ראשי מבזקים מצלמת מהפכנית של סוני תתמוך בקרוב בעדשות של קנון וניקון?

מצלמת מהפכנית של סוני תתמוך בקרוב בעדשות של קנון וניקון?

9
0

אם הידיעות המתפרסמות בימים האחרונים ברשת נכונות סוני צפויה להטיל פצצה של ממש אל תוך עולם הצילום המורכב גם כך בדמות מצלמה מהפכנית.

האתר sonyalpharumors מדווח כי בימים הקרובים יחשוף פרטים על מצלמה חדשה בפורמט E-mount אשר תתמוך בעדשות של קנון/ניקון (וגם חברות נוספות דוגמת פנטקס). על פי הדיווח המצלמה תשלב טכנולוגיה חדשנית אשר תאפשר לחיישן לנוע קדימה ואחורה (עד 18 מ"מ) בכדי לבצע תיקוני פוקוס.

כאמור בשלב זה הפרטים עודם דלים מאד וישנן שאלות רבות פתוחות – כיצד בדיוק יתחברו עדשות שונות – האם יהיה צורך במתאמים והאם תכונות כגון ייצוב, פוקוס אוטומטי וכו' יעבדו עם עדשות קיימות של יצרניות אחרות (בלעדיהן הקונספט כולו נראה מעניין הרבה פחות).

סוני – מוצר מהפכני בדרך? (צילום יוסף גוטליב)

Sony logo ces 2012

מעבר לכל אלו זאת הפעם הראשונה שאנו רואים התייחסות של אחת מחברות הצילום הגדולות לשימוש בעדשות צד שלישי (לרוב החברות מעוניינות כי משתמשים ינצלו אך ורק את העדשות אותן הן מייצרות – היוצאות מן הכלל הן כמובן אולימפוס ופנסוניק אשר חברו יחד לפיתוח פורמט המיקרו 4/3, אך קנון וניקון מעולם לא הראו התעניינות בפיתוח פורמט אוניבסאלי או בפתרון שיאפשר אינטגרציה מלאה של עדשות צד שלישי).

אנו מבטיחים לדווח בימים הקרובים ברגע שמידע חדש בנושא יופיע. בנתיים נזכיר רק שכל המצלמות והעדשות מן ההכרזה הגדולה של סוני לפני מספר ימים הועלו למערכת המפרטים למי שמעוניין במידע.

המנגנון החדש עשוי להיות דומה ביסודו לזה המצוי במצלמת ה-Contax AX הקלאסית – ראו סרטון

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MjgV34PzKTA[/youtube]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

9 תגובות

 1. Avatar

  פיטר

  01/09/2013 ב 7:46 PM

  סוני בכיוון הנכון עם מצלמות ה-NEX אבל יקח להם עוד שנים לפתח חבילה שלמה ובשלה. רק עכשיו הם מתחילים לייצר עדשות ברמה סבירה. במשך ששנים משתמשי ה-NEX היו נאלצים להשתמש בעדשות קנוניקון עם מתאם.

  ה-SLT היתה סאגה מבישה שסוף סוף עוברת מן העולם. קניית מניות אולימפוס בתמורה לקבלת טכנולוגיית מייצב חמשת הצירים הינה צעד ראוי,ממתין לראות את המימוש. אני מקווה שההכרה שמצלמות של חצי קילו על גוף בגודל פוקט אינם פרקטיות לתפעול ונוחות יובילו לקן מוצרים בעלי נפח של גוף גדול. (ולא כבד).יש לי לומיקס LX7 שמרגיש כמו אבן ביד.

  בינתיים ה-RX1 מלאה בעיות כרימון ומתומחרת כמו מחירי הדיור בארץ הקודש.
  הדור הבא של ה-NEX7 נדחה עד לקבלת אישור הקונגרס 🙂

  SonyRumors מלא בהכרזות מרעישות על הדבר החם הבא. או טו טו.שישנה את עולם הצילום לעד. בינתיים נמשיך עם קנוניקון.

