ראשי חדשות אדובי מציגה: תיקון טשטוש תמונות לפוטושופ

אדובי מציגה: תיקון טשטוש תמונות לפוטושופ

2
0

חברת אדובי הציגה בכנס MAX שהתקיים בראשית החודש בלוס אנג'לס טכנולוגיה עתידית מעניינת במיוחד אשר עשויה למצוא את דרכה לתוך גרסאות עתידיות של תוכנת הפוטושופ. הטכנולוגיה מאפשרת לתקן תמונות להן נגרם טשטוש כתוצאה מתזוזת הצלם בזמן הצילום.

בהרצאה קצרה בת כ-5 דקות הדגים נציג חברת Adobe כיצד צפויה הטכנולוגיה לפעול. אף כי הוא לא מסר פרטים מדויקים על אופן הפעולה ניכר כי מדובר בתהליך כבד למדי (בעיקר כשמדובר בתמונות גדולות). מהסרטון קשה מאד לשפוט את איכות התוצר (פנינו לאדובי בבקשה לסרטון רשמי אך טרם זכינו לתשובה).

מן ההדגמה ניתן לראות כי המערכת מייצרת באופן חישובי את נתיב התנועה של המצלמה (הגורם לטשטוש) וכי היא מצליחה לשחזר פרטים מתמונה מטושטשת (כתב מטושטש הופך קריא). קשה לעמוד בשלב זה עד כמה אפקטיבית תהיה הטכנולוגיה בפועל במצבים שונים. קשה לשער כי טשטוש חריף יוכל להיות מתוקן לתמונה חדה לחלוטין אבל אפשר שמקרים של טשטוש קל בתמונות תשופר התמונה במידה ניכרת לעין – בהחלט עניין אשר עשוי להועיל במקרים מסוימים לצלמים.

ההרצאה צולמה על ידי אחד המשתתפים מן הקהל באיכות נמוכה למדי (נראה כי הצלם היה יכול להיעזר בגרסת וידאו של הטכנולוגיה המדוברת) – ניתן להתרשם עם זאת מתגובות הקהל הרב שנכח באולם:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xxjiQoTp864[/youtube]

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

2 תגובות

 1. שרון

  17/10/2011 ב 4:57 PM

  "זהו סרטון פרטי.
  מצטערים :\"

  השב

 2. עידו גנוט

  17/10/2011 ב 5:05 PM

  תוקן.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *