אלטרנטיבה מעניינת – TrekPak – מערכת המבוססת על מפרידים העשויים מניילון גמיש אך קשיח אשר את מיקומם ניתן לשנות ולקבוע באמצעות מחזיקי מתכת דקים.

עם אתם מוצאים את ההתעסקות עם החלוקה הפנימית של תיק הצילום העמוס שלכם מתסכלת, הפתרון של הצלמת Georgia Hoyer ושותפתה Kelly Curtis עשוי להיות בדיוק מה שחיפשתם. השתיים פיתחו מערכת המבוססת על מחלקים העשויים מניילון קשיח (בעל גמישות מסויימת) הכולל בתוכו מפרידים דקים לתוכם ניתן להשחיל את מחזיקי המתכת (עמידים למים). באופן כזה ניתן ליצור מחיצות קשיחות אך גמישות בהפרדה מדוייקת ונוחה יותר בין כל תא לתא.

הבנות מציגות את מערכת ה-TrekPak

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BaemaN6dT5E[/youtube]

ה-TrekPak הוא למיטב ידיעתנו הפיתוח הנשי המוצלח הראשון המופיע ב-kickstarter בתחום ציוד הצילום. ה-TrekPak כבר גרף כ-10 אלפים דולר מתומכים באתר (מתוך כ-15 אלף – הסכום אותו מעוניינות המפתחות לגייס) ונותרו עוד כמעט ארבעה שבועות.

TrekPak System 1

ה-TrekPak החל את דרכו לאחר שאחת מן המפתחות בילתה חמישה שבועות בטיול בקמבודיה עם ציוד צילום רב על הגב בתיק עם סידור פנימי לא נוח. אחרי לא מעט גרסאות ניסוי פותח לבסוף ה-TrekPak וכעת פועלות המפתחות להשיג את המימון הנדרש בכדי להתחיל את ייצור הסדרה הראשונה.

TrekPak System 3

הבעיה העיקרית אותה אנו רואים עם ה-TrekPak היא הצורך לייצר גרסה שלו עבור כל תיק ותיק (בשלב זה מעט מאד תיקים נתמכים). אלא שהמפתחות מבינות את מגבלות השיטה ולדבריהן הן עובדות במרץ על פיתוח גרסה אוניברסאלית יותר של ה-TrekPak אשר תתאים לתיקי צילום רבים כולל לתיקים קיימים עם מחיצות מרופדות (הרעיון יהיה לשמור על הריפוד הקיים אך לשלב אותו במערכת ה-TrekPak – יהיה מעניין לראות כיצד תראה מערכת שכזו).

TrekPak System 2

ניתן למצוא עוד פרטים (וגם להזמין או לתמוך בפרויקט) בעמוד ה-kickstarter של ה-TrekPak .

עוד פרויקטים מגניבים מתחום הצילום ניתן למצוא בערוץ המיוחד ל-kickstarter ב-MegaPixel.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב Kickstarter

6 תגובות

 1. Avatar

  גיורא

  28/03/2012 ב 3:35 PM

  הסרט איננו מראה (אולי בחוכמה מבחינתן) איך המחיצות מתחברות ל**תחתית** התיק ולא איך יוצרים איתן זוויות שונות מ-90 מעלות, מה שכנראה לא אפשרי כשמדובר באלמנטים מקבילים בלבד. בצילום (סטילס) הראשי של התיק שעומד חצי-פתוח רואים בברור כמה מקום מבוזבז סביב גוף המצלמה כתוצאה מכך. אחלה עיצוב, אבל אם החסרון היחיד דל הוולקרו זה הרעש אז אני עדין בעדו, ובגדול, ואת ההמצאה החדשה הזו הייתי משאיר למגרות סכו"ם, צעצועים, טושים צבעוניים וכיוצ"ב. יתרון ענק של הוולקרו זו היכולת להתמקם כרצועה בין כל מקום לכל מקום, בחצי-עומק כדי לבודד בין שני פריטים, להצמיד עדשה יקרה למקומה וכו', וישנם גם כיסים ש"נדבקים" איפה שאתה רוצה בתיק (לכרטיסי זיכרון למשל)ומאפשרים גם לאבטח וגם למלא כל רווח בציוד. ואגב, עקרון הוולקרו מתורגם יותר ויותר לחומרים פלסטיים חדישים שנראים דומה אבל עקרון ההיצמדות שלהם טיפה שונה ולכן הם גם שקטים בהרבה. עדין לא ראיתי כאלה בתיקי מצלמות אבל זה יגיע.

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  28/03/2012 ב 3:47 PM

  לגבי עניין הזווית – דווקא יש דוגמאות לזוויות – תסתכל בקישור לקיקסטרטר – רואים צורה מעוגלת. אין למיטב ידיעתי חיבור לחלק התחתון של התיק – אני לא יודע כמה זה בעייתי. בגדול ניתן לדעתי לשלב את התיכנון שלהם עם וולקרו שיחבר לצידי התיק ובמרכז יהיה הפטנט שלהן. לגבי מרווחים דווקא כאן זה נראה הרבה יותר מסודר ואסתטי – זה באמת לא יוצר לחץ על הציוד כי מה שהן הדגימו לא מרופד – אבל אין מניעה עקרונית להשתמש באותה טכניקה גם עם מפרידים פנימיים מרופדים. בגדול זה רעיון מעניין עם פוטנציאל – השאלה אם הן ידעו לנצל אותו.

  השב

 3. Avatar

  n_aviv1

  29/03/2012 ב 5:17 PM

  אחד הדברים הגאוניים בשיטה הוא העובדה שבחלק הפרוותי יותר שבד"כ נמצא בתוך התיק ולא על המחיצות בהם יש את החלק הגס עלול להצטבר המון אבק ובשיטה החדשה יש הרבה פחות מקום לאיחסון אבק, או לפחות כך זה נראה..

  השב

 4. Avatar

  גיורא

  31/03/2012 ב 7:58 PM

  בפרוותי לפעמים נתפסים גרגרים אבל אפשר להוריד אותם בקלות – בשאיבה או עם נייר דבק, בתוך הריבועים העמוקים שבשיטה המוצגת יצטבר לא פחות לכלוך אבל גם לא תראה אותו וגם לא תוכל להוציאו משם. גאוני? בספק גדול.

  השב

 5. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  31/03/2012 ב 9:41 PM

  למה לא יודעים לפרגן? הפטנט מצויין וגם אם יש לשדרג אבל עדיין רעיון כביר

  השב

 6. Avatar

  גיורא

  01/04/2012 ב 12:00 AM

  רוני – דווקא יודעים לפרגן, אבל זה לא אומר שחייבים להסכים איתך שזה פטנט מצויין, נכון?

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.