ראשי חדשות PinPoint יסייע לכם לפקס גם בחושך

PinPoint יסייע לכם לפקס גם בחושך

7
0

האם מצאתם את עצמכם אי פעם מנסים למקד עם העדשה ללא הצלחה בתנאי תאורה גרועים? לחברת Deluxgear מקנטקי יש פיתרון בשבילכם – PinPoint, ציין לייזר המתחבר אל המצלמה ובלחיצת כפתור מאיר את האובייקט אותו אתם רוצים לצלם ומאפשר למערכת הפוקוס של המצלמה להתמקד.

מערכת הפוקוס של מרבית המצלמות מתקשה לפעול בתנאי תאורה בעיתיים. עדשה מהירה עשויה לעזור וכך גם לעיתים מערכת AF Assist בתנאי שזו מצויה במצלמה ושהמטרה קרובה יחסית, אך אפילו בתנאים אופטימאליים יהיו מקרים שפשוט לא נצליח לפקס בהם. בחברת Deluxgear המייצרת ציוד היקפי לצילום חושבים שעלו על פיתרון – ציין לייזר (בדומה לזה המוכר מרובים ואקדחים) העושה שימוש בלייזר ירוק (בעל עוצמה של פחות מ-1mW, אורך גל של 532nm ודירוג בטיחות Class II) המסוגל לפעול בטווחים שבין 0.75 מטרים ועד כ-40 מטרים בתאורה נמוכה (ובהתאם לאורך המוקד של העדשה). על פי Deluxgear מערכת הפוקוס של המצלמה אמורה להתמקד על כתם הלייזר הירוק ולאחר שהמשתמש הפסיק את פעולת הלייזר לאפשר לו לצלם את האובייקט אותו ציין.

Pinpoint 1

בסרטון הבא אותו פרסמה חברת Deluxgear ניתן לראות את ה-PinPoint בפעולה

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2_gLdPvlSDE&feature[/youtube]

אנו חייבים להודות שהרעיון לשלב ציין לייזר במערכת הפוקוס של המצלמה עלה בדעתנו כבר לפני מספר שנים, אך אפילו אם מערכת ה-PinPoint פועלת כפי שחברת Deluxgear מציגה אותה בסרטון, חשוב לזכור כמה מגבלות עקרוניות הנוגעות לשימוש בה:

 • לא היינו ממליצים להשתמש במערכת לצילום ילדים (לייזר Class II אמור להיות בטוח לשימוש גם במקרה של הארה ישירות אל העין אך לא היינו לוקחים סיכון בשימוש בו עם ילדים).
 • שום לייזר לא יעזור לכם אם תרצו לצלם עצם בתנועה בלילה ללא מבזק (ולא לקבל מריחת תמונה).
 • מכיוון שהמערכת איננה חלק אינטגרלי מן המצלמה קיים פער זמנים בין הפסקת פעולת הלייזר ולבין פעולת הצילום. בזמן זה מצלמה שאיננה על חצובה עשויה לזוז ולאבד את הפוקוס.

בגדול יש צורך לראות כיצד המערכת מתפקדת בשטח אך אם יש לה פוטנציאל היינו שמחים לראות את חברות הצילום עצמן משלבות גרסאות שלה בתוך המצלמה (או לכל הפחות משווקות מוצר מקורי המאפשר הפעלה של ציין הלייזר באופן אוטומטי בעת פעולת המיקוד והפסקה שלו עם לחיצה מלאה על כפתור הצילום).

מחירו של ה-PinPoint בארה"ב עומד על 170 דולרים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר חברת Deluxgear.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

7 תגובות

 1. Avatar

  קוסטה

  22/02/2012 ב 12:50 AM

  ואני חשבתי שרק מגה פיקסל יכולים לשים אותך בפוקוס 😛

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  22/02/2012 ב 1:01 AM

  🙂 קוסטה קבל כוכב על התגובה המשעשעת של השבוע.

  השב

 3. Avatar

  גיא

  22/02/2012 ב 7:39 AM

  מעניין!

  השב

 4. Avatar

  אופיר

  23/02/2012 ב 12:48 AM

  פחות אלגנטי ונוח אבל אפשר להעזר בציין לייזר לחלק גדול מהדברים.

  השב

 5. Avatar

  עידו גנוט

  23/02/2012 ב 1:04 AM

  זה למעשה ציין לייזר לכל דבר. פשוט מואתם להתקנה על המצלמה (אגב לדעתי הוא גדול ממה שהוא אמור להיות).

  השב

 6. Avatar

  משה עובדיה

  23/02/2012 ב 12:51 PM

  זה דווקא רעיון נחמד כדי להראות את מרכז התמונה, הלייזר אמנם יכול להיות קצת מסוכן אבל תוספת נחמדה שמוזר שלא חשבו עליה קודם.
  דרך אגב, סביר להניח שרואים את הלייזר בתמונה עצמה לא?

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   23/02/2012 ב 1:00 PM

   לא רואים את הלייזר בתמונה כי אתה עוזב את כפתור ציון הלייזר רגע לפני הצילום.

   השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.