ראשי מגזין נתפסו: 63 מליון דולר של ציוד צילום מוברח

נתפסו: 63 מליון דולר של ציוד צילום מוברח

6
0

בדרום סין לכדה המשטרה כנופיה מאורגנת היטב אשר הצליחה להבריח כמויות בלתי נתפסות של ציוד צילום מהונג קונג לסין במהלך תקופה של כשנה. הרשת פעלה בדרכים מתוחכמות בכדי להתגבר על שלטונות המכס הסיניים ולגלגל מיליוני דולרים ממכירת הציוד ביבשת. התמונות אותן פרסמו העיתונים בסין מספרות את הסיפור האמיתי על היקף ההברחה האדיר ותעשיית ההברחות הסינית.

במבצע מעצרים רחב היקף בו נטלו חלק למעלה מ-120 שוטרים מיוחדים מן המחלקה למניעת הברחות בסין, נעצרו כ-20 מעורבים במה שנראה כרשת ההברחות הגדולה ביותר שנתפסה אי פעם בתחום הצילום. ההערכות בסין מדברות על כך שכנופיית המבריחים הצליחה להעביר באמצעות שליחים נוסעים אשר הפעילו טכניקות התחמקות שונות משלטונות המכס לא פחות מ-60 אלף מצלמות, 13,600 עדשות, 1025 מצלמות וידאו וכמעט 500 מבזקים בטרם נעצרו. שווי הסחורה מוערך בלמעלה מ-60 מליון דולר.

מחסן שלם של ציוד צילום מוברח – חלק קטן מן הסחורה (קרדיט: chinanews.com)

Chaina smuggled photography 1

מן התמונות הרבות המגיעות אלינו מן העיתונות הסינית עולה כי בין המצלמות הפופולאריות להברחה ניתן למצוא בעיקר גופים של קנון וניקון כשבראש דגמי 600D, D5000 ו-5D Mark II, האחרונים נמכרים בהונג קונג תמורת 1854 דולרים ובסין עצמה באופן רשמי תמורת 2418 דולר. פערים אלו איפשרו למבריחים להרוויח מליוני דולרים תוך התחמקות מרשויות המכס הסיניות.

שוטרי מכס סיניים בוחנים מצלמת וידאו של סוני ומצלמת סטילס על רקע מאות עדשות ומצלמות שנתפסו (קרדיט: nddaily)

Chaina smuggled photography 2

סי עצמהן יקרה ב-20-30 אחוז יותר מהונג קונג בתחום הצילום ולא מעט הברחות מתבצעות בשנים האחרונות בין המדינות במיוחד בחומי האלקטרוניקה. הונג קונג אגב התגלתה כאחד מן היעדים הזולים בעולם לרכישת מצלמות בבדיקה האחרונה אותה ערכנו (פרויקט מיוחד: מדד הביג מק למצלמות) ולכן אין זה מפתיע לראות גורמים המנצלים את פערי המחיר לטובתם.

שוטרי מכס סיניים בוחנים מצלמת וידאו נוספת של סוני על רקע עדשות ומצלמות שנתפסו (קרדיט: nddaily)

Chaina smuggled photography 3

אנחנו שואלים את עצמנו רק מה יעשו השלטונות הסיניים עם כל ערמות הציוד האדירות שנתפסו (שהן, כדאי לזכור – רק חלק זעיר ממה שהוברח בשנה האחרונה על ידי הכנופיה שנעצרה).

קצין מכס סיני ושוטרת בוחנים עדשת טלפוטו של ניקון שנתפסה (קרדיט: nddaily)

Chaina smuggled photography 4

שוטרי מכס סיניים בוחנים מצלמת חלק קטן מן הציוד שנתפס לאחר שנפרק וסודר על הרצפה (קרדיט: nddaily)

Chaina smuggled photography 6

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

6 תגובות

 1. Avatar

  גיא

  09/04/2012 ב 5:57 PM

  או ממש מקנא בסינים – עכשיו יש מכירה פומבית של המשטרה

  השב

  • Avatar

   עידו גנוט

   09/04/2012 ב 6:15 PM

   מי שיכול להרשות לעצמו בהחלט ישמח להשתתף בעצמו במכירה שתהיה. שימו רק לב שאנשי המכס הוציא רק את הפריטים לצורך הצגה מה שאומר שמי שיקבל את המוצר יזכה ב-open box.

   השב

 2. Avatar

  ניקי

  09/04/2012 ב 7:20 PM

  WTF
  ההההההקנאה *~*

  השב

 3. Avatar

  שייקה

  11/04/2012 ב 1:12 AM

  באמת תהיה מכירה? זה יהיה מוזל או מחירים רגילים? יש לי חבר שהוא עכשיו בסין, מישהוא יודע איפה זה יהיה?

  השב

 4. Avatar

  אורן

  11/04/2012 ב 9:02 AM

  לא נראה לי שיש מה למהר. ייקח זמן עד שהאשמות יובררו בבית המשפט, גלגלי הצדק יטחנו, וכל הניירת תעבור. עד אז כל המלאי העצום הזה הוא בחזקת עדויות – ויהיה נעול במחסנים או האנגרים בהתאם.. יש עוד זמן.

  השב

 5. Avatar

  אוראל סברן

  15/04/2012 ב 12:12 AM

  מצחיק שהצילומים עם הכתבה כוללים תמונות מעדשת פיש איי חחחחחחח
  בטח בדקו את המוצרים הגנובים לעומק

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.