ראשי מגזין מחירי מצלמות הרפלקס קרסו: ירידה של 22% בשנה

מחירי מצלמות הרפלקס קרסו: ירידה של 22% בשנה

4
0

שוק הצילום העולמי ממשיך במגמת השפל ובעקבותיה גם בירידות מחירים חסרות תקדים כפי שמתפרסם היום בבריטניה.

המגזין הבריטי Amateur Photographer פרסם אמש ידיעה ועל פיה במהלך השנה האחרונה חלה ירידה של לא פחות מ-22% במחירים מצלמות הרפלקס לעומת התקופה המקבילה אשתקד. באופן מעניין דווקא מחירי המצלמות הקומפקטיות (ובעיקר מצלמות האולטרה זום) עלו בכ-4%.

על פי אנליסטים איתם שוחחו נציגי המגזין ישנן מספר סיבות לירידת המחיר הדרמטית- צרכנים רוכשים כעת יותר דגמים בסיסיים (וזולים), ישנה שחיקה טבעית במחירי המצלמות (כאן למעשה אין ממש חידוש) אך הסיבה היסודית יותר היא כנראה פשוט המשבר הכלכלי הפוקד את העולם כולו ואת אירופה במיוחד.

שוק הצילום הבריטי ספג מכות קשות במיוחד בשנה וחצי האחרונות עם סגירתן של חנויות ורשתות שלמות (רשת Jacobs נסגרה לחלוטין ו- Jessops הענקית עם 187 סניפים נסגרה ונפתחה מחדש עם מספר מצומצם בהרבה של סניפים). התפתחויות אלו בשילוב עם השינויים האחרים שהוזכרו הביאו לירידה של בין 24-26 אחוזים במכירת מצלמות עם ירידה של 30% במכירת מצלמות רפלקס (ירידה משמעותית מאד אם כי ביחס לשאר העולם לא מדובר בפגיעה הקשה ביותר – דבר המעיד יותר מכל על עומק המשבר בענף). במצב כזה אין פלא שאנו חווים ירידות מחירים. אך חשוב לזכור – ירידת מחירים גדולה מידי אף שהיא נראית כדבר חיובי מצדו של הצרכן בטווח הקצר, היא בעייתית מאד בטווח הארוך משום שפגיעה קשה ברווחי היצרניות עשויה להביא לפגיעה בענף, לסגירת חברות ולצמצום קווי ייצור, מוצרים ופיתוח הדור הבא של המצלמות.

למי שרוצה ללמוד יותר על המשבר בענף אנו ממליצים לקרוא את הסקירה הבלעדית שערכנו על מצב שוק הצילום בשנה החולפת.

הירידה הדרמטית בשוק הצילום במחצית הראשונה של 2013

Table 1

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

4 תגובות

 1. Avatar

  עומר

  04/10/2013 ב 7:07 PM

  אולי אחת הסיבות הן איכות הצילום של הסמארטפונים ואז אנשים כבר מעדיפים לצלם עם הסמארטפון במקום מצלמת רפלקס

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  04/10/2013 ב 9:21 PM

  בהחלט גם זה סיבה – התייחסנו אליה בהרחבה בכתבה על מצב השוק.

  השב

 3. Avatar

  עומר

  05/10/2013 ב 9:16 AM

 4. Avatar

  עידו גנוט

  05/10/2013 ב 12:03 PM

  כן אה 🙂 נדמה לי שזה היה גם בעבר בהומור פוטוגרפי.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.