ראשי מגזין לא (אל) תאמינו מה קרה בעולם הצילום היום…

לא (אל) תאמינו מה קרה בעולם הצילום היום…

2
0

כבכול שנה 1 באפריל מביא עימו שלל ידיעות מדהימות שרובן מתגלות עד מהרה כבלתי אמינות בעליל. אספנו עבורכם כמה מן הפנינים שהופיעו השנה בתחום הצילום.

 • קנון מכריזה על ה-Canon EOS-1D W – מצלמה מקצועית לצילום טבע ובעלי חיים (מקור). למצלמה על פי הדיווח חיישן בן כ-40 מגה פיקסל, חיישן בגודל הקרוב ל-FF, רגישות של 204,800 ISO מערכת פוקוס מבוססת Dual Pixel ועיצוב חיצוני בצבעי הסוואה. בשולי הדברים – לפי מידע אותו אימתנו אנחנו מכמה מקורות קנון צפויה כנראה השנה להכריז על מצלמה מקצועית חדשה שתמוצב כנראה בין ליין ה-1D-X היקר והמקצועי לליין ה-5D MKIII ותחליף למעשה את ה-1D MK-IV. אין לנו בשלב זה עוד פרטים בנוגע למצלמה (והיא כנראה לא תגיע בצבעי הסוואה…).

1-april-2014-3

 • סוני תכריז ב-1/5/2014 על ה-A9 וה-A91 – מצלמות עם חיישן (דמוי) Foveon בן 54 מגה פיקסל (מקור). על פי הדיווח לממצלמות החדשות חיישן חדש בן 3 שכבות (18 מגה פיקסל לשכבה), מערכת פוקוס בת 345 נקודות פוקוס וכיסוי של 97%, מייצב מובנה ועוד. בשולי הדברים – למרות שכנראה לא נראה מצלמה כזו בחודש הבא – כל הטכנולוגיות שהוזכרו נמצאות בימים אלו בפיתוח בסוני כך שגם אם נאלץ להמתין – מצלמה או מצלמות חדשות אשר יכללו את כל הפיתוחים המעניינים האלו צפויות כנראה בעתיד הלא רחוק.

1-april-2014-4

 • סיגמא הולכת צעד קדימה ומציגה את עדשת הסופר-טלפוטו הבאה – ראו תמונה למטה (מקור). בשולי הדברים – לפי כל המידע שפורסם עד כה ברשת (וגם אצלנו), סיגמא אכן מתכננת סדרה חדשה (או מחודשת) של עדשות טלפוטו מקצועיות אשר יוכרזו בסמוך לתערוכת פוטוקינה השנה.

1-april-2014-2

 • סיגמא רוכשת את סאמיאנג – ליין עדשות הידניות יהפוך ל-New "Classic" Global Vision Line (מקור). בשולי הדברים – לאחרונה פרסמנו כאן ידיעה על פיה סאמיאנג תשיק בקרוב ליין עדשות עם AF (כידוע החברה מייצרת כיום רק עדשות ידניות). בנתיים נראה כי הידיעה איננה נכונה למרות שלא מעט צלמים מייחלים לכך (גם אנחנו הצהרנו שלדעתנו מדובר במהלך שיש בו על פניו הגיון מבחינת החברה), בנתיים אנו נאלצים להסתפק בשמועות.
 • פעילות סולארית חסרת תקדים מוחקת את כל סרטי הפילם (והתמונות הדיגיטליות) בכל רחבי העולם (מקור). בשולי הדברים – אף שעד כה לא ספגה האנושות בעידן המודרני "סופת שמש" רבת עוצמה שהשפיעה על כדור הארץ כולו, מדענים מתריאים מזה זמן על האפשרות כי הדבר יקרה וישפיע על רשת החשמל ואולי גם על מחשבים ורכיבים אלקטרוניים אחרים (כמו גם על לווינים המושפעים כבר כיום מסופות קטנות יותר). בשנת 1989 נפגעה קוויבק שבקנדה מסופה אלקטרומגנטית שמקורה בשמש. בתוך פחות מ-90 שניות איבדה קוויבק את החשמל למשך לא פחות מ-9 שעות למליוני משתמשים דבר שהובל לשינויים ברשת החשמל במקומות שונים בעולם.

1-april-2014-1

אם גם אתם מצאתם ידיעה מעניינת מתחום הצילום השייכת לרשימה זו נשמח להוסיפה עם המקור. אז, שלא יעבדו עליכם…

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

2 תגובות

 1. Avatar

  אדי

  01/04/2014 ב 7:26 PM

  הם כותבים שם שבדגם Canon EOS-1D W, בחירת האובייקט למיקוד תיעשה בפקודה ישירה מהעין (Eye-Controlled Focus) ויש שם מוד מיוחד לצילום ציפורים בתעופה…

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  01/04/2014 ב 7:33 PM

  פוקוס מבוסס "עין" הוא לא חידוש בקנון כידוע – שאלנו אותם על כך בעבר והם אמרו שהם שוקלים להחזיר את זה מתישהו (הם גם אמרו שהיו הרבה שלא הסתדרו עם זה – מצד שני מה הבעיה לתת פונקציה שמכבה למי שלא רוצה?).

  מוד לצילום ציפורים בתעופה זה משהו שאני מדבר עליו שנים – יכולות העיבוד היום מזמן מאפשרות את זה. לא ידוע לי שאף יצרנית שילבה משהו כזה שעובד באופן טוב באמת…

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.