ראשי מגזין Smithsonian Wild: החיות מצלמות את עצמן

Smithsonian Wild: החיות מצלמות את עצמן

0
0

מוזיאון ה-Smithsonian בוושינגטון DC העלה לאחרונה לרשת פרויקט חסר תקדים בהיקפו הכולל לא פחות מ-200 אלף תמונות של בעלי חיים אשר צולמו במשך חמש השנים האחרונות בלא פחות משבע מדינות שונות על ידי עשרות מצלמות אוטומטיות. התמונות קוטלגו על פי החיה המצולמת בהן והן מציגות את מאגר התמונות הגדול ביותר הזמין ברשת המציג בעלי חיים בסביבתם הטבעית.

סמור ממרכז אמריקה – ברקע מצלמה (פרויקט: Smithsonian Wild)

Tayra

צילום בעלי חיים בטבע מבלי שאלו יחושו בצלם איננו עניין פשוט. צלמי טבע יושבים שעות ולעיתים ימים במחבוא עם עדשות ארוכות מוקד וממתינים לחיה שתעבור בסביבה. אלא שמזה שנים ישנה גם דרך אחרת – מדענים עושים שימוש בהתקנים מיוחדים המכונים "מלכודות מצלמה". התקן זה כולל מצלמה (לרוב פשוטה ובסיסית למדי) בתוך אריזה מוקשחת המחוברת לסלע או עץ בגובה החיה ומופעלת על ידי גלאי תנועה או גלאי אינפרא אדום בעת שחיה עוברת בסביבה בטווח הראיה של המצלמה.

מלכודת מצלמה (פרויקט: Smithsonian Wild)

Camera trap

איכות התמונות משתנה מאד. בחלקן ניתן להבין בקושי מה החיה המצולמת והחשיפה שגויה ובאחרות האיכות בהחלט מתקבלת על הדעת. ההבדלים קשורים לכל צילום ספציפי אך גם לאבולוציה שעברה עם השנים על "מלכודות המצלמה" עצמן אשר התפתחו עם התפתחות המצלמות בשנים האחרונות וכיום מסוגלות לצלם ברזולוציה גבוהה יותר, כמות תמונות גדולה יותר ברצף ובתנאי תאורה קשים יותר ואף להקליט סרטוני וידאו קצרים.

סרטון הסבר קצר על הפרויקט:

מאגר התמונות שהועלה לרשת כולל בשלב זה 201 אלף תמונות אלא שלרשות הפרויקט עמדו כמיליון תמונות ואפשר שבעתיד יקוטלגו תמונות נוספות. מקימי הפרויקט מקווים כי הוא יסייע להביא לידיעת הציבור הרחב את המגוון האדיר של חיות והתנהגויותיהן בטבע. כמו כן מעוניינים בהנהלת הפרויקט לעודד תרומה של הגולשים למען המשך פרויקט התיעוד בטבע וזאת משום שכל מלכודת מצלמה עולה בין 200-600 דולרים ואלו נגנבות על ידי בני אדם ולעיתים נהרסות על ידי בעלי החיים עצמם.

כבשה מהרי ההימליה (פרויקט: Smithsonian Wild)

Sheep

ציפור (Monal) מסין (פרויקט: Smithsonian Wild)

Monal Chnese

בטרם נסיים אנו מרגישים צורך להזכיר את ה-BeetleCam – רובוט צילום טבע המופעל בשלט רחוק ועליו מצלמת קנון אשר עשה חייל בצילום בעלי חיים במסע ספארי בדרום אפריקה.

אתם מוזמנים לצפות בפרויקט ה-Smithsonian Wild באתר האינטרנט המיוחד אשר נבנה עבורו.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.