ראשי מבזקים בלתי צפוי! העדשה החדה ביותר עבור הסוני NEX

בלתי צפוי! העדשה החדה ביותר עבור הסוני NEX

4
0

באתר Lensrentals ביצעו לאחרונה השוואה מעניינת מאוד בין העדשות המובילות המתאימות למערכת הסוני NEX . בהשוואה נבחנו עדשות אשר מתאימות לסוני ללא כל מתאמים למניהם (פרט לאחת), והתוצאה הסופית מפתיעה מאוד.

בחודש ינואר הכריזה חברת סיגמא על זוג עדשות ראשונות מתוצרתה עבור מצלמות ה-NEX של סוני (E-mount) ובגרסה דומה גם עבור פורמט המיקרו 4/3 של אולימפוס/פנסוניק. באתר Lensrentals החליטו לקחת את שתי העדשות החדשות לבדיקה יחד עם עוד שורה של עדשות איכותיות בכדי לבדוק איזו עדשה תוכל לספק איכות תמונה מקסימאלית עבור החיישן התובעני של ה-NEX-7 של סוני (עליה נפרסם כאן בקרוב בדיקה).

העדשות נבחנו במספר צמצמים שונים, בצילום ממרחקים 3-10 מטרים, והעדשה המובילה בכל הבדיקות שנעשו היא לא אחרת מאשר הסיגמה 30 מ"מ f/2.8. העדשה של סיגמה בעלת תג מחיר של 200$ הביסה מתחרות ראויות ביותר כמו עדשת הקרל זייס (צייס) Sonnar T* E 24mm F1.8 ZA העולה למעלה מ-1000 דולר אפילו השאירה מאחור את העדשה אשר סימלה את רף האיכות לעדשות פריים, ה-50 מ"מ f/1.4 של לייקה (שעולה כ-4000 דולר).

למרות התוצאות המרשימות של הסיגמא, חשוב להעיר משהו לגבי אופן ביצוע הבדיקות. אף ש-Lensrentals בהחלט מבצעים בדיקות מעמיקות (חלקן בדיקות שאף גורם אחר אינו מבצע כמו בדיקות הבוחנות הבדלים בייצור בין דוגמאות שונות של אותה עדשה – ותתפלאו יש לא מעט הבדלים), ההתייחסות לבדיקה הנוכחית צריכה להיעשות תוך הבנה של הבדלי הצמצמים בין העדשות. בעוד שהצמצם המקסימאלי של הסיגמא הוא f/2.8 לזייס וללייקה צמצמים מהירים בהרבה (f/1.8 ו-f/1.4 בהתאמה). כאשר בודקים את החדות של שתי העדשות הללו בצמצם f/2.8 – צמצם זהה לזה של הסיגמא – התמונה הרבה פחות מוטה לטובת הסיגמא (אם כי גם אז היא טובה מאד ולרוב אף עולה על השאר – על אחת כמה וכמה אם בוחנים זאת ביחס למחירה).

גילוי נאות: כותב שורות אלו מצלם בהנאה בעדשה החדשה של סיגמה על ה-NEX-7, וגם הוא מופתע למדי מתוצאות ההשוואה.

שתי עדשות הסיגמא החדשות עבור NEX – ה-19 מ"מ וה-30 מ"מ

30mm sigma 19mm sigma

Avatarיואב פלד
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

4 תגובות

 1. Avatar

  גיורא

  09/05/2012 ב 2:22 AM

  DPR פרסמו סקירה מפורטת של D800, ובהשוואה שאפשר לעשות שם בסוף מול ה- NEX7, הציונים (להוציא RAW) והתוצאה המשוקללת לשתי המצלמות האלה הם כמעט זהים! די מדהים, לא?

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  09/05/2012 ב 2:55 AM

  בגדול מדובר באותה יצרנית חיישן – סוני אז זה צריך "טיפה" פחות להפתיע. אני לא בטוח שהתוצאות ממש זהות וכן רצוי לבדוק את ה-RAW.

  ולמרות כל זאת ה-NEX-7 היא בהחלט אחת המצלמות המובילות היום מהרבה בחינות ובטח ביחס עלות תועלת אבל התחרות לא קלה בכלל ויש גם הרבה פקטורים אחרים שכדאי לקחת בחשבון כמו היצע העדשות הכללי למערכת שכרגע לוקה בחסר בסוני (למרות האמור לעיל).

  השב

 3. Avatar

  גיורא

  09/05/2012 ב 8:59 AM

  למה באמת סוני כ"כ מאחור בנושא העדשות בסטילס, ולא מהיום, האם לדעתך יש מאחורי זה איזו פילוסופיה שיווקית? או טכנולוגית?

  השב

 4. Avatar

  עידו גנוט

  09/05/2012 ב 1:11 PM

  אין לי האמת מושג.בגדול סוני היא חברת אלקטרוניקה לא חברת אופטיקה. זאת הסיבה שהם רכשו את חטיבת האופטיקה של מינולטה וזאת גם הסיבה שהם משתפים פעולה עם זייס. מסתבר שזה עדיין לא מספיק.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.