ראשי מגזין Erik Johansson: אומנות הבלתי אפשרי

Erik Johansson: אומנות הבלתי אפשרי

4
0

הצלם השבדי הצעיר Erik Johansson יוצר תמונות בהן הצילום הוא רק השלב הראשון. יצירותיו המוגמרות הן שילוב מוחלט ולעיתים כמעט בלתי ניתן להפרדה בין צילום ועיבוד תמונה והן מתאפיינות במקוריות מדהימה. אנו מביאים בפניכם היום הצצה לאומן צעיר עם עתיד מבטיח.

Erik Johansson נולד בשבדיה ולומד בשנים האחרונות הנדסת תוכנה בברלין. מאז היה בן 15 הוא עסק בעיבוד תמונה ובשנים האחרונות החל לעסוק בתחום באופן רציני יותר במקביל ללימודיו. בנוסף לצילום, אחת מאהבותיו המרכזיות של Johansson היא ציור והשפעותיהם של ציירים סוראליסטיים כגון אשר, דאלי ומגריט ניכרות היטב בעבודותיו אשר מתחילות כמעט תמיד את דרכן כאיורי הכנה עוד בטרם הוא יוצא לצילום ומתחיל את תהליך העיבוד.

Erik Johansson 3

רבות מעבודותיו של Johansson עוסקות במה שהוא מעבר למציאות (הסוראליזם הואה-א-מציאות המשלב אלמנטים של מחשבה טהורה החסרה את מגבלות העולם הממשי, עם היבטים שונים מן הפסיכולוגיה דוגמת תת מודע, חלימה ואסוציאציה חופשית). בין השאר ניתן למצוא בין יצירותיו לא מעט אשליות אופטיות (כאן הדמיון ליצירותיו של אשר בולט במיוחד). עבור Johansson היצירה הסופית היא יותר כלי להעברת רעיון (כזה המחייב לעצור ולחשוב לרגע) מאשר דרך ללכוד את הרגע. בתפיסתו של Johansson (ורבים מן הסוראליסטים בכלל) הדרך ליצירה בה מוצגת מציאות חליפית עוברת דרך שילוב מספר עצמים רגילים לחלוטין מן המציאות באופן אשר איננו אפשרי בהכרח בעולם שלנו.

Erik Johansson 12

בניגוד לאומני פוטושופ רבים אחרים אשר נעזרים בתמונות מוכנות אותם צילמו אחרים או יוצרים תמונה מאפס באמצעים מלאכותיים, Johansson הוא קודם כל צלם אשר משתמש ביכולתיו בכדי לבנות בחלק גדול מן המקרים את הבסיס מתמונות אותם צילם בעצמו. כפי שניתן לראות בהדגמה הבאה, בכדי ליצור את התמונה מימין בה אדם פורס כביש, צילם Johansson כביש ואדם פורס סדין באותו רקע באותה זווית ועם אותה התאורה.

Erik Johansson 1

בקיץ 2011 זכה Johansson בכבוד מיוחד להרצות בכנס TED בלונדון ולהציג את עבודותיו ואת גישתו הייחודית לצילום ולעיבוד תמונה:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mc0vhSseGk4#![/youtube]

עוד מספר עבודות של Johansson

Erik Johansson 2

Erik Johansson 4

Erik Johansson 5

Erik Johansson 6

Erik Johansson 7

Erik Johansson 8

Erik Johansson 9

Erik Johansson 10

Erik Johansson 11

Erik Johansson 13

Erik Johansson 14

Erik Johansson 15

Erik Johansson 16

Erik Johansson 17

Erik Johansson 18

Erik Johansson 19

Erik Johansson 20

ניתן למצוא עוד רבות מעבודותיו הייחודיות של Erik Johansson באתר האינטרנט שלו.

עוד הצצות רבות נוספות אל מבחר צלמים בינלאומיים מוכשרים תוכלו למצוא בערוץ הצלמים בבלוג שלנו.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

4 תגובות

 1. Avatar

  שוקי

  16/02/2012 ב 9:23 PM

  ווואווו!!! מדהים !!!

  השב

 2. Avatar

  שייקה

  18/02/2012 ב 9:43 PM

  מדהים!!יפה מאוד!!

  השב

 3. Avatar

  N_L-R

  22/02/2012 ב 3:05 PM

  כחובב פוטושופינג מושבע אני רק מקנא ביכולות של הדמיון הפורה של הבחור. אין ספק כי הוא גם מיומן פוטושופינג וזה שילוב מרתק!!!

  השב

 4. Avatar

  איתי

  25/02/2012 ב 5:37 PM

  חלק מהעבודות שלו קיטשיות ו"טחונות", ובחלק לא מבוטל יש לו הצלחה ומקוריות. מעניין לראות לאן ואיך הוא יתפתח בהמשך הדרך.

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.