ראשי חדשות CES 2011: חברת JVC מציגה – האולטרה זום המהירה בעולם

CES 2011: חברת JVC מציגה – האולטרה זום המהירה בעולם

1
0

אחד המוצרים המפתיעים ביותר של תערוכת CES 2011 בתחום הצילום לא זכה עד כה כמעט לשום חשיפה. בשקט בשקט הציגה חברת JVC (המוכרת לרבים דווקא מתחום הוידאו) אבטיפוס של מצלמת אולטרה זום ייחודית המסוגלת לצלם 30 תמונות בשנייה ברזולוציה של 10 מגה פיקסל – האם אנו צפויים לשחקן חדש בזירה?

חברת JVC היפנית אותה מכירים רבים כמפתחת פורמט ה-VHS (פורמט קלטות הוידיאו לצעירים שבנינו) הינה אחת מחברות האלקטרוניקה היפניות הוותיקות ביותר. החברה הוקמה ב-1927 ובמשך שנים נשלטה על ידי חברת Matsushita (פנסוניק) עד שאוחדה ב-2008 עם חברת Kenwood (המוכרת לרבים מתחום הסטריאו לבית/רכב). עיקר פעולתה היה במשך שנים רבות בתחום הוידאו והיא פיתחה ומכרה מצלמות וידאו מקצועיות כמו גם מצלמות חובבים. אלא שתחום הוידאו ובעיקר מצלמות החובבים הפכו בשנים האחרונות לנטל כלכלי בשל הירידה במכירות (מכשירים סלולאריים, מצלמות קומפקטיות ומצלמות רפלקס כולם מסוגלים כיום לצלם וידאו באיכות גבוהה ונוגסים בנתח השוק של מצלמות הוידאו הייעודיות). רק בכדי להדגיש את קשיים בתעשיה הודיעה לאחרונה JVC כי החל ממרץ 2011 תפסיק לייצר מצלמות וידאו ביפן ותעביר את הייצור לחו"ל בכדי לצמצם את הפסדיה.

ה-GC-PX1 בתערוכת CES 2011 (צילום: עפר לאור – Hometheater.co.il).

JVC GC PX1 1

בתערוכת CES הנערכת בימים אלו בלאס ואגס הציגה JVC אבטיפוס אשר עשוי (אולי) להעיד על ניסיון של החברה להיכנס אל תחום חדש – צילום סטילס. אלא שבניגוד לחברות אחרות דוגמת סמסונג אשר בחרו להיכנס לתחום הצילום באופן הדרגתי במשך מספר שנים בטרם פתחו במאמץ רציני, JVC הציגה בתערוכה אבטיפוס מהפכני.

ה-GC-PX1 מבט מהצד (צילום: עפר לאור – Hometheater.co.il).

JVC GC PX1 4
תמונות נוספות (צילום: עפר לאור – Hometheater.co.il).

[mega_gallery]

הדגם אשר הוצג בתערוכה וזכה עד כה לסיקור מזערי מכונה GC-PX1. הוא צולם על ידי האתר photographybay אשר הביא בנוסף גם מספר פריטי מידע מעניינים אודותיו – מפרט כללי:

 • חיישן CMOS בעל הארה אחורית (BSI) ברזולוציה של 10.6 מגה פיקסל.
 • עדשת זום 10X מיוצבת.
 • מנוע פנימי המאפשר צילום סטילס ברזולוציה מלאה – 10 מגה פיקסל, ב-30 תמונות לשנייה (!).
 • צילום וידאו ברזולוציה גבוהה מלאה (1080p) ב-60 פריימים לשנייה (עד לקצב של 36Mb/s).
 • צילום וידאו ברזולוציה נמוכה (VGA) עד לקצב של 300 תמונות לשנייה.
 • זיכרון פנימי – 32GB ותמיכה בכרטיסי SDXC.

בשלב זה לא ברור מה גודלו של החיישן במצלמה אך ברור כי לא מדובר במצלמת רפלקס או בחיישן בגודל תואם. מצד שני מאורך המוקד (אמיתי – 6.7-67 מ"מ) אפשר אולי להסיק כי גודלו של החיישן גדול מזה של מרבית המצלמות הקומפקטיות (הנע לרוב סביב 1:2.3").

מלבד הצורה המוזרה של ה-GC-PX1 הנראית כהכלאה בין סוני NEX-5 דקיקה ועדשת זום מסיבית קבועה, עיקר תשומת הלב באבטיפוס צריך להיות מופנה ככל הנראה למעבד רב העוצמה (FalconBrid שמו) אותו שילבה JVC במצלמה. לפי הצהרותיה המעבד מסוגל לטפל בוידאו ברזולוציה של עד 4K – יכולת השמורה כיום למצלמות וידאו מקצועיות ויקרות (ואכן המעבד משולב במצלמת וידאו עתידנית מתקדמת אותה הציגה JVC בתערוכה).

מעבד ה-FalconBrid תרשים בתערוכה (צילום: עפר לאור – Hometheater.co.il)

JVC GC PX1 2

photographybay הקליטו קטע ממסיבת העיתונאים בו הציגה JVC את יכולותיו של המעבד החדש:

MegaPixel עושה מאמץ ללקט פרטים נוספים אודות האבטיפוס החדש מול חברת JVC ונדווח אם וכאשר יהיו התפתחויות.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב חדשות

תגובה אחת

 1. Avatar

  אחד שאכפת לו

  13/01/2011 ב 2:25 PM

  עיצוב מעניין ואכותי כמו שJVC יודעים לעשות אבל המצלמה ניראת כמו מצלמת וידאו הגוף שלה דק וקטן לאומת האורך ששם שמו את כול המכניקה והעדשה זה יכול להיות פחות יציב לצלם כך יש רק מסך אין ענית ורק 10 MGP וX10 זום הייה קשה יותר נגד המיתחרים כי אנשיים קונים לפי מספרים במיוחד הישראלים כמה שיותר גדול יותר טוב ולא כולם מבנים אפלו אם היא ברמה טובה אני מעדיף ברוב המקרים לצלם בענית במצלמה זה נותן הרגשה דומה למצלמות פלים ויותר יציב וכיף יותר

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.