ראשי מבזקים ניקון 800mm f/5.6 מחיר? והתרשמות ראשונה

ניקון 800mm f/5.6 מחיר? והתרשמות ראשונה

1
0

האולימפיאדה בלונדון היא כר פורה עבור החברות (וצלמים מקצועיים) לניסויים בציוד צילום חדש. גם ניקון וגם קנון מציעות לצלמים העיתונות המסקרים את התחרויות ציוד מגוון להשאלה ונראה שגם הניקון 800 מ"מ החדשה נמצאת על המדף ועובדת שעות נוספות.

הצלם Leon Neal המצלם את האולימפיאדה בלונדון עבור סוכנות AFP פרסם לאחרונה חוות דעת קצרקצרה ומספר תמונות של עדשת ה-800 מ"מ של ניקון (אשר טרם הוכרזה באופן רשמי לגמרי – הדגם בו הוא עושה שימוש הוא ככל הנראה אבטיפוס מתקדם). Neal צילם בבריכה האולימפית באמצעות D4 עם עדשת ה-800 מ"מ החדשה ולמרות תנאי התאורה הקשים (אשר חייבו אותו להעלות את הרגישות לרמה של 4000-6400 ISO לדבריו) התוצאות מבחינתו בהחלט משביעות רצון. Neal אפילו העיר כי על מונופוד העדשה מיוצבת באופן נפלא ואיננה כבדה באופן קיצוני בחלקה הקדמי (טוב, Neal  רגיל להסתובב עם עדשת ה-400 מ"מ f/2.8 לה אלמנט קדמי עצום וכבד…).

באופן רשמי בשלב זה אין מפרט או מחיר למצלמה. האתר nikonrumors פרסם היום מידע מאתר שוויצרי המתאר לכאורה מפרט של העדשה. אנו לא נביא כאן את המפרט משום שלדעתנו הוא זהה לחלוטין לזה של ה-AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR (מה שמצביע בסבירות גבוהה על טעות כלשהי). המחיר אגב עומד על 10,200 דולר – גם כאן אנו נוטים להאמין שמדובר בטעות – אחרי הכל הדגם המקביל של קנון עולה יותר מ-3000 דולר יותר וניקון איננה נוטה להיות זולה מקנון באופן כה משמעותי (אם כי לסיגמא דגם שמחירו פחות מ-6600 דולר כך שאפשר תמיד לקוות).

תמונות אשר צולמו עם העדשה ניתן למצוא בבלוג של Leon Neal (קרדיט: Leon Neal)

Nikon 800mm olympics

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

תגובה אחת

 1. Avatar

  שרון

  06/08/2012 ב 10:16 PM

  וניקון איננה נוטה להיות זולה מקנון באופן כה משמעותי

  לא נכון.
  קח את ה600 II של קנון ו600 של ניקון. ההבדל הוא כמה אלפי דולרים!!

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.