ראשי חדשות הצצה אל ה-Magic Lantern Unified ל-5D MKII

הצצה אל ה-Magic Lantern Unified ל-5D MKII

3
0

Magic Lantern היא גרסת קושחה אלטרנטיבית ידועה למדי עבור מצלמות רפלקס של קנון. מטרתה להרחיב את מגוון התכונות העומדות לרשות הצלמים בתחום הסיטלס ובעיקר בתחום הוידאו במצלמות קנון מעבר למה שהיצרנית איפשרה בעצמה. הקושחה אשר הפכה פופולארית למדי בקרב צלמי וידאו רפלקסי צפויה לזכות בקרוב לגרסה חדשה המותאמת למצלמות Canon EOS 5D Mark II ופרטים אודותיה התפרסמו לאחרונה ברשת ואנו מביאים אותם בפניכם היום.

לפני כשנתיים החליט הצלם (והמתכנת) Trammell Hudson ליצור גרסת קושחה (Firmware) בשם Magic Lantern למצלמת ה-5D MKII לאחר שנתקל בשורה של מגבלות של המצלמה בצילום וידאו. מאז יצאו גרסאות למגוון מצלמות קנון עם מגוון שיפורים שונים. כמה מן התכונות המתקדמות של הגרסה המקורית ניתן היה לראות בסרטון אותו הבאנו במסגרת הביקורת שלנו על גריפ הסאונד Beachtek DXA-SLR אשר פורסם בשנה שעברה (מומלץ מאד למי שאינו מכיר את ה-Magic Lantern):

[vimeo]https://vimeo.com/7838475[/vimeo]

הגרסה החדשה של ה-Magic Lantern המכונה Unified מוסיפה תכונות מתקדמות חדשות. היא תומכת בגרסת הקושחה הרשמית האחרונה של קנון (2.1.1) וכמו קודמותיה איננה מצריכה התקנה במצלמה אלא מופעלת מכרטיס הזיכרון (באופן כזה אין כל סיכון למצלמה בשימוש בה והסרת הכרטיס אמורה להחזיר את המצלמה למצבה המקורי). האתר eoshd ערך לאחרונה סקירה קצרה של ה-Magic Lantern Unified בגרסה עבור ה-5D MKII (גרסאות עבור דגמים נמוכים יותר של קנון כולל ה-600D וה-60D כבר זמינות) אשר צפויה להיות משוחררת בקרוב ועימה גם סרטון קצר המדגים כמה מן היכולות המרכזיות של הגרסה החדשה:

[vimeo]https://vimeo.com/34061409[/vimeo]

אילו שיפורים צפויים לנו אם כן? בין השאר Bitrate גבוה עד פי 3 (למעלה מ-100Mbit/s), שליטה מלאה על האודיו במצלמה, HDR בוידאו, מסך מפוצל המסייע למיקוד, אפשרות ל-peaking גם בוידאו וגם בסטילס (תכונות מתקדמות נוספות לצלמי סטילס אמורות להיכלל גם כן) ועוד ועוד.

אין בשלב זה מידע מתי צפויה להיות הגרסה החדשה של Magic Lantern Unified למצלמות 5D MKII להיות משוחררת, אך אפשר להניח כי הדבר יקרה בקרוב – המחיר בכל מקרה ידוע כבר עתה והוא מושך למדי – חינם.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

3 תגובות

 1. Avatar

  יוסי אלטרמן

  18/01/2013 ב 6:49 PM

  זה אומר שצריך על כל כרטיס את התוכנה ?
  כמה היא שוקלת ?

  היא משנה את התכונות של המצלמה בסטילס ?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  18/01/2013 ב 7:02 PM

  1. כן על כל כרטיס.
  2. תלוי בגרסה – בדרך כלל משהו כמו 5 מגה.
  3. היא מוסיפה גם יכולות סטילס – מאז פורסמה הידיעה הזאת לפני שנתיים פרסמנו שורה של ידיעות חדשות בנושא וגם באתר שלהם יש מידע.
  https://www.megapixel.co.il/tag/magic-lantern

  השב

 3. Avatar

  יוסי אלטרמן

  25/01/2013 ב 10:56 PM

  לא מצליח להתקין

  האם לשים רק את קובץ ה BIN + FIR

  או גם את תיקיית ה ML

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.