ראשי חדשות הכרזות מוצרים ריקו GXR מותאמת לעדשות לייקה

ריקו GXR מותאמת לעדשות לייקה

0
0

חברת ריקו היפנית הודיעה מוקדם יותר היום כי היא מפתחת בימים אלו מודול חדש למצלמת ה-GXR שלה אשר יהיה מסוגל לקלוט אליו עדשות M של חברת לייקה. המתאם יכיל חיישן גדול וירחיב את יכולותיה של המצלמה.

בחודש אוקטובר 2010 פרסמנו ידיעה בדבר אפשרות שחברת ריקו תכריז על מודול מבוסס חיישן מיקרו 4/3 עבור מצלמת ה-GXR. אלא שריקו בחרה ללכת בכיוון שונה (לפחות בשלב זה) והכריזה היום על פיתוח מתאם חדש דווקא לעדשות לייקה.

לאלו שאינם מכירים את הרעיון העומד מאחורי מצלמת ה-GXR של חברת ריקו, מדובר על קונספט שונה מאד ממרבית מצלמות הרפלקס המוכרות, בו גוף המצלמה אינו כולל את החיישן אלא רק את המסך (3 אינצ' ברזולוציה גבוהה – 920,000 פיקסלים), כפתורי שליטה, פלאש מובנה זעיר, מתאם לעינית חיצונית ויחידת עיבוד משנית. אל הגוף מתחברים מודולים שונים אשר כללו עד כה שילוב של חיישן (בגדלים שונים – APS-C אך גם חיישנים של מצלמות קומפקטיות), מעבד ועדשות שונות (קבועות עם צמצם מהיר או עדשות זום בהתאם לחיישן).

ה-GXR של ריקו עם שניים מן המודולים הקיימים

GXR

המודול החדש של ריקו משנה את התמונה שוב – במקום מצלמה המורכבת משני חלקים – גוף מצד אחד וחיישן+עדשה מותאמת מצד שני, אנחנו מקבלים מצלמה בעלת שלושה חלקים – גוף, חיישן ועדשה (בדומה למקובל בחלק ממצלמות הפורמט הבינוני). ריקו בחרה לפתח מתאם בעל חיישן APS-C עליו ניתן להרכיב עדשות Leica M (עדשות ישנות מסוג זה עדיין קיימות בשוק וזאת ככל הנראה הסיבה לבחירה הנראית מעט תמוהה במבט ראשון).

אבטיפוס של המודול החדש יוצג לראשונה בתערוכת +CP אשר תיפתח ביוקוהמה שביפן ב-9 לפברואר.

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב הכרזות מוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *