ראשי מגזין Kareem Black: אם אתה רוצה להיות מלך

Kareem Black: אם אתה רוצה להיות מלך

1
0

Kareem Black הוא צלם ניו יורקי המתמחה בפורטרטים ובצילום מסחרי. במהלך 2010 צילם קמפיין עבור חברת ברגר קינג במסגרתו היה עליו לספר בתמונה את סיפורו של "מלך ההמבורגר" – התוצאה, צילום נפלא ומשעשע אשר הספיק לגרוף לא מעט פרסים. אנו מביאים היום את סיפורו של Kareem וסיפורה של ההפקה המיוחדת.

לא כל צלם המסיים את לימודי הצילום נחטף מייד לעבודות מסחריות ובוודאי שלא בתחום תחרותי כמו צילום מוזיקאים (על אחת כמה וכמה אם המקום בו אתה לומד הוא ניו-יורק), אך זה בדיוק מה שקרה ל-Kareem Black לפני כ-12 שנה. הצלם הכשרוני החל את דרכו ב-school of visual arts היוקרתי בניו יורק בסוף שנות ה-90 ובתחילה חשב להפוך לצלם אופנה, אלא שעד מהרה הבין כי למרות שהוא אוהב צילום הוא איננו מתעניין כלל באופנה. כמי שאוהב לצלם פוטרטים ומתחבר מאד למוזיקה הרעיון לצלם זמרים ואומנים מוזיקליים היה מתבקש ועד מהרה החל לצלם אומני DJ ומייד עם סיום לימודיו החל לצלם עבור המגזין The Fader אשר היה אז בראשית דרכו. לאחר מספר עבודות צילום ראשונות אותם צילם כמובן בחינם, נשאל על ידי העורך האם הוא מכיר צלמים נוספים שירצו לעבוד בשבילם – לאחר שענה בשלילה נשאר וצילם לא מעט מן הגליונות הראשונים של המגזין. כסף Kareem לא קיבל מן המגזין, אך חשיפה דווקא כן ומאז לדבריו הטלפון לא הפסיק לצלצל (לא מעט מזל אבל גם לקח חשוב להרבה צלמים מתחילים לצאת ולצלם בכל מצב בכדי לבנות תיק עבודות איכותי).

מלך הבורגר (צילום: Kareem Black)

Kareem black kind

לאורך השנים הפך Kareem לצלם מוערך. הוא הספיק לצלם את מובי, REM, Kayne West ואפילו ג'סטין ביבר עבר אצלו בסטודיו. הוא מסביר את ההצלחה שלו עם אומנים גם ביכולת שלו לתקשר עם המצולם – לדבריו הוא מסוגל לדבר כמעט עם כל מצולם על כל נושא והדבר חשוב בשביל לאפשר לו ליצור את הפתיחות שכה חשובה לצילום פוטרט טוב.

תמונה נוספת מן הקמפיין, לא בובה – מלך (Kareem Black)

Kareem black kind 2

אחד הפרויקטים המעניינים ואולי גם המשעשעים ביותר אותם ביצע Kareem בשנים האחרונות נעשה כאמור עבור חברת ברגר קינג. הרעיון מאחורי הפרויקט היה ליצור תמונה ייחודית של "המלך" – ו-Kareem מסביר בסרטון אותו אנו מביאים היום כיצד צולמה התמונה (ובמיוחד כיצד שולבה התאורה בה השתמש).

Kareem Black מדבר על הפקת ה"Burger King" בסרטון עבור חברת Profoto

[vimeo]https://vimeo.com/24464492[/vimeo]

סרטון נוסף מאותה סדרה בה מדבר Kareem על עבודתו באופן כללי

[vimeo]https://vimeo.com/21708161[/vimeo]

לאתר של Kareem Black.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

תגובה אחת

  1. Avatar

    אמיר

    17/01/2012 ב 3:28 AM

    תודה 🙂

    השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.