ראשי חדשות זירוקס מנסה לפצח את הקוד האסתטי של התמונה

זירוקס מנסה לפצח את הקוד האסתטי של התמונה

0
0

חברת זירוקס (Xerox) עובדת על שורה של פרויקטים שאפתניים במיוחד אשר מטרתם לאפשר מיון אוטומטי של תמונות לפי תוכנן וחלוקה אסתטית לתמונות טובות יותר ופחות. הפרויקט הנמצא עדיין בשלבי פיתוח עשוי לסייע למשתמשים לבצע חיפושים מתקדמים במאגרי תמונות גדולים כמו גם למיין תמונות לטובות יותר ופחות בצורה אוטומטית, כל זאת אם אתם מוכנים לסמוך כמובן על החלטותיו של המחשב.

חברת זירוקס חתומה על רבים מן הפיתוחים החשובים ביותר בהם אנו משתמשים כל יום. במחלקת המחקר של חברת זירוקס המוכרת כ-PARC (או Palo Alto Research Center Incorporated) והוקמה ב-1970, פותחו עשרות המצאות פורצות דרך בארבעים השנים האחרונות. בין הדוגמאות הבולטות ניתן למנות את טכנולוגיית מדפסת הלייזר, עכבר המחשב, הבסיס לגרפיקה הממוחשבת (bitmap), ממשק המשתמש הגרפי (GUI), רשת התקשורת המקומית (Ethernet), הנייר הדיגיטלי (המשמש היום בין השאר בקוראי הספרים של חברת אמזון) ועוד פיתוחים רבים וחשובים.

אף שימי הזוהר של PARC היו באמצע שנות ה-70, גם כיום ממשיכים חוקרים מובילים לבצע מחקרים פורצי דרך במסגרת החטיבה וכמה מהם אנו מביאים היום בפניכם. בסרטון הבא מפרט נציג חברת זירוקס על שניים מן הפיתוחים החדשים של החברה הנוגעים לחיפוש תמונות דומות מתוך מאגר ללא תגים או סימנים מזהים אחרים ועל טכנולוגיה חדשה המכונה Aesthetic Image Search ומחלקת תמונות לפי איכותן האסתטית:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4HszbwklWjM[/youtube]

ניתן לראות הדגמה פשוטה של פעולת ה-Aesthetic Image Search בקישור הבא מאתר זירוקס. ההדגמה נחמדה אבל ברור למדי כי חוקרי זירוקס צריכים לעבור עוד כברת דרך ארוכה בטרם יהיה בידם מוצר שימושי של ממש (הרבה מן הדוגמאות שהם עצמם מביאים שגויות – כמו למשל קיטלוג חרק כציפור ובחירה שלו כתמונה אסתטית של ציפור).

תמונה אסתטית או לא?

Xerox Aesthetic Image 1

אנו בחרנו להתנסות יותר דווקא ב-Image Categorizer המאפשר מעט יותר משחק. המשתמש יכול להעלות תמונה לאתר או לבחור תמונה קיימת והמערכת מזהה קטגוריה או מספר קטגוריות ברמת וודאות משתנה מתוך רשימה של מעל 700 קטגוריות שונות. מן ההתנסות שלנו זיהוי הקטגוריה סביר בהחלט לגרסת אלפא אבל הממשק שזירוקס פתחה דורש עוד עבודה רבה.

סנאי או תרנגולת?

Xerox Image Categorizer 1

 

אם נתעלם לרגע מן הבאגים הרבים המצויים בגרסאות הנוכחיות של היישומים החדשים, מדובר בעזרים העשויים להיות שימושיים במיוחד בעתיד עבור צלמים, גרפיקאים ולמעשה כמעט כל מי שעובד עם כמויות גדולות של תמונות. אחת הפעולות צורכות הזמן ביותר בטיפול בתמונות קשורה לקיטלוג ולסידור התמונות (אם זה על ידי הוספת תגים או חלוקה לתיקיות). אם יצליחו חוקרי זירוקס לפתח טכנולוגיה אמינה המסוגלת לשייך תמונה לקטגוריה באופן אוטומטי ייפתח מגוון אדיר של יכולות הן ברשת עצמה והן במחשב של כל אחד מאיתנו.

בקישור הבא מאתר זירוקס ניתן למצוא את הרשימה המלאה של הפיתוחים מתחום עיבוד התמונה של החברה ואתם מוזמנים לנסות כלים נוספים ולחוות את דעתכם בתגובות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.