ראשי מגזין סוני A7R II מול המצלמות המובילות בשוק

סוני A7R II מול המצלמות המובילות בשוק

0
0

זוג הצלמים טוני וצ'לסי נורתרופ קיבלו לידם את מצלמת ה-A7R II החדשה של סוני ויצאו לבדיקה ראשונית בכדי לראות כיצד היא מתפקדת מול המצלמות המובילות בשוק מבית קנון, ניקון, פנסוניק וגם אחיותיה מסדרת ה-A7 בסוני עצמה – הינה התוצאות.

הסרטון שהתפרסם מוקדם יותר היום מפגיש את ה-A7R II עם כמה מן המצלמות המקצועיות הבולטות בשוק כיום כולל ה-D810 של ניקון (אותה גם אנחנו בדקנו לא מזמן באתר הבת שלנו), הקנון 5DS-R – מצלמת ה-FF בעלת הרזולוציה הגבוהה בשוק, הפנסוניק GH4 הפופולארית ושתי מצלמות סוני קודמות ה-A7S וה-A7 II. התוצאות מעניינות למדי ועשויות גם להפתיע (תלוי מה חשבתם על המצלמה בטרם הבדיקה).

מן הבדיקה עולה כי מול ה-D810, הסוני החדשה יצאה דומה מאד (לא מפתיע אולי אם לוקחים בחשבון שגם את החיישן ב-D810 מייצרת סוני ואלו בעלי רזולוציות קרובות יחסית אם כי החיישן ב-A7R II אמור להיות חדש ומתקדם יותר). למעשה קשה לראות פערים גדולים ואם כבר לניקון ישנו יתרון מסוים בשל רגישות הבסיס הנמוכה יותר. אם אנחנו משווים את ה-A7R II לקנון 5DS-R אנו רואים יתרון מסוים לסוני בטווח דינאמי וברגישות ולעומת זאת יתרון מסוים בפרטים לטובת הקנון – תואם במידה רבה את מה שראינו בביקורות קודמות על המצלמה של קנון.

ה-A7R II – נותנת פייט אמיתי למצלמות הרפלקס המקצועיות?

sony_a7r_ii_front

בהשוואת הוידאו אנו רואים יתרון של ה-A7R II על הפנסוניק אך גם על ה-A7 II ברגישות ופער של בערך סטופ לרעה אל מול ה-A7S שעדיין נמצאת בראש הטבלה מבחינת רגישות (אבל איננה בעלת יכולת הקלטה פנימית ברזולוציה של 4K בניגוד ל-A7R II).

עוד בדיקה מעניינת שערכו הנורתרופים בסרטון קשורה למתאם החדש – Metabones IV אשר מאפשר ל-A7R II לעבוד עם עדשות קנון (ועדשות EF/EF-S בכלל) עם AF. התוצאה מרשימה מאד כאשר רוב העדשות עובדות בצורה סבירה פלוס והבעיה העיקרית מתגלה בעדשות טלפוטו ארוכות אשר לפחות בשלב זה עדיין לא מתפקדות כמו שצריך עם המתאם. אגב – מתאם לעדשות ניקון עם AF נמצא בפיתוח ואנו עוקבים אחר הנושא המקרוב.

הסרטון של בני הזוג נורתרופ על ה-A7R II

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=C1kI4NacaUw[/youtube]

אנו מקווים לקבל את ה-A7R II בזמן הקרוב ולבחון את ביצועיה בעצמנו.

טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *