ראשי מבזקים ניקון D600 בקיץ – פורמט מלא להמונים?

ניקון D600 בקיץ – פורמט מלא להמונים?

1
0

הידיעה הבאה מסקרנת במיוחד אך היא ראשונית למדי בשלב זה ולכך יש לקחת אותה בזהירות הראויה. חברת ניקון לא אמרה אולי את המילה האחרונה בתחום מצלמות ה-Full Frame ואפשר ותשחרר עוד השנה דגם חדש אשר יהווה מחליף ישיר ל-D700 ויתומחר מתחת ל-D800.

האתר nikonrumors פרסם אמש ידיעה מסקרנת ועל פיה אפשר (והסבירות לכך בשלב זה היא בינונית לכל היותר) כי כבר בקיץ נראה מצלמה אשר תהווה מחליפה ישירה יותר ל-D700 – קרי מצלמת פורמט מלא בעלת רזולוציה נמוכה יחסית, מהירות צילום גבוהה יותר, רגישות גבוהה לאור ומחיר תחרותי עבור קהל רחב של צלמים אשר אינם זקוקים בהכרח לרזולוציה הגבוהה במיוחד של ה-D800.

המפרט כאמור ראשוני מאד בשלב זה:

 • רזולוציה: 16 או 24 מגה פיקסל (החיישן יכול להיות זה המצוי ב-D4 או זה אשר צפויה בדגם הסוני A99 העתידי).
 • מצב קרופ DX אוטומטי (כמקובל בניקון).
 • אחסון: זוג כרטיסי SD.
 • מצב Timelapse מובנה אך ללא יכולת HDR מלאה.
 • GPS מובנה (לא ברור בשלב זה).
 • גריפ חדש.
 • השקה: קיץ 2012 (אפשר שכבר בפוטוקינה 2012 ולקראת תקופת החגים).

מצלמה כזו, אם אכן תוצג בסופו של דבר (מה שכאמור אינו ברור כלל בשלב זה), עשויה ליצור "בעיה" בליין ה-DX של ניקון. כיום בנוי ליין ה-DX על ארבע מצלמות – שתיים נמוכות – D3200/D5100 אחת בינונית-גבוהה – D7000 ואחת גבוהה – D300S (המתיישנת). הכנסתה של מצלמת D600 מתחת ל-D800 במחיר נמוך יותר (יש להניח ש-2500 דולר ואולי אף קרוב יותר ל-2000 דולר בזמן ההשקה) עשוי לפתות צלמים רבים "לקפוץ" ישירות לפורמט מלא. אם תבחר ניקון להשיק בכל זאת מחליפה ל-D300S מחירה יהיה ככל הנראה סביב 1700-1800 דולר – לא רחוק מאד מן ה-D600 המוצעת כאן לכאורה אשר תציע חיישן גדול יותר ורגישות משופרת.

ישנם כמובן צלמים אשר מעדיפים את פורמט ה-DX בכל מקרה, אך האופציה לצילום במצב קרופ יכולה להיות ברירה מעניינת גם עבורם – במיוחד עם ניקון תבחר בחיישן בעל רזולוציה גבוהה יחסית (24 מגה פיקסל) וכך תאפשר מצב קרופ בן 10 מגה פיקסל (נמוך אמנם אך עדיין מספיק עבור שימושים לא מעטים ובסך הכל 2 מגה פיקסל מתחת ל-D300S). במקרה כזה יוכלו צלמי ה-DX המשדרגים להנות משתי העולמות – מצד אחד מצלמת Full Frame בעלת חיישן גדול ורגישות גבוהה, מצד שני תמיכה מלאה בעדשות DX (ברזולוציה מופחתת אך סבירה) ואפשר להניח שגם אפשרות לצילום רצף מהיר מעט יותר וכל זאת בעלות שאיננה גבוהה בהרבה מזו של ה-D300S כששוחררה.

בכל מקרה נזכיר שוב כי מדובר במידע ראשוני בלבד אותו יש לקחת כמו תמיד במקרה של שמועות – עם כל הזהירות הראויה. אנו נמשיך לעקוב.

D300S – תבוטל לטובת Full Frame?

Nikon D300S

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

תגובה אחת

 1. Avatar

  שרון

  26/04/2012 ב 7:26 PM

  וואו
  נשמע די הגיוני שניקון יחליטו לתקוף את 5D III.
  אני מאוד מקווה שהשמועה נכונה.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.