ראשי מבזקים שוק הצילום העולמי ב-2010 – סוני וניקון סוגרות על קנון

שוק הצילום העולמי ב-2010 – סוני וניקון סוגרות על קנון

0
0

האתר הכלכלי הנחשב bloomberg פרסם ניתוח של מכירת מצלמות בשנים 2009-2010 והתוצאות מפתיעות למדי. אנו עסקנו כאן בעבר בעיקר בניתוח הנתונים משוק המצלמות הרפלקסיות (והמצלמות חסרות המראה) אך שוק הצילום מורכב ברובו ממצלמות קומפקטיות ושם הכסף והיריבות המסחרית הגדולה.

נתוני מכירת מצלמות (מכל הסוגים) ב-2009-2010:

camera manufacturer precentage 2009 2010

כפי שניתן לראות קנון שמרה על ההובלה בשוק הצילום גם ב-2010 עם קרוב ל-20% אך ללא שינוי מ-2009. סוני במקום השני התקרבה לקנון עם קרוב ל-18 אחוזים מן המכירות ב-2010 ועליה של אחוז מן השנה הקודמת. ניקון רשמה עליה גדולה יחסית של אחוז וחצי ל-12.6 אחוזים מן המכירות בשוק (ככל הנראה לא מעט בשל הצלחתה דווקא בתחום הרפלקסי). במקום הרביעי והמפתיע אולי נמצאת סמסונג אשר הצליחה אף לעלות במקצת מאז 2009 ושולטת היום על פי הנתונים על למעלה מ-11% משוק הצילום (כמעט כולם בזכות תמחור אגרסיבי בשוק הקומפקטי). חברת קודק המשווקת כיום רק מצלמות קומפקטיות בסיסיות ממשיכה לרדת (ואנו מניחים כי אלא אם תעשה החברה שינוי כיוון משמעותי מגמה זאת תימשך גם בשנים הקרובות). פנסוניק מדשדשת באופן מפתיע במקום השישי עם 7.6 אחוזים משוק הצילום (זהה לנתון ב-2009). אולימפוס ספגה ירידה קלה ופוג'יפילם ירידה מעט יותר משמעותית כמוהה גם קסיו.

אנו מאמינים כי בשנה הקרובה צפויים לא מעט שינויים – הן בשל המשבר המתמשך ביפן והן בשל ההכרזות הצפויות של מצלמות חסרות מראה של מספר שחקניות מרכזיות בשוק.

סוני – הכוח העולה בשוק הצילום

Sony japan logo

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מבזקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.