ראשי מגזין טכנולוגיות צילום כיצד שומר כרטיס הזיכרון את התמונה?

כיצד שומר כרטיס הזיכרון את התמונה?

1
0

תהיתם פעם כיצד נשמרת התמונה המצולמת על ידי המצלמה בכרטיס הזיכרון? חברת לקסר הכינה סרטון קצר המנסה להסביר את התהליך ואף מספקת הצצה אל מאחורי הקלעים של תהליך הייצור של כרטיסי הזיכרון.

חברת לקסר (Lexar) היא יצרנית מוצרי מדיה מקליפורניה אשר הוקמה ב-1996. ב-2006 נרכשה החברה על ידי ענקית הזיכרונות האמריקנית Micron ואוחדה עם מותג הזיכרונות Crucial. חברת Lexar מייצרת מגוון סוגים של כרטיסי זיכרון ולאחרונה הפיקה החברה סדרת סרטונים העוסקים בהיבטים שונים הנוגעים לפעולת וייצור הכרטיסים – הסרטון הראשון שאנו מביאים היום מסביר את שלבי הפעולה השונים של הכרטיס (ההסבר בסיסי למדי והסרטון שיווקי ובכל זאת שווה צפייה):

https://www.youtube.com/watch?v=t9FO0ZeiaMg

לא פחות מעניין אולי הוא תהליך בו מיוצרים כרטיסי הזיכרון עצמם. התהליך דומה מאד לתהליך ייצור מעבדי מחשב (התהליך ברובו רובוטי/ממוחשב) ונעשה בחדרים נקיים:

https://www.youtube.com/watch?v=kvf29R7nXlM

כמו תמיד נזכיר שתי כתבות מקיפות ורלוונטיות שלנו בנושא כרטיסי זיכרון – השוואה כרטיסי ה-SD הגדולה אותה פרסמנו לא מזמן ו-"כרטיסי זיכרון למצלמות – המדריך השלם" עליו אנו ממליצים בחום לכל מי שמתעניין בנושא כרטיסי הזיכרון.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב טכנולוגיות צילום

תגובה אחת

  1. Avatar

    maor

    01/02/2012 ב 11:18 PM

    וואו איזה טירוף זה לייצר כרטיס זיכרון!! לא דמיינתי לעצמי שזה כזה תהליך ארוך! מדהים!

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.