ראשי חדשות המצלמה השקופה

המצלמה השקופה

1
0

האם חלמתם על מצלמה המאפשרת לכם לראות את המצולם באופן ישיר ולא דרך מסך אטום או עינית? המעצב התעשייתי Dongyeon Kim העלה לאחרונה רעיון מקורי למדי למצלמה פשוטה המשלבת מסך שקוף המאפשר למצלם ולמצולם להיות בקשר עין זה עם זה.

הטכנולוגיה העומדת בבסיס הרעיון של Dongyeon קיימת כבר מספר שנם במציאות והיא מתבססת על מסך OLED שקוף דוגמת זה שהוצג בתערוכת CES כבר לפני כשנתיים כפיתוח של חברת סמסונג.

הדגמה של מסך ה-OLED השקוף:

קונספט המצלמה של Dongyeon הוא פשוט למדי – המצלמה מורכבת מגוף ומסך שקוף הנשלף בפתיחה לצד ימין. הצלם יכול להתבונן באובייקט המצולם ולמסגר את התמונה כרצונו (בעיה מסוימת שלא ברור אם ניתנה עליה מחשבה נוגעת להבדל במיקום בין זווית "הראייה" של החיישן לזו של הצלם באמצעות המסך השקוף).

הקונספט של Dongyeon:

Dongyeon Kim cam

אופן השימוש המוצע במצלמה (כולל הצגת תמונות למצולם):

Dongyeon Kim camera

בשלב זה מדובר כאמור על קונספט בלבד ולא ידוע על כוונה כלשהי להביאו לשוק, למרות שאם אנו היינו צריכים להמר – פולרואיד היא החברה המתאימה ביותר להגשים את החזון של Dongyeon. את העיצוב שלו העלה Dongyeon Kim לראשונה לאתר העיצוב yankodesign.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
 • Leica X3 concept main

  קונספט: LEICA X3

  אנחנו מאד אוהבים לשתף אתכם בקונספטים מקוריים וחדשניים למצלמות והעיצוב אותו אנו מביאים בפני…
 • Instaglasses main

  Instaglasses – שימו פילטר על המציאות

  אפליקציית האינטסגרם הפכה תוך זמן קצר לאחת הפופולאריות ברשת וסחפה אחריה מליוני משתמשים ברחב…
 • מצלמת אינסטגרם אמיתית

  חישבו על הקונספט הבא: מצלמה ייעודית לצילום "אינסטגרם" אשר מסוגלת גם להדפיס את הת…
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

תגובה אחת

 1. Avatar

  צבי דגן

  05/02/2011 ב 10:27 AM

  מעניין

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.