ראשי מבזקים הפתעה: מצלמה קומפקטית בעלת חיישן APS-C מבית סוני?

הפתעה: מצלמה קומפקטית בעלת חיישן APS-C מבית סוני?

1
0

על פי ידיעה אשר התפרסמה לפני שעה קלה, בקרוב צפויה כפי הנראה סוני להכריז על מצלמה קומפקטית בעלת חיישן גדול בפורמט APS-C ועדשת זום קבועה (בלתי ניתנת להחלפה). בזמן שמשפחת מצלמות ה-NEX  של סוני בעלות חיישן בגודל זהה אך עם עדשות מתחלפות מקבלת ביקורות מהללות ברחבי העולם, סוני עובדת בחשאי על מצלמה חדשה לגמרי בעלת עדשה קבועה.

האתר sonyalpharumors פרסם מוקדם יותר ידיעה (בעלת סבירות גבוהה) כי חברת סוני עובדת על סוג חדשה של מצלמה קומפקטית בעלת חיישן גדול. שוק המצלמות הקומפקטיות בעלות חיישנים גדולים הוא אחד השווקים  הגדלים בקצב המהיר ביותר בעולם הצילום בשנה האחרונה. מצלמת ה-Fuji X100 הייתה פורצת הדרך מהבחינה המסחרית, כאשר בגוף קטן ועמיד שילבה חברת פוג'יפילם עדשה מהירה ואיכותית בעלת צמצם  f/2 קבוע. חסרונה העיקרי היה אורך המוקד שלה 23 מ"מ קבוע (מקביל ל-35 מ"מ בפורמט מלא).

המתחרה העיקרית למצלמה החדשה של סוני היא  קנון אשר גם היא השיקה לאחרונה מצלמה בעלת חיישן APS-C, ה-Powershot G1 X. החידוש המרכזי במצלמה של קנון היה עדשת הזום הקומפקטית בעלת אורך מוקד המקביל ל-28-112 מ"מ (אקוויוולנטי ב-35 מ"מ).

כרגע אין מידע טכני על המצלמה החדשה, איך להערכת מומחים עדשת הזום הקומפקטית במצלמה החדשה של סוני תעבור בעתיד הסבה למערכת מצלמות ה-NEX המשוועת לעדשות איכותיות נוספות.

קנון G1 X – בקרוב מתחרה של סוני?

Canon GX 1 front side

Avatarיואב פלד
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

תגובה אחת

  1. Avatar

    ארז

    21/02/2012 ב 9:19 PM

    ניייס

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.