  השב

 2. Avatar

  אדי

  01/09/2013 ב 8:32 PM

  בעשרים השנה האחרונות, יש במתאמים מסוג מאונט-אדפטר, תוסף של עצמית שכל תפקידה הוא לשמור על נקודת האינסוף של העדשה ביחס לחיישן, כלומר לא בהכרח חייבים להזיז מכאנית את החיישן קדימה ואחורה ביחס לעדשה.

  לצורך צילום מקרו, אפשר לפרק את העצמית מתוך האדפטר, ולהחזיר אותה מאוחר יותר, לצורך צילום רגיל.

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  01/09/2013 ב 9:37 PM

  אותי מעניין בכל הסיפור הזה איך העדשות יתאימו לגוף. הרי אם מדובר ב-e-mount אז הוא מן הסתם לא תואם לקנון וניקון – ואם יש מתאם רגיל אז מן הסתם אין פה חידוש. הדבר המעניין היחיד יהיה אם הם פיתחו דרך שבה העדשות יעבדו באופן מושלם – כלומר פוקוס, מייצב ותקשורת מלאה. זה יהיה חתיכת הישג – בלי זה כל הסיפור די חסר תועלת לרוב המשתמשים.

  השב

 4. Avatar

  פיטר

  02/09/2013 ב 5:47 PM

  בהמשך לשיחה הקודמת על דיוק הפוקוס של Sigma 18-35

  and that's to do with focusing. We've used two copies of the Canon mount version of the lens, and found autofocus to be rather hit-and-miss with both under less-than-ideal conditions Setting up full AF microadjustment using Sigma's USB dock and Optimization Pro software certainly helps with overall focus accuracy, but doesn't eliminate shot-to-shot inconsistency.

  השב

 5. Avatar

  פיטר

  02/09/2013 ב 5:52 PM

  תיקון:
  ביקורת של DPREVIEW אומרת שיש בעיות פוקוס של חוסר עקביות בתוצאות אפילו
  לאחר כיול AF-Fine tune. במילים אחרות הם טוענים שכל מה שתעשה לא יעזור.

  https://www.dpreview.com/lensreviews/sigma-18-35-1-8/6

  בדיוק מה שאמרתי ומישהו קרה לי מגזימן 🙂

  השב

 6. Avatar

  פיטר

  02/09/2013 ב 5:56 PM

  ובמקרה המוכר של ארליך אמר לי היום שהם לא מחזיקים עדשות של סי**** כי אין להם משאבים להחזיק טכנאים ולכייל עשדות כל היום ולהחזיר עותקים פגומים ליבואן. אפשר להתקשר אליהם ולאמת את מה שאני אומר. הם אפילו לא טורחים לעדן את זה.

  השב

 7. Avatar

  עידו גנוט

  02/09/2013 ב 6:41 PM

  לי יש עדשת 10-20 מ"מ של סיגמא – עובדת נפלא ללא שום בעיות פוקוס מורגשות. גם דיוק הפוקוס של עדשת הסיגמא שאנו בודקים כרגע נראה תקין.
  אין לי מה לומר על כל הטיעונים הללו פרט לכך שכשנקבל את ה-18-35 מ"מ אוכל לומר אם יש בעיה בדיוק הפוקוס.

  השב

 8. Avatar

  עידו גנוט

  02/09/2013 ב 6:42 PM

  בכל מקרה אם אתה רוצה להמשיך לדון בנושאים האלו פתח שרשור בפורום – תגובות לידיעות זה לא המקום.

  השב

 9. Avatar

  ארדיטי

  02/05/2014 ב 7:36 AM

  לא נראה לי שתשמע משתמשי-קנון עם תלונות על דיוק הפוקוס של עדשות סיגמא, כי קנון לא משנים את פרוטוקול התקשורת של העדשות פעמיים בשנה כמו ניקון

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.