ראשי מבזקים סוני צפויה להכריז על עדשה מצלמת אלחוטית

סוני צפויה להכריז על עדשה מצלמת אלחוטית

4
0

מידע מפתיע המתפרסם היום ברשת מורה על כך שחברת סוני צפויה להכריז בתקופה הקרובה על מוצר מפתיע וחדשני – עדשה משולבת חיישן בעלת יכולות אלחוטיות.

אף שהרעיון עצמו מעניין מאד זאת איננה הפעם הראשונה בה אנו מפרסמים קונספט שכזה. לפני כשנתיים פרסמנו כאן את WVIL שהתברר כקונספט מעניין לעדשה משולבת חיישן אותה ניתן אם רוצים לחבר למכשיר סלולארי או לנתקה ולצלם מכל זווית ובכל צורה ולהשתמש במכשיר הסלולארי כמסך (ומעבד).

הינה הסרטון המקורי של ה-WVIL מתערוכת CES 2011 – האם גם הסוני החדשה תראה כך?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tDIZImKrhg8[/youtube]

אם לומר את האמת אנו עדיין לא יודעים האם הסרטון המקורי היה מתיחה או אבטיפוס אמיתי ופעיל אך כיום אין זה משנה משום שעל פי המידע המתפרסם באתר sonyalpharumors היום סוני מתכננת להכריז בקרוב על מוצר דומה אשר יהיה מבוסס על החיישן הקיים במצלמת ה-RX100 (חיישן גדול יחסית ואיכותי) ועל העדשה המובנית במצלמת ה-RX100 (עדשת זייס בעלת 3.6X זום).

קונספט שעתיד להפוך למציאות –  ה-WVIL

WVIL

המידע אשר מגיע לדברי האתר ממקורות אמינים מאד (וכולל גם תמונה) הוא מעניין ומשאיר לא מעט שאלות פתוחות. האם ניתן יהיה להשתמש במוצר רק עם מכשירים סלולאריים של סוני, האם יפותחו מתאמים גם לטאבלטים או חיבורים חכמים יותר אשר יאפשרו ליצור מעין case למכשיר סלולארי הכולל גם כפתורי צילום ושליטה פיזיים. שאלות טכניות יותר קשורות למשל למיקום של הזיכרון (האם לעדשה המצלמת יהיה כרטיס זיכרון מובנה למשל) והיכן תמוקם הסוללה ולכמה צילומים היא אמורה להספיק.

האם כך תראה העדשה המצלמת של סוני?

Sony lens camera

מוצר שכזה אמור לפתוח צורות עבודה חדשות ותלוי במידה רבה בעלות הצפויה לו – בהנחה שהעלות לא תהיה יקרה מאד ניתן לחשוב על מערכים של מספר מצלמות כאלו הפועלות במקביל בכדי לצלם זוויות שונות של אותו אירוע ונשלטות מהתקן אלחוטי יחיד למשל.

מה אתם חושבים – האם מדובר בגימיק או במוצר חדשני אשר יפתח נישה חדשה בעולם הצילום?

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

4 תגובות

 1. אדי

  20/07/2013 ב 5:42 AM

  רעיון כובש, עם פוטנציאל אדיר לעתיד-לבוא.

  אם הכיוון הזה יתפוס גל של קונים, הוא יכול לשנות הרגלי-שימוש בני מאה שנה ויותר.

  השב

 2. עידו גנוט

  20/07/2013 ב 2:16 PM

  אני מסכים שזה מעניין אבל אני מודה שבנקודת הזמן הזאת אני עוד לא מצליח לחשוב על יותר מידי יישומים (אני מניח שנראה בסופו של דבר דברים אבל זה באמת מאד תלוי במחיר).

  השב

 3. אדי

  20/07/2013 ב 3:11 PM

  למשל, העדשה תהיה כל המצלמה, ומרכז השליטה ורישום הקובץ יהיה מורכב כמו משקפי-גוגל – דברים בכיוון הזה.

  בסך הכל התוצאה תהיה דומה לחסרות-מראה, וכדאי לזכור שהעדשה היא הגורם המרכזי לאיכות של תמונה ברזולוציות של היום (מעל 20 מגה-פיקסל), והיא לתמיד, מה שמחליפים זה רק את הסנסור.

  חסל סדר אבק וליכלוך בתא החשיפה כי הסנסור סגור בתוך העדשה, ואולי שידרוג הסנסורים יהיה פשוט, זמין, וזול יותר מאשר שידרוג מצלמה למי שכבר יש לו אוסף של עדשות

  השב

 4. עידו גנוט

  20/07/2013 ב 4:00 PM

  אבל זה לא יישום זה תיאור של המוצר עליו סוני עומדת כנראה להכריז…

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *