ראשי מגזין הדוב שבר לי את המצלמה…

הדוב שבר לי את המצלמה…

6
0

לא זה לא תירוץ על אי הכנת שיעורים בקורס צילום, הסיפור הבא הוא אמיתי והפך בתוך שעות ספורות לויראלי במיוחד ברשת. צלם הטבע Andrew Kane שכר ציוד צילום יקר לצילומי טבע בפארק ילוסטון שבארה"ב. בשעה שהוא רדף אחרי זאב ערבות אל תוך היער החליט דוב גריזלי ענק שהמצלמה והעדשה הארוכה שהשאיר מאחור על חצובה גבוהה מעניינים אותו "והחליט לשחק". בחברת השכרת הציוד התקשו להאמין לסיפור המופרך אלא של-Kane מסתבר היו תמונות להוכחה. מזל שיש ביטוח…

הסיפור הבא באמת נדיר. צלם הטבע Andrew Kane יצא לצלם כפי שהוא עושה במשך לא מעט שנים בפארק ילוסטון. בשעה שהוא עמד ליד מצלמת ה-D4 ועדשת ה-600 מ"מ של ניקון אשר הוצבו על חצובה צד את עינו זאב ערבות אשר נכנס לאזור מיוער. הוא החל להתחקות אחריו כשהוא משאיר את החצובה מספר מטרים מאחוריו. לפתע שמע Kane קול פצפוץ ענפים מאחוריו. הוא סובב את ראשו בכדי לגלות דוב גריזלי ענק מתקדם לעברו. הוא הרים את החצובה והחל צועד אחורה באיטיות בכדי לא לגרום לדוב לרדוף אחריו אך בשלב כלשהו נתקעה החצובה עם הציוד הכבד בדבר מה והוא לא יכול היה לשאת אותה יותר ובעוד הדוב ממשיך להתקרב הוא עצמו התרחק בכדי שלא להפוך לארוחת דובים.

לדוב מסתבר היו תוכניות אחרות. הוא לא התעניין במיוחד ב-Kane אבל ציוד צילום איכות של ניקון היה כנראה יותר אטרקטיבי בעיניו והוא החל לנסות לשרוט את המצלמה והעדשה, לנשוך אותה ובהמשך להפיל אותה יחד עם החצובה ואף לדרוך עליה.

Kane ההמום לא ברח או הסתתר אלא נשאר בקרבת מקום ובעזרת המצלמה החלופית שלו אשר הייתה עליו באותה העת צילם את התמונות הבאות:

מ… זה מעניין – מה יקרה אם נדחוף את זה קצת? (צילום: Andrew Kane)

Bear vs Nikon D4 1

אופס, באמת שלא התכוונתי (צילום: Andrew Kane)

Bear vs Nikon D4 2

ומה קורה אם קופצים על זה? (צילום: Andrew Kane)

Bear vs Nikon D4 3

אגב בעדות די מרשימה לעמידות הציוד המקצועי של ניקון – למרות המכות, הנפילות והדריכות, ה-D4 נותרה פחות או יותר שלמה. הנזק העיקרי נגרם כתוצאה מנפילת העדשה אשר עיקמה את חיבור העדשה וגרמה לפוקוס אחורי (מה מצבה של העדשה לא ידוע, אבל לא בטוח שהיא תצלם דובים בקרוב).

בחנות lensrentals ממנה הושכר הציוד דווקא גילו הבנה ואף הפכו את הסיפור למקדם מכירות באמצעות פרסום הכתבה והתמונות ("אם איבדנו ציוד יקר ועכשיו צריך לריב עם הביטוח, לפחות נרוויח קצת פרסום"). בכל מקרה אם יש לקח מכל הסיפור הוא שאם אתם שוכרים ציוד צילום יקר עשו ביטוח וקיראו את האותיות הקטנות בנוגע לאילו מקרים מכוסים ואילו לא. Kane אגב כבר קיבל ציוד חלופי להמשך צילומיו אבל את הסיפור הזה הוא כבר לא ישכח.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

6 תגובות

 1. Avatar

  משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  22/05/2012 ב 2:33 PM

  חחח גם אני לא מאמין לא,הרי הבחור מדיגיטל ראו שורף מצלמות זורק אותם ושובר להם את הצורה ועדיין הם ממשיכות לעבוד בעיקר של קנון אז נפילה של מצלמה מחצובה לא אמורה ל"רסק" אותה או שקאי עובד עלינו במבחני ריסוק שלו

  השב

 2. Avatar

  שרון

  22/05/2012 ב 6:26 PM

  למה העדשה בצבע לבן?

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  22/05/2012 ב 6:41 PM

  לבן?

  השב

 4. Avatar

  שרון

  22/05/2012 ב 7:17 PM

  או שזה בגלל השמש…
  :]

  השב

 5. Avatar

  גיא

  22/05/2012 ב 10:30 PM

  מזלו של הצלם שהגריזלי לא טפל בו כמו שטפל במצלמה

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.