ראשי מבזקים יציאה מוזרה: תמונה ראשונה של עדשת האולימפוס הזעירה – 15 מ"מ f/8

יציאה מוזרה: תמונה ראשונה של עדשת האולימפוס הזעירה – 15 מ"מ f/8

3
0

כשהמידע הראשוני על העדשה החדשה של אולימפוס דלף לראשונה לרשת לפני מספר שבועות לא ממש ידענו "איך לאכול אותו". מדובר בעדשה דקה באופן קיצוני אך בעלת צמצם מינימאלי קטן במיוחד – מה ההגיון?

התמונה אשר פורסמה היום של העדשה (באתר 43rumors) לא מאפשרת לנו להעריך עד כמה היא דקה באמת אך בהחלט ניתן להתרשם כי מדובר בעדשה בסיסית מאד (מבחינת איכות הבנייה – ארץ הייצור היא סין אגב כפי שניתן לראות). מה אם כן ההגיון בעדשה שכזו? התשובה היחידה שאנו יכולים להעלות בדעתנו בשלב זה היא כי מדובר בעדשת קיט זולה במיוחד אשר תאפשר למכור מצלמות PEN במחיר שלא יחרוג כמעט ממחיר הגוף עצמו ומצד שני יאפשר למצלמה להישאר קומפקטית לחלוטין.

אנו בהחלט מעדיפים את הפתרון של פנסוניק וסוני אשר לקחו את עדשות הקיט שלהן וכיווצו אותן באמצעות מנוע חשמלי (פנסוניק כבר שיחררה עדשה כזאת מסדרת ה-X וסוני צפויה כנראה לעשות זאת בקרוב). אלא שעדשות אלו יקרות יותר מעדשות הקיט הרגילות ובכל מקרה מוסיפות למחיר המצלמה לכל הפחות כ-100 דולרים ויותר. עדשה כמו זו של אולימפוס תאפשר כנראה למכור את הגוף כמעט ללא תוספת.

עדשת ה-15 מ"מ f/8 – מישהו באמת צריך?

Olympus 15mm f8

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

3 תגובות

 1. Avatar

  יקים

  05/09/2012 ב 2:12 PM

  מילא צמצם סגור אבל הוא גם קבוע, כמו עצמיות מראה. קונספט הזוי.

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   05/09/2012 ב 3:17 PM

   היית מעדיף f/8-f/16?

   השב

 2. Avatar

  ארז

  05/09/2012 ב 7:29 PM

  בזבוז משאבי R&D

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